หัวข้อ: งานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุข

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา

งานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุข

เคยฮู้สึกเบื่อบ่ครับกับโต๊ะทำงานที่เหมือนเดิมทุกวั้น ทุกวัน
    สำหรับผมกะอาจสิมีบ้างนิดหน่อยเป็นบางเถื่อ ผมรักแล้วกะมีความสุขหลายครับกับงานที่ทำอยู่ทุกๆวัน ยิ่งเจองานที่ยากๆแล้วผมยิ่งชอบ มันท้าทายดีครับ จิบกาแฟไปนำ ทำงานไปนำ ฟังเพลงไปนำมีความสุขหลาย

งานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุข

เว้นเสียแต่ "ลูกพี่" มันสิบ้าอารมย์เสียโดยบ่มีเหตุผล นั่นแหละเป็นเพียงเหตุผลเดียวถ่อนั้นที่สิเฮ็ดไห่ผมอารมย์เสีย แล้วกะเบื่อโลกที่สุด บางเถื่อคึดอยากลุกหนีไปซื่อๆแต่กะต้องทนเพื่อสิ่งเดียวที่ทุกคนต้องการนั่นกะคือ "เงิน" ที่สามารถบันดาลสุขได้ในหลายๆอย่าง ถึงสิบ่ได้ทั้งเหมิดกะตาม
    ..จ้าก..บ่ฮู้มื้อใด๋ทนบ่ได้ กะโตใผโตมันเด้อลูกพี่เด้อ...งานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุขงานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุขงานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุข

บ่มีหยังดอกเด้อครับ จ่มซื่อๆนี่หละ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เซ็งในงานกะได้แต่อย่าเฮ็ดให้ลูกเพ่เพิ่นเห็นเพิ่นฮู้เด้อเจ้าน่ะ 55555 มันบ่แมนแนวเด้
    มันเสี่ยงกับเงินสิหายหรือลดลงโดยบ่แจ้งให้ทราบล่วงหน้า

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    ปกติผมบ่ค่อยมีปัญหากับเรื่องงานปานได๋ครับ มันหงุดหงิดนี่หละจั่งจ่ม

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    เป็นงานที่วิเศษแล้วละครับเซียนเมา ว่าแม่นมีแต่เฮ็ดนาเฮ็ดไฮ่จั่งสิได้ฟังลำไปนำ ตะอิจฉาอยู่ดอก

ผมตี้ เพลงฟังบ่ได้ฟังได้แต่ซุมข้างๆเม้ากัน เปิดเน็ตกะยังเป็นเน็ตตราเต่าโตเก่า หงุดหงิดหลาย ผู้บางคนเครียดกับงานเข้ามาจักว่าตะกวดไอ้เข้ ปล่อยแล่นเต้มห้อง กะต้องทนฟังกันไป เพื่ออันเดียวนั่นละ

ศึกษาหาความรู้
    กับผมแล้วเงินบ่อค่อยสำคัญท่อใด๋ดอกครับ แต่อันดับแรก ๆ ที่ผมมักสิคึดฮอดกะคือเงินนั่นล่ะครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    งานทุกงานถ้าเกี่ยวข้องกับคน มักสิเฮ็ดให้เฮาลำบากใจเสมอครับ

เรื่องของบรรยากาศในการทำงาน เพื่อนร่วมงานกะมีส่วนเฮ็ดให้เฮาเบื่อ

แบ่งปันน้ำใจให้เพื่อนร่วมงาน เฮามักสิได้รับการช่วยเหลือกลับมาเสมอครับ

งานช่วยให้เฮามีเงิน บางเทือเงินกะช่วยให้เฮามีงานกะมี

ขอให้ทุกท่านมีความสุขจากการทำงานครับ อดทนเอาครับ ...พรุ่งนี้ก็เช้าแล้ว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    อดเอาครับ คนบ่มีงานเพิ่นว่าคนบ่มีความคิด พะนะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    ตามอ้ายพี่พล เพิ่นว่าคับ อ้ายเซียน อดเอาบ่ด๋นกะค่ำแล้ว ได่เวลาแผ่งเป๊ก อิอิ... โต๊ะอ้ายเซียนคือสะอาด งามปานเทพีสงกรานต์แถุ่ะ บ่กล้าให่เห็นโต๊ะผู่ข่าเลย เืสือสอง แมวเซาสาม ทำทานอีกสี่โต 555.. อยู่ได้กะนำหมอลำบ้านมหาเฮาหนี่หล่ะ มื่อได๋เน็ตเน่าบ่นั่งโต๊ะเลยผู่ข่า มันบ่มีชีวิตชีวา ปานว่าโลกสิฮ้างเอาโลด เป็นกำลังใจให้เด้อคับอ้ายเซียน....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    จัดให้อ้ายเซียนเดี๋ยวสิว่าผู่ข่า บ่อใจ๊ อิอิอิ...

คอม 2 โต บ่แม่นขยันเด้อคับ งานคนละอย่าง ใซ้โปรแกรมคนละโต มั่วคักขนาด อิอิอิ....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    เบิ่งแล้วเพื่อนๆๆพี่น้องในบ้านมหานี้กะมีความสุขกันทุกคนน้อทำการทำงานตำแหน่งหน้าที่กะดีกันทุกท่านน้อแต่ก็อาจจะมีมั่งกับวัน เซ็งๆๆๆในการทำงานบ่ว่าอยู่ใสเกิดขึ้นได้ทุกที่โรคเซ็งนี้มีสุหมอ่งเพราะโตเฮาคิดและเห็นและฟังก็เลยเก็บมาเป็นอารมย์ก็เลยเซ็งๆๆๆ