เมื่อนี่สุดสาครมีเมนูง่ายๆมานำเสนอให้พี่น้องบ้านมหาใด้น้ำลายแตกครับ เอาะปลาซิวอ้าว อยากกินบ่อใด้กิรโดนแล้วโดนจนจำบ่อใด้ครับ ไปจอบแม่ค้ายูตลาดหมานเติบ ไปเจอพอดีเพินขายโลละ 100 บาท ผมเอามา 3 ขีด แบบเฮ็ดเอาะเจ๊าะหน่อยๆแต่แซบเอาะปลาซิวอ้าว
เอาะปลาซิวอ้าว
ล่างน้ำให้สะอาด
ตั้งน้ำใส่เกลือ ข่าตะใคร้ใบบักกูดกับพริกกระเทียมตำๆจักนอย บางคนกะทุบเอา พอเดือดกะใส่ปลาซิวที่เตรียมไว้ลงไป ตามด้วย ปลาแดกนิดนึง ผงชูรส(ใส่หน่อยแซบหน่อยใส่หลายกะแซบหลาย) น้ำปลา ซิมตามใจชอบ
สุดท้ายขาดบ่อใด้ คือใบอีตู่
มาเด้อครับกินข้าวนำกันเอาะปลาซิวอ้าว