หัวข้อ: ไปหาส่อนกุ้งมาป่น

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    อยากไปนำเด้ อุดมสมบูรณ์ดีคัก

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    สะออนนำตั้งแต่เหยื่อกุ้งแล้วล่ะจ้า เป็นตาแซบคัก ฮ่าๆๆ
    ปล. อ่านกระทู้น้องปานว่าได่ไปส่อนกุ้งนำ.. เกือบแม่นหมื่นตกสระแม๋ะ เอิ้กๆๆ
    มองต่าง..อย่างปลง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    ครับเอื้อยพี่ผู้ซ่อยฯ กุ้งกะสิมักกินแนวแซบคือคนนี่ละ

ไซกุ้ง ตุ้มกุ้ง แต่ก่อนปู่ย่า พ่อใหญ่ เพิ่นกะสิเฮ็ดจากไม้ไผ่ละผมว่า สมัยนี้ประยุกต์ตามวัสดุที่หาง่าย

ขอบคุณครับพี่ติ่งเอื้อยไผ่หวาน

สาวขะแมร์อยากหยังกะขึ้นตักข้าวเทิงเล้าแลกเอาครับเอื้อยสาวฯ ถ่ากินนำผมเพิ่น "อิ่ม" ก่อน

คืออ้ายเซียงสีฯ ว่าครับ กุ้งเต้นนำฝั่งยามสาปลา จับใส่ปากให้อิ่มก่อนแล้วค่อยเอาสวิงป๋อใส่ต่า

ลองเบิ่งครับอ้ายซายกะดาย เฮ็ดบ่ยาก สูตรกะประยุกต์เฮ็ดหาเอา กลิ่นสีโหน่งๆ เป็นใช้ได้

ขอบพระคุณทุกท่านที่เข้ามาเบิ่งครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    แถวบ้านผมคะเจ้าสิเอิ้น ไซซิ่งส์ หรือหว่าลอบซิ่งส์ นี่หละ
    อากาศสิหนาวๆแหน่จักหน่อยตอนเช้า มักสิได้ผลดีครับ
    มีท่ได๋เข้าหมดเลยหว่าซั่น
    (เครื่องมือหากินแบบนี่สิได้กุ้งสดๆเหมาะสำหรับกุ้งโกโยตี้)

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    หากินง่ายแท้ละครับอ้ายเดี๋ยวกลับบ้านไปสิลองเบิ่งครับ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    อยู่บ้านไก่น้อยเพิ่นเอาขวดพลาสติก ขวดลิตรนั่นแมะจ้ามาเฮดไวกุ้ง พอได้กินยุจ้า แต่อาหารเพิ่นเอา หัวอาหารปลาดุก แมะจ้า ใส่ลงไปเลย อันนิเสียดายปลากแดก ต่อนงามๆเนาะ ย้านเสร็จคนก่อนสิฮอดกุ้งยุดอก ฮ่าๆๆ

ขอบคุณหลายๆเด้อจ้า สำหรับการแบ่งปัน สมัครเป็นแฟนคลับกะทู้บ่าวขะแมร์สาวลาว อีกคนเด้อจ้า มักๆๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    ขอมาตำใส่บักกอกจักฟายแนเด้ออออ บ่เอาหลายดอกจร้ากินพุเดียว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    แม่นอยู่ครับอ้ายพี หนาวๆ ยามมื้อเช้ายามมื้อแลง
    บ้านผมกะคือกัน พวกผู้บ่าวพวกเจ้ๆ เพิ่นสิพากันไปส่อนกุ้งมากินกับตำบักฮุ่งเฮิ่ม

เอื้อยมะเหมี่ยว ผู้เดียวกะเอาไปหลายๆ เลยครับ แจกพี่แจกน้องกินนำ

อ้ายพงเฮ็ดง่ายๆ แบบเอื้อยไก่น้อยว่านั่นละ ขวดลิตร

ขอบคุณเอื้อยไก่น้อยครับ แต่บ่สมัครกะได้ดอก ผมกะใกล้สิเบิดแนวมาโม้ให้เอื้อยฟังแล้วละครับ

ขอบคุณอ้ายพี่ทุกท่านนำ ที่ซอยเพิ่มเติมเสริมคำแนะนำให้กระทู้นี้สมบูรณ์ยิ่งขึ้น