หัวข้อ: เจ็บที่เว้าบ่ได้

Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้

Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ส่มป่อย
    เอ๋าคือเปลี่ยนน้อบาดนิ น้อ.
    อยากอายเจ้าของ เอื้อย อิอิ ......

Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวพรรณานิคม
    แมนยูดอก...กับเสื่อเหลืองนั่นคนละคนเด้อ..อิอิ
    เอ๋า กะยังว่าเสื้อเหลือง มันนักเรียนน้อยข่อย เนาะ อิอิ
    *(๏?ิ_?ิ๏)* เมื่อตะวันนิทรา ฟ้าจะรอพบจันทร์ ฉันจะฝันถึงเธอ *(๏?ิ_?ิ๏)*
    ?W?lcom? T๐ Baanmaha.Com?

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพรรณานิคม

Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ตุ๊กตาไล่ฝน
    อยากอายเจ้าของ เอื้อย อิอิ ......
    เอ๋า กะยังว่าเสื้อเหลือง มันนักเรียนน้อยข่อย เนาะ อิอิ
    หูย....เสื่อเหลืองคนยูทางกลางดอก.....ยูมุมขวานั่นบ่แมน.พุนั่นเลาเป็น ผอ.
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] เกี่ยวกับลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

maxlinee
    Guest

ขอบคุณหลาย ๆ ครับ สำหรับอาจาร์ท่านผู้ปองทั้งหลาย แต่งได้ถึกใจคักหลายครับ อย่างน้อยๆ กะซ๋อยให้ผู้ข้าได้คลายความทุกลงไปแหน่
    ผมเปิดอ่านกลอนของหมู่เจ้า สู่ มื้อหละครับ เพียงแต่แต่งบ่เป็น มักอ่านกลอน โดยเฉพาะการต่อกลอนสดๆ ของทุกท่าน ขอบคุณครับ เปนกำลังใจให้ครับ จั่งใด๋ถ้าทุกท่านว่างกะ แต่งๆ ให้อีกแหน่ ครับ สิได้ ก๊อปไป ปริ้นไว้เตื่อนใจจะของครับ ของคุณครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

ยินดีค่ะ
    มองต่าง..อย่างปลง

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ตุ๊กตาไล่ฝน
    เอ้า สิมาอยากอายหยังหล่า มีแต่พี่แต่น้องกันเนาะ
    Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวพรรณานิคม
    หูย....เสื่อเหลืองคนยูทางกลางดอก.....ยูมุมขวานั่นบ่แมน.พุนั่นเลาเป็น ผอ.
    (เอื้อยมะคือมึนแท่ะละ Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้)

บ่แม่นย่อนอ้ายพรรณเอาแต่เซวน้องเพิ่นฮ่ะบ้อน้อ เลยอาย Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวพรรณานิคม

สาวตุ๊กคือสิหิวเข่าแฮงเนาะ..อิอิ..ฟ่าวแลนวาสั่น...ล้มอย่าลุกเด้อครูตุ๊กนักเรียนสิหัวขวน..อิอิ
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ส่มป่อย
    เอ้า สิมาอยากอายหยังหล่า มีแต่พี่แต่น้องกันเนาะ (เอื้อยมะคือมึนแท่ะละ Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้)
    บ่แม่นย่อนอ้ายพรรณเอาแต่เซวน้องเพิ่นฮ่ะบ้อน้อ เลยอาย Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้ Re: เจ็บที่เว้าบ่ได้
    ข่อยบ่ได้แซวเด้อสาวส้ม..จักสิอายเรื่องหยังเนาะ...

maxlinee
    Guest

ลองเบิงจักหน่อย

เมื่อเจ้าเจ็บกะให้ข่อยซ่อยดูแล
    เมื่อเจ้าแพ้กะให้ข่อยซ่อยเบิงหา
    เมื่อเจ้ามากะให้ข่อยซ่อยก้อนก่า
    เมื่อเจ้าลากะให้ข่อยซอย...........ไกลตา

บล็อก
    23

กะใช้ได้ป่านนิตั้วะบ่าวmaxlinee ..หนึ่งป๋องเด้อ อิอิ..

..ซ่อยได่ซ่อยโลดคั่นบ่โพดไปหลาย
    แต่คั่นยามมันลำบากปากบ่ได่
    กะค่อยไหลถอยห่างเอาทางเฮา
    ให้เจ้าคึดเบิ่งเอาควมใจเจ้าอยากเฮ็ด....
    .....เว่าไปนำเพิ่นซือๆ ซั่นดอกหวา...

maxlinee
    Guest

ลองอีกจักเทื่อ บ่เคยแต่งกลอนเลย

ไปหาหมอบอกว่าน่าเป็นห่วง อาการลวงครั้งนี้นี่หนักหนา
    อยากหายเจ็บต้องเก็บคนนำพา มารักษาด้วยกันทั้งสองคน
    อยากจะทนต่อไปให้หายเจ็บ คงไม่เก็บคนนำพามาหาหมอ
    ถึงจะท้อแต่ก็จะขอทน เกิดเป็นคนต้องพึ่งตนเพื่อตนเอย

ติชมด้วยเด้อครับ ท่านผู้รู้ทั้งหลาย