หัวข้อ: คึดฮอดพีน้องเด้อครับ.....

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ผู้หมวดสงกรานต์

รอบยิ้มพิมใจ คึดฮอดพีน้องเด้อครับ.....

ตั้งแต่ไกลจากบ้านเฮือนซานบ่อนเคยอยู่
    จากทั้งแฟนและซู้มาสู่อยู่ชายแดน..พีน้องเอ๋ย

เป็นจั่งได๋กันแนนอครับซำบายดีซุพู่ซุคนบ่นอพีน้อง...คึดฮอดพีน้องบ้านมหาทุกๆท่านเด้อครับ ที่หายไปบ่แมนหนีไปไสหย่อนมาประจำการชายแดนใต้..ได้เกือบปีแล้วครับ บ่ได้มีโอกาสมาแวะเวียนถามข่าวเป็นจั่งได๋นอมู่เจ้าทุกข์หรือเศร้ารึวาได๋...จั่งได๋กะรักษาเนื้อรักษาโตแนเด้อครับพี่น้อง..อยู่นี่ฝนตกเกือบซุมื่อเอาโลดครับ..สงกรานต์ปีนี่สิได้กลับขึ้นไปพักกับข้าเจ้าอยู่....คึดฮอดเเนวกินท้องถิ่นอีสานเฮา....ไว้โอกาสหน้าสิมาทักทายใหม่เด้อครับผม...หมวดสงกรานต์ คึดฮอดพีน้องเด้อครับ.....

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ สาวประทาย
    สาวเมืองโคราช ณ กรุงธนบุรี
    บล็อก
    12
    เป็นกำลังใจให้เด้อจ้าคุณผู้หมวด:l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนจนผู้ยิ่งใหญ่
    สารคามคือหม่องอยู่
    ขอสนับสนุน และเป็นแรงใจให้ผู้ที่จากบ้านจากเมือง เพื่อไปรักษาอธิปไตยของบ้านเมือง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    จั่งได๋กะเอาใจซอยเด้อครับ คุณผู้หมวดกะดาย ให้ตลอดปลอดภัยเด้อครับเด้อ

คุณพระพุทธให่มากั้ง
    คุณพระธรรมให่มาเลี่ยม
    พร้อมทั้งคุณพระสงฆ์เจ้า ให้มาเข้าฮักษา .....