หัวข้อ: บ้านมหาพาแลงปีนี้จัดโชว์นางไหแต่ละคุ้มเบิ่งบ่คะ..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

บ้านมหาพาแลงปีนี้จัดโชว์นางไหแต่ละคุ้มเบิ่งบ่คะ..

ขอเสนอแนะ..เล็กน้อยค่ะ (บ่เอากะได่ อิอิ..)
    เพื่อเป็นการร่วมกิจกรรมความม่วนซื่นแต่ละคุ้ม
    และเพื่ออนุรักษ์ศิลปวัฒนธรรมอิสานเฮาเล็กๆค่ะ
    เน้น ม่วน สนุกสนาน เฮฮาเป็นหลักค่ะ บ่ได่ประกวด แค่โชว์ลีลา
    จากตัวแทนแต่ละคุ้ม ม่วนๆตามแต่ความถนัดค่ะ
    แล้วแต่ละคุ้มสิส่งตัวแทนเข้าร่วมและความคิดสร้างสรรค์นำค่ะ :l-
    บ่ว่าสิเป็นนางไห หรือ นายไห หรือกะเทยไห.. กะได่ค่ะ
    เพราะที่จริงแล้วดั้งเดิมคนดีดไหคือผู้ซายค่ะ บ้านมหาพาแลงปีนี้จัดโชว์นางไหแต่ละคุ้มเบิ่งบ่คะ..

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=fdDmkMz4Etc

ปล. ส่วนดนตรีสิเอาแบบแผ่นเสียง หรือสดแล้วแต่สิมีวงโปงลางอำนวยให้ค่ะ :l-
    มองต่าง..อย่างปลง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    มิกๆ เจ๊ขอสมัครอุ้มไห ดีดไห จกไห บ่ไหวแล้ว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    จขกท. แต่เป็นสาวส่ำน้อยเผิ่นคือสิมักเต้นมักดีดเนาะ(เต้นยางดีดยางนั่นน๊า)เทิงเจ้น้อยเจ้ใหญ่555555
    :l-:l-:l-:l-:,1-:,1-:,1-:,1-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    55555คันแม่นเขาเอากะโล่งอกเพราะคุ้มกะสินมีนางไหมื้อหึ่งยุ55555แม่นบ่เจ้

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เจ้.. / เจ้น่ะล่ะ เตรียมโตหาคุ้มโลด เป็นโตแทนรุ่นพี่นางไหพาน้องๆหย่าววจร้า :l-

อ้ายพี../ บ่ว่าแหล่วเอ้าย มักดีดสำได๋ ไปหาเบิ่งเซิ้งแหย่ไข่มดแดงเด้อจ้า ได่รำเป็นชุดแรกเลยตั้งแต่ครูคิดค้นรำชุดนี้ออกมาใหม่ๆจ้า :l- (ปล. วนศ. กาฬสินธุ์เป็นคนคิดค้นการแสดงชุดนี้จ้า)

น้องวัฒน์../ นางไหมื้อหึ่ง พะนะ.. โอ้ยยน้อ...หน่ายน้องจะของเว่ยเห็นว่ากะดาย.. เว่าดีๆแน่ะซั่นดอก พี่น้องเพิ่นสิเข้าใจผิดเด้นั่น

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    หืออออออออออข่อยสิิไปอยู่คุ้มได๋น้ออนี่

บล็อก
    23
    คุณมะเหมี่ยว / เห็นว่าคุ้มได๋พอแหย่ได่ โดดซุกใส่เนียนๆโลดจ้า เพิ่นยินดีต้อนรับเหมิดล่ะค่ะ :l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สาวก้อย
    ปี 2557 ขอสมัครดีดไหด้วยคนนะคะ ปีหน้า 2556 ไปร่วมไม่ได้ค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวก้อย; 10-12-2012 at 17:05.

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ป้าดดด สิได้เตรียมหา นางเล็กๆน้อยๆไว้ถ่าซ้อมจีบมือดีดไห ละน่อบาดนิ
    น้องบุ๋มกะสิบ่าว่างแล้ว
    น้องหน่อยสิยากลูกน้อยบ่น่อ
    น้องบุ๋ม 69 คือบ่น่อหล่า

คั่นบ่ได้อิหลี คุ้มไทกาสิน สิเอาเอื้อยไก่กะพี่แฮ้ ขึ้นดีดเด๋ ฮ่าๆๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

..คุ้มไทกะสินกะเอาพี่แฮ้กับไก่น้อยโลดเนาะ..มติเอกฉันท์ตามนั้น..555