หัวข้อ: ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า

พบกันอีกแล้วนะครับกับกระทู้หาอยู่ หากินตามประสาทีมงาน นั่ง ยัง โหง่ย มื้อนี้สิพาไปเอาปลา แต่ว่ามื้อนี้น้ำแห้งคัก พอดีเขาเฮ็ดถนนปิดคลองส่งน้ำ
    แล้วพี่น้องที่เพิ่นเฮ็ดนากะสูบน้ำไปใส่ข้าว น้ำในคลองเลยเหลือแค่เอา จากที่ปกติน้ำลึกถึงคอเลยครับ

ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า
    มาถึงแล้วกะหาหม่องหลบแดด หลบฝนเพราะว่าก่อนสิออกาในกรุงเทพฝนเทลงมาปานฟ้าฮั่ว แต่ปานนั้นทีมงานกะบ่ถอย บอกว่าเตรียมโตมาคักปานนี้ ลุย อย่างเดียวเพิ่นว่า
    ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า
    ซ่อยกันเสร็จแล้วสิได้ลงแหครับ มีคนมาคุมนำติอ้ายช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า
    ส่วนผมคือ ผสมน้ำไว้แก้เมือยครับ สูตรอ้ายดุลย์ติดใจละ เสียดายเพิ่นติดงานมานำบ่ได้:b-b
    ให้เจ้าที่เจ้าทางเพิ่นกินก่อน พวกเฮาค่อยกินเนาะครับ
    สูตรนี้ต้องใช้มนต์กำกับนำ มันจั่งสิคัก แก้หนาว แก้เมือย ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า
    เสร็จแล้วครับเบิ่งใกล้ๆ รสหวานทานง่าย รับรอง:b-b ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า
    ปม รับหน้าที่ซิม บอกว่ารสชาดผ่าน ฝีมือคือเก่าพะน่ะ
    เบิ่งแนละอ้ายดุลย์ อ้ายเอ๋ น้ำเหลือแค่นี้ละ นี้ขนาดกลางคลองเด้นิ
    กับชุดหมาน ม่วน มื้อนี้ช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่าและ:b-bมาวววววว
    กักดางเสร็จแล้วกะมาซ่อยกันลื้อผักตบ บ่หลายคือมื้อนั้นเด้ อ้ายเอ๋ บ่กล้าเล่นของใหญ่ สมาชิกขาดหลาย อ้ายจ่า อ้ยสะแงะกะบ่มาเนาะช่วงนี้อยุธยาน้ำแห้งคัก ไปเอาปลามาก้อยดีกว่า
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

กับชุดหมาน ม่วน มื้อนี้และ:b-bมาวววววว

กักดางเสร็จแล้วกะมาซ่อยกันลื้อผักตบ บ่หลายคือมื้อนั้นเด้ อ้ายเอ๋ บ่กล้าเล่นของใหญ่ สมาชิกขาดหลาย อ้ายจ่า อ้ยสะแงะกะบ่มาเนาะ

อีกนิดกะเสร็จ อยากเห็นว่าปลาสิมียุบ้อ ก่อนสิไล่ปลาเห็นมีขึ้นน้ำแฮงคัก สงสัยสิใหญ่ยุ

ลื้อผักตบเบิ่ดแล้ว บาดนี้เป่านกหวีดลงแหได้ ภาพนี้สวยครับผมมัก ต้องชมคนกดชัตเตอร์ พี่โอ๋

กับภาพนี้ จังหวะแหลงน้ำสวยงามอิหลีครับ คนกะสิตกน้ำคือกัน

กับผลงานโตแรกของทริปนี้ ปลาดุกครับ พอป่่นยุโตนี้

ปลาขาวหมากแปป โตอ้วนไข่เต็มท้อง

ปมกับปลาค้อ(เกือบ)ใหญ่
    ส่วนผมกะเก็บเล็กผสมน้อยไปเรือยๆ กับปลาขาวไซล์นี้งามอิหลี

พี่เล็กกับปลาโตแรกของเพิ่นในทริปนี้ สำคัญกว่านั้นคือแหเพิ่งสิใส่ลูกเสร็จตอนตีสองเมือคืนนี้เอง
    เพิ่นบอกทริปนี้ตั้งใจมาเต็มที่ ปลาขาวโตบักใหญ่แม่ไข่อีกต่างหาก

หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

อีกโตกับปลานิลใหญ่ โตนีี้เล่นมือผมเป็นแผลเจ๊บยังบ่เซาเลยครับ ต้องขอน้ำ:b-bแก้ปวดมือ

แม่ครัวกะทำหน้าที่ได้ดีครับ มื้อนี้ทั้งมาคั่วปลาพร้อม ปิ้งปลาให้กินพร้อม

หน้าตาน่ากินอีกตามเคยครับ ลืมเอาหมากถั่วมาตำกินกับปิ้งปลาแหมะ

น้ำมันหน่อย เลยได้เหมบเอา มันฮ้อนหลังครับ

หม่องนี้หว่านแห4ครั้งพอแล้วเต็มข่องแล้วครับ ปลาขาวหลายคักอิหลี มื้อเอาแค่นี้พอแล้ว กลับบ้านไปเฮ็ดกินกันดีกว่า

