หัวข้อ: มาชมสวนดอกไม้นำกัน

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

มาชมสวนดอกไม้นำกัน

[wma=380,50]http://wcs.hopto.org/_wma/_21/10%20-%20%aa%c1%ca%c7%b9%20-%20%e4%c7%be%a8%b9%ec%205.wma[/wma]
    เพลงประกอบ โดย ฮักอ้ายหลายอีหลี
    มาย่างเลาะสวนหลังบ้าน (คนอื่น) นำกันพี่น้อง เบิ่งดอกไม้งาม ...ให้อารมณ์มันสด ใส ไปกับความเขียวของใบไม้นำกันคะ มาชมสวนดอกไม้นำกัน
    ชื่อ ดอก การะเวก (ตอนแก่จัดจะสีเหลือง หอมดีน๊า)

ชื่อแพงพวย ไม่ค่อยมีกลิ่นหรอก แต่ดูแล้วเพลิดตาดีคะ

กะลังฮิตปลูกกันเลย เรียกว่า ชวนชม นะคะ

ดอกเข็ม จ๊ะความหมายดีมากเลย ตอนเด็กน้อยชอบเก็บไปไหว้ครู งัยละ

ชื่อดอกพุดจ๊ะ มีแมงบ่งโตเขียวๆนั่นนา แต่มื้อนี้บ่เห็นแมะ สงสัยไปเที่ยว มาชมสวนดอกไม้นำกัน

ชื่อ ดอกอัญชัญ เอามาทำขนมก็ได้น๊า...แต่ทำไม่เป็น 555+
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

Re: มาชมสวนดอกไม้นำกัน

ขอบคุณสำหรับภาพสวยๆจ้า อยากได้ดอกอัญชัญเด้เนาะ เอามาเฮ็ดขนม ให้สีสวยดีจ้า เป็นแต้มอีกแล้วจ้าเอื้อยไก่ อิอิ
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

ยินดีจ้าแบลกกี้จ้า ขอบคุณมายามกัน ..โอ๋...เพลงเข้าบรรยายกาศคัก ขอบคุณเด้อบ่าวม้าว...สินั่งกดคะแนนให้เมิดคืนละมื้อนิ หมอลำม่วนคักในมุมหมอลำเจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ

ภมรบินลอยล่องชมบุปผา
    พวงผกาสีสวยรวยน้ำหวาน
    ชมพูเด่นเห็นเป็นดอกพุดตาล
    โน้นก็บานราตรีกลิ่นชื่นใจ
    ดอกเข็มแดงแอร่มแข่งชูช่อ
    อีกยังก่อพุทธรักษ์บานสดใส
    บานชื่นบานเช้าบานทั่วไพร
    อีกบานได้ไม่รู้โรยชื่อน่าฟัง
    จำปีจำปาคละครุดอกบุหงา
    อีกชบาอัญชันดอกแตรสังข์
    ธรณีสารศุภโชคต้นกระชัง
    แม้กระดังงาเจ้าลืมไม่ลง
    แมลงลิ้มชิมรสหวานซาบซ่าน
    เกษรหวานปานเปรียบให้ใหลหลง
    หวานไม่ลืมบุปบาเมืองป่าดง

สงัด903
    Guest

ของงามๆต้อง ๑ เต่งนะน้องไก่น้อย...ภาพแรกมาคือเหมือนดอกกระดังงาเนอะ มีมดแดงแถมมานำ....ดอกอัญชัญ...ตอนน้อยๆอยากซิมีหนวดหลายกะเอาดอกนี่ล่ะมาบี้แล้วกะทาโป๊ะเอาไว้หนวดกะซิได่ขึ้นเร็วๆ(ความคึดตอนเป็นเด็กน้อย)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สาวบ้านนา

พุด แพงพวย หอมจิงแท้ มะลิวัน มะลิซ้อน ดอกซ่อนกลิ่น มอบคุณแม่ เ่อ่อ เออ เออ เ้อ้อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5

ยายเอามาฝาก สวย งาม คือผู้เบิ่งผู้ชม นั้นหละเนาะลูกหล่า
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

ยาย ขอจักดอกไปให้ผุสาวแหน่เด้อครับ.... ส่วนสองดอกข้างล่างกับข้างบนผมขอมอบให้ยัยหนูซิ่งเด้อครับ อิอิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5

Re: มาชมสวนดอกไม้นำกัน กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ฅนภูไท
    ยาย ขอจักดอกไปให้ผุสาวแหน่เด้อครับ.... ส่วนสองดอกข้างล่างกับข้างบนผมขอมอบให้ยัยหนูซิ่งเด้อครับ อิอิอิ

ลูกเขามูนี่จะแหม่นเฮ็ดเป็นเนาะ ดอกปุ๊ดลุด เอาให้ผู่สาว ดอกบานๆให้คนเถ่าหว่าติ
    โอ๊ะๆๆ สะน่อ....สะน๊อ บ่าวพรรณาดากเหี่ยวอยู่ไสล่ะ มาเอาดอกไม้งามๆเด้อก่อนที่บ่าวภู
    เลาสิเอาไปไล่แจกผู่สาว..อิอิอิ
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

มาแล้วครับ ดอกนี้ผมขอไปให้ผุสาวเด้อครับ คิดฮอดผุสาวหลายครับ จักหายหน้าหายตาไปไส..
    เงียบคัก...