หัวข้อ: ฝากเนื้อฝากโต แนเด้อครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อั๋นจ่อย

บ้านมหาโพสต์ ฝากเนื้อฝากโต แนเด้อครับ

ถึงเวลาสิพาต้าน ไขนิทานออกมาว่า
    สิได้เอ่ย เผยวาจา ชาวบ้านมหาทุกท่าน สำราญชื่นม่วนสะออน
    บ่าวอั๋นจ่อย ขอกราบก้ม ปนมไซน้อเกษา
    ขอวันทาคุณครูบา เทิ้งอ้าซายหลายล้น
    สุขกมลหัวใจแท้ ที่ได้แวมาเห็น
    อยากมาเป็นลูกชายหล่า บ้านมหาของมูเจ้า
    ย้อนว่ามักจังได้มาหัดเว้า เฮียนฮำกลอนผญา
    ชาวบ้านมหา โปรดเมตตา ชี้ทางให้เห็นแจง
    คันแมนวาทแสดงแปลงบท บ่อนใด๋บ่เข้าท่า
    ขอเอื้อยอ้าย อาว อา เหลื่อมมองตัวผมด้วย
    บทใด๋ห่วย กลอนใด๋ซ้ำ ที่นำมาเอื้อนเอ๋ย
    ขออภัยทุกๆท่าน วันทาน้อมคูซุคน.......พี่น้องเอ้ย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ยินดีต้อนรับจ้าแต่งกลอนกะบ่อเป็นนำดอกแต่ว่ามักอ่านยุอิอิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อั๋นจ่อย
    คือเจ้าเท่านั้น

ย้อนว่ามีนางน้อง เฮียมข่างทางใจกะเลยอุ่น
    ถือเป็นบุญบักอ้าย ที่มาได้อยู่เคียง
    มีเพียงเจ้าทอนั้น ร่วมฝ่าฟันใจตั้งต่อ
    อุปสรรคมีอ้ายบ่ท้อ ขอนางหล่าอย่าเปลี่ยนใจ
    กว่าสิมาฮอดมื้อนี้ได้ หนักซำใด๋กะฮู้อยู่
    มีน้องซูยู้ค้ำ อ้ายสิสู้ดอกบ่ถอย
    ให้เจ้าคอยเด้อหล่า ทางข้างหน้ายังไกลห่าง
    สุขและทุกข์ปะปนบ้าง เฮาเฮียมข้างกันดังเดิม...เด้อหล่าเอ้ย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    ยินดีต้อนรับเด้อครับ มาๆม่วนๆนำกันพี่น้องบ้านเฮา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    มาต้อนรับพุมาใหม่จร้าาาาาาาาาาาา

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    ยินดีต้อนรับ สู่บ้านมหาดอทคอมจ้าาาา
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ยินดีตอนหำ(ต้อนฮับ)อั๋นจ่อย.
    คือสิแหม่นไท101โพนทองเนาะ..ลูกน้ำยัง..
    เบิ่งทรงออกท่าออกทางมาปานพระเอกหมอลำเชิญหม่วนหม่วนขะน้อย
    :l-:l-:l-:,1-:,1-:,1-:l-:l-:l-:l-

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    แน่ะ มาบ่ทันอ้ายพีอิกแล้ว เพิ่นต้อนรับน้องใหม่ดี๊ดีดอก รุ่นลายครามเนาะ..อิอิอิ
    ปล. ยินดีต้อนรับน้องใหม่จ้า เว่านัวหัวม่วนเด้อ
    มองต่าง..อย่างปลง

ขอบคุณครับ ผมเป็นคนโพนทองคืออีหลีหล่ะคับ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ pcalibration
    ยินดีตอนหำ(ต้อนฮับ)อั๋นจ่อย.
    คือสิแหม่นไท101โพนทองเนาะ..ลูกน้ำยัง..
    เบิ่งทรงออกท่าออกทางมาปานพระเอกหมอลำเชิญหม่วนหม่วนขะน้อย
    :l-:l-:l-:,1-:,1-:,1-:l-:l-:l-:l-
    ยินดีที่รู้จักเด้อคับ ผมคนโพนทองคับ ^^