ผมลืมถ่ายรูปภาพปลารวม อันนี้ีครึ่งหนึ่งของที่พี่เพิ่นคัวก่อนได้เกือบเต็มถังโฟมใบใหญ่ๆที่เคยเอาไปใส่ทุกครั้งนั้นละครับ ไปอาบน้ำกลับมาพี่โอ๋คัวปลาเกือบเสร็จแล้ว

อีกครึ่งที่พี่โอ๋คัวแล้ว

อันนี้รอคิวไปก่อน เตรียมไว้ต้มซดน้ำ

มื้อนี้น้องเปียไปงัดเอาหม้อใบใหม่ๆมาต้มให้กินเอง ส่วนผมรอซิม กับเก็บภาพ:b-b
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 19-05-2013 at 15:20.

มื้อนี้น้องเปียไปงัดเอาหม้อใบใหม่ๆมาต้มให้กินเอง ส่วนผมรอซิม กับเก็บภาพ:b-b

ทะยอยลงหม้อไป ทั้งปลาค้อ ปลานิล

หันมาทางนี้ พี่โอ๋กะยังบ่เสร็จ ยังง้วนยุกับปลาขาวโตน้อย คัวทีละโตยามได๋สิเสร็จน้อเลาว่า

สักพักหันมาหาหม้อ โอ้....หน้าตาน่ากินเด้ละเนาะ
    https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-c.ak/hphotos-ak-snc6/168295_604704176207892_590508660_n.jpg
    น้องนพกับแฟนกะหันมาซ่อยฟักปลาขาวสิเฮ็ดทอดมัน แฟนกะเอาไข่ปลาออกมาไว้อุหม้อครับ

ขี้ปลา ไข่ปลา พุงปลา ยุในนี้เบิ่ด บางส่วนเตรียมลงหม้ออีกเมนู

สุกแล้วครับ เมนูนี้ผมจัดให้ครับง่ายดี

เอาอีกสักเมนูครับ ทอดมันปลาขาว พี่โอ๋หลังจากคัวปลาแล้วกะมาทอดมันต่อเลย

มาแล้วครับพ่อใหญ่เสริฐ หลังจากเขาไปตามโตมาคัวปลาตั้งแต่มาฮอด4โมงแลงกว่า เลามา6โมงแลงกว่าๆ เมา คำเดียวออกจากปากเลา เบิ่ดแนวสิเว่า จบบ่ละเจ้าว่า

กับลีลาอันกวนๆของเพิ่น มันเป็นศิลปะ

เอียบปลา(หมักปลา)เสร็จแล้วเลากะซีมเบิ่งนัวแล้วพพะน่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 19-05-2013 at 15:18.

พวกที่กินก่อนกะอิ่มก่อน บ่รู้ว่าอิ่มรึว่าเมา สภาพเลยเป็นแบบนี้ละครับ

ขี้โพ้ไคอางอางน้อมึง

ลากันด้วยภาพนี้เลยครับ คำเว่าได๋บ่ม่วนหูกะขอโทษขอภัยแนเด้อครับ เพื่อให้เข้ากับภาพและบรรยากาศอิสานบ้านเฮาเนาะคงสิให้อภัยกัน

ขอบคุณพ้นที่บ้านมหาดอทคอมครับ พ้อกันทริปหน้าต่อไปเร็วๆนี้

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ไปกันหลายตั่วนี้ น้ำลดลงหลายเนาะ ไปเที่ยวหน่าสิบ่อได้จับมือเปล่าเอาติ 555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    ไปกันหลายตั่วนี้ น้ำลดลงหลายเนาะ ไปเที่ยวหน่าสิบ่อได้จับมือเปล่าเอาติ 555

แมนน้ำสิหน่อยสิหลายกะซางหัวมันเถาะ กะหากินหมานคือเก่ากะพอ แมนบ่บ่าวจัย..... :b-b :b-b :*-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เป็นตาไปหากินหาอยู่นำอยู่ดอกกับทีมงานหมานบ่อึกินหนิเอาไว้ว่างๆเด้อนั่งยังโหง่ย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    หมานคักยุเบิ่งแล้วกะด๋ายปิ้งปลาเป็นตะแซ่บน้อได้ขึ้นมาสดๆๆๆเนื้อปลาหวานคักได้ส้มตำกินกับเข่ากันดีน้อครับ ต้มปลากะน่าแซ่บยุทีมไปหาปลากะมีแต่คนหุ่นสมบูณร์การอยู่การกินคักยุครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ " แคน ชัยภูมิ "
    ไปยามดั๋ยกะหมานยามนั้นเนาะ บ่าวจัย ทีมงานนั่งยังโหง่ยนี่ :b-b:b-b:b-b คุณภาพคับแก้วอิหลี

Tags for this Thread