หัวข้อ: โจ๊กหมูไข่ลวก

เมนูอาหาร วิธีทำอาหาร โจ๊กหมูไข่ลวก

โจ๊กหมูไข่ลวก

ช่วงนี้ทางนี้หนาวแล้ว คิดฮอดเมืองไทยเนาะค่ะ เช้าๆแบบนี้คิดฮอดโจ๊กทางบ้านเฮา
    ซดโจ๊กอุ่นๆตอนเช้าๆ ใส่ลวกพอสุก หอมกลิ่นขิง กระเทียมเจียว ได้บรรยากาศโดยบ่ต้องกลับบ้าน ฮ่าๆๆ

ต้มหางข้าวสารจ้าว

ต้มน้ำซุป ต้มเครื่องในแยกต่างหาก

แล้วค่อยตักข้าวต้มมาต้มกับน้ำซุป แล้วค่อยใส่และเครื่องปรุงรสค่ะ
    LET IT BE...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนไกลบ้าน2009
    ขอฮ้อนๆจักถ้วยเนอะครับ คือสิแซบๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    เป็นตะแซ่บเนาะได้จักถ้วยกะดีคือกันทางญี่ปุ่นกะเริ่มหนาวแล้วได้ซดโจ๊กฮอ้นๆๆคือสิมีแฮงน้อใส่ขิงหลายๆๆขอบคุณเด้อที่หาของอยู่ของกินมาแบ่งปันถึงแม้นว่าบ่ได้กินนำได้เบิ่งรูปกะดีใจแล้ว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บุรุษไร้ใจ
    เช้าๆ กะหนาวคือกันทางนี้ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ anna
    ขอบคุณหลายๆเด้อคะ พอดีแอนนากำลังกินมังสวิรัตพอดี ได้เมนูใหม่ น้ำซุปเนื้อนี้ ขอละจักช่วงน้อจ้า เอาผักซุปแทนกะแซบคือกัน ทางแมนยู นี้ก็กำลังหนาว กำลังลมจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ชอบคุณอาหารเช้าสำหรับเช้าวันนี้เด้อ

คนไกลบ้าน ซดฮ้อนๆแก้หนาวนำเนาะค่ะ จัดไปสองถ้วย ฮา่าๆๆ

คุณณัฐ ทางญี่ปุ่นหนาวแล้วผักยังเก็บได้อยู่บ่น้อค่ะ เคยเห็นกระทู้ที่คุณณัฐเอามาโพสต์เป็นตาออนซอนหลายค่ะ

บุรุษไร้ใจ อยู่ทางได๋น้อค่ะ ซดโจ๊กฮ้อนๆ กาแฟ เนาะค่ะยามเช้าๆคลายหนาวไปคือกัน

คุณAnna โอ้ กินเจกันอยู่เนาะค่ะ ทางนี้บ่ได้ละเลย กินถึงมื้อได๋น้อค่ะ เดี๋ยวสิลองกินบ้างคือกัน ทันบ่น้อ ฮ่าๆๆ

ลุงใหญ่ เมนูเช้าๆเนาะค่ะ กับข้าวเหนียวหมูปิ้ง แอะ หิวอีกแล้ว ฮ่าๆๆๆ
    LET IT BE...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    โอย อยากซดฮ้อนๆจั๊กถ้วยเด้จ้า จิ้มด้วยปาท่องโก๋นำเนาะ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    ตับ ตับ ตับ อยากกินตับ อิอิ ยามเช้าๆ ช่วงปลายฝนต้นหนาว แบบนี้ โจ๊กอุ่นๆ อร่อยที่สุด...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    โจ๊กฮ้อนๆ เป็นตะแซบแบบนี่ จักสามถ่วยสิยูท้องบ่น่อเซ่านี่ ตบท้ายด้วยกาแฟอีกจักถ่วย.... หนังท้องตึง แล้วมาดึงหนังตา....:l- :*- :*-

Tags for this Thread