หัวข้อ: ลาบเทาสูตรไทอำนาจเจริญ

ลาบเทาสูตรไทอำนาจเจริญ

เบิ่งวันทิตย์ที่ผ่านมาป้าลงมายามลูกชายเลายุตรอกจันทร์ เผิ่นแวะมาพระราม2เอาเทามาฝากบ่าวนำครับเทาแท้ๆจากอำนาจเจริญ:l-
    ไปซอกเครื่องลาบเทาในตู้เย็นครับ มีครบยุครับ บักเขือขื่น ข่า ตะไคร้ บักถั่ว หละกะกบกะปลาอย่างละโตพอได้ต้มป่นใส่ลาบเทา
    จัดการสับเทาหยาบๆครับ อย่าใส่หมุ่นหลาย ซอยข่า ตะไคร้ บักเขือขื่นครับ บักถั่วกะซอยเฉียงๆบางใส่หม้อไว้ เสร็จแล้วกะจัดการเฮ็ดป่นครับ เฮ็ดคือป่นกินกับข้าวนี้หละครับปรุงให้นัว แต่หว่าใส่น้ำต้มปลาแดกหลายจักหน่อย จนเหลียวเห็นขางเถียงพู้นหละ ลาบเทามันต้องซด น้ำต้องหลายจักหน่อยลาบเทาสูตรไทอำนาจเจริญลาบเทาสูตรไทอำนาจเจริญ
    เททั้งเบิดรวมกันครับหละกะคนให้เข้ากัน ชิมเบิ่งอีกเถื่อครับขาดหยังกะเติมเอา แล้วละครับ มาๆ กินข้าวกับลาบเทานำกันครับ
    แนวคนกำพร้าเมีย กินข้าวกับลูกเทวดานี้หละครับ มื้อนี้ลูกชายมายาม(มาขอเงินพ่อใช้นำ) ลาบเทาสูตรไทอำนาจเจริญลาบเทาสูตรไทอำนาจเจริญ
    ขอบคุณเวบบ้านมหาดอทคอมครับ สำหรับพื้นที่ในการแบ่งปันสิ่งดีๆ:*-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวทิพย์คนอำนาจเจริญ; 24-01-2013 at 02:26.
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนภูหลวง
    เห็นแล้วน้ำลายแตกบ่ได้กินมาหลายปีแล้ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    เห็นแล้วกะคึดอยากซดนำเนาะลาบเทานานแล้วบ่ได้กินคันได้หัวหอยใส่เพิ่มอีกแฮงสิคักเนาะน่ากินครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่ย..บ่าววีโก้
    หากินยากครับลาบเทา..เมนูนี้เเซบหลายบ่อใด้กินโดนเเล้วครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ตาแซบคักยุดอกเน๊าะไปอยู่ทางตะเวนออกแล่วบ่ได้กินจักเทื่อ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ของมักคัก ๆ เด้อค่ะอ้ายทิพย์ ลาบเทาไส่ป่นกบ ไส่หมากลิ้นไม้ย่าง หรือหมากแข้งขม สุดยอด..........

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    อิจฉาบ่าวทิพย์เด้ครับ ได้กินลาบเทา ผมบ่ได้กินดนแล้วตั้งแต่ออกจากบ้านมาทำงาน ยามกลับบ้านกะบ่แม่นหน้ามันกะบ่ได้กินจักเทือ ลาบเทาใส่ป่นกบ ป่นปูแซบคัก

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ กระทิงแดง
    อยากกินแท้ๆปานไดสิได้กินลาบเทาน้อ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียงโหลศรีสะเกษ
    โอ๊ยอยากหลายคับบ่ได้กินมาโดน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ป๋าหำ คำพิโล๊ะ
    ซู่มื่อนี่ ของที่เกิดตามทำมะชาด ตามไห่นา หากินญากหลาย เพาะว่ามันมีแต่สานพิด ขนาดเห็นละโหกและเห็ดเผาะ กินยังเบื่อ หากสิกินก็ต้องพิจาละนา ม่องที่หาได่มาก่อนเด้อ

Tags for this Thread