หัวข้อ: กินข้าวแลง...ฮักแพงกัน

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28

กินข้าวแลง...ฮักแพงกัน

หลังจากที่หลงเมืองบางกอกมาหลายวันแล้ว กะถึงเวลา ได้กลับบ้านนาเสียที วันนี้น้องอิ๊ทกะเลยตั้งใจลงมือเข้าครัวน้อยๆ เอาเป็นว่าครัสสาวบ้านแต้สาขา 2 ละกันจ้า เมนูที่"ลูกค้าคนพิเศษทำสัญญาเป็นลูกค้าตลอดชีวิต" อยากกินกะคือ "หอยลายผัดฉ่า" แต่ว่าแม่ครัวหาเบิดนวนครกะบ่มี ได้แค่หมึกกับกุ้ง เมนูก็เลยถูกเปลี่ยนเป็น "ทะเลผัดพริกเผา" น้อจ้า ลูกค้า "OK"

เครื่องปรุง
    กุ้ง หมึก ใบโหระพา พริกกระเทียม พริกเผา ซอสหอยนางรม ซีอิ้วขาว

มาปรุงกันเลยค่ะ

เมนูที่สอง "ผักบุ้งน้ำมันหอย"

เมนูนี้ลุกค้าเว้าว่าอยากกินโดนแล้วล่ะจ้า ก็เลยกลับมาทำให้กินจ้า
    เครื่องปรุง
    ผักบุ้ง พริกแดง กระเทียม น้ำมันหอย

เค็มนิดนึง

เมนูที่สาม "ทอดมันปลาอินทรีย์" ง่ายและสะดวก ซื้อมาจากโลตุสเอ้ยโลตัสจ้า

ปั้นๆ ทอดๆ ก็สำเร็จ

เมนูสุดท้าย แต่ทำก่อนเพื่อนคือ "ข้าวหมกไก่อย่างง่าย"
    หน้าตาสวยงามถูกใจ

เครื่องปรุง
    เนื้อไก่

ผงข้าวหมกไก่ตราโลโบ

หอมแดง ต้องเอามาซอยบางๆ แล้วเจียวให้หอมค่ะ

หมักเนื้อไก่กับผงโลโบ แล้วนำไปผัดค่ะ

หุงใส่ข้าวหอมมะลิ(ข้าวใหม่ด้วย)

สำเร็จแล้วก็ลงมือกันเลยค่ะ ช่วงนี้อร่อยบ่มีไผ๋ปากกันเลย
    กะเลยตั้งชื่อกระทู้ว่า "กินข้าวแลง...ฮักแพงกั๋น" ซั้นดอกว่า ดีใจจ้า มื่อนี้มีคนกินข้าวเป็นเพื่อนกะเลยบ่เหงาแล้วจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    ได้ไผน้อเอื้อยมมากินข้าวแลงนำ คือบ่ผ่านมากินทางพระราม 2 แหน่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จ๊ะเอ๋
    น่ากินและทำอาหารเก่งมากกกกก ยกนิ้วจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    เฮ็ดกับข้าวน่ากินสุอย่างเลยเป็นตะแซ่บผัดทะเลกะน่ากินเนาะครับข้าวหมกไก่กะน่าทานหลายครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    นี่ละเนาะที่โบราณเพิ่นว่า เสน่ห์ปลายจวัก..........มีตะแนวเป็นตาแซบบบบบ
    ขออ่านกินนำแนเด้อจร้าาา คุณหมอน้องอิ๊ท..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    เฮ็ดกับข้าวเก่งเนาะจ้า ข่าวหมกไก่วิธีเฮ็ดกะบ่ยากปานได๋เนาะ สิลองเฮ็ดกินเบิ่งจ้า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เป็นแม่ศรีเรือนอิหลีครับ เฮ็ดหยังกะคือไปเบิ๊ด ต้องเบิ่งสีหน้าลูกค้าก่อนว่าแซบหือบ่แซบ....

ถ้าหน้าตาบูดเบี้ยว เหยเก แสดงว่าบ่แซบกะเผ็ดล่ะงานนี่เนาะต้าร์....555
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 17-12-2012 at 13:17.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ " แคน ชัยภูมิ "
    แนมเบิ่งพาข้าวแล้ว....คือสิแม่นลูกค้าพิเศษ...เนาะ น้องอี๊ท :,1- :l-

พ่อครัวแม่ครัวบ้านมหา สัญลักษณ์ของ สาวบ้านแต้
    บล็อก
    28
    ได้ไผน้อเอื้อยมมากินข้าวแลงนำ คือบ่ผ่านมากินทางพระราม 2 แหน่
    .... ไปบ่ฮอดหล่า เอื้อยกะอยากไปอยูล่ะ

น่ากินและทำอาหารเก่งมากกกกก ยกนิ้วจ้า
    .... ขอบคุณค่ะพี่จ๊ะเอ๋ หน้าตาอาจจะเบิ่งดูดีจ้า

เฮ็ดกับข้าวน่ากินสุอย่างเลยเป็นตะแซ่บผัดทะเลกะน่ากินเนาะครับข้าวหมกไก่กะน่าทานหลายครับ
    ....จักแซบบ่แซบจ้า ลูกค้า อื้อ อื้อ อื้อ และ อื้อ

นี่ละเนาะที่โบราณเพิ่นว่า เสน่ห์ปลายจวัก..........มีตะแนวเป็นตาแซบบบบบ
    ขออ่านกินนำแนเด้อจร้าาา คุณหมอน้องอิ๊ท..
    .....จ้าพี่เหมียว จักสิฮักหือจิซังบุหล่ะ ถ่าโดนหลาย ควันขึ้นฮุนๆ

เฮ็ดกับข้าวเก่งเนาะจ้า ข่าวหมกไก่วิธีเฮ็ดกะบ่ยากปานได๋เนาะ สิลองเฮ็ดกินเบิ่งจ้า
    ....ดีจ้าพี่ไผ่หวาน สำเร็จเสร็จสรรพ หอมเครื่องเทศคือกั๋น สะดวกดี ตะก่อนมัวไปตำนั่นโขลกนี่ รู้ซี้ โลโบตะโดนแล้วจ้า

เป็นแม่ศรีเรือนอิหลีครับ เฮ็ดหยังกะคือไปเบิ๊ด ต้องเบิ่งสีหน้าลูกค้าก่อนว่าแซบหือบ่แซบ....
    ถ้าหน้าตาบูดเบี้ยว เหยเก แสดงว่าบ่แซบกะเผ็ดล่ะงานนี่เนาะต้าร์....555
    ....บ่ปากจ้า จักเคียดว่าเฮ็ดซ้ากะพ่องกัน

แนมเบิ่งพาข้าวแล้ว....คือสิแม่นลูกค้าพิเศษ...เนาะ น้องอี๊ท
    .... อิอิอิ จ้าอ้ายแคน 35-40 บาทจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    ใช้ได้ยุตั๊วหละครับอ้ายพลฝีมือเพินกะดาย(หรือว่าหิวกะบอจัก):l-...ผุถ่ากินกะถ่ากิน สิช้าแนกะย่อนแม่ครัวสั่งให้ถ่ายรูปให่หนิหละครับ :l-

Tags for this Thread