หัวข้อ: ลงนากันเด้อพี่น้อง

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่

ลงนากันเด้อพี่น้อง

มื่อนี่ พาพี่น้องบ้านมหา ลงนากันเด้อครับ
    ช่วงนี้ น้ำท่า ดีคัก

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ตอนเช้าๆบรรยากาศสดชื่นเนาะคะ ปูก็ไต่ตามคันนา เสียงเขียด เสียงกบร้องขอความช่วยเหลือ โดนงูกำลังกิน ฮ่า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    น้ำท่าอุดมสมบูรณ์ดีเนาะครับ อ้ายทิดแหล่...
    ทุกมื่อนี้หายกากเนาะครับ ผู้สิดำนา ส่วนหลายหว่าน ข้าวใหญ่บ่ทันหญ้าครับ...

Moderators
    บล็อก
    2
    ปีนี้ทางบ้านพวงพะยอมก็น้ำดีจ้าอ้ายทิดแหล่ คือสิได้ข้าวงามดีอยู่จ้า บ่มีนาหลายพอได้กินแบ่งสามส่วนให้แม่ แม่ย่า กับผู้เฮ็ดนาให้เฮาจ้า เพินเป็นคนบ้านเดียวกับแม่ย่า เพินเฮ็ดนาหว่านจ้า อีกสี่ปีพ่อบ้านสิพาไปเฮ็ดไร่นาสวนผสม เลี้ยงเป็ดเลี้ยงไก่นำจ้า แต่ถ่าแดดฮ้อนหลายเพินว่าให้แม่บ้านถ่าอยู่เถียงนา เพินย่านเมียดำจ้า เฮ็ดแนวกินไว้ถ่าก็พอพะนะ กับไปเป็นกำลังใจเพราะว่าเกษียณแล้ว แต่เพินยังหนุ่มกว่า แข็งแรงกว่าจ้า
    ก็พากันเว่าพอได้หัวได้มวนกัน บ่ซีเรียสหลายดอกจ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ดำได้หลายละตั่วนี่
    ซำพอทิดแหล่หายไปนาน สิแม่นยากนำไฮ่นำนาเนาะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ " แคน ชัยภูมิ "
    สะออนน้ำท่าทางบ้านเพิ่นเนาะ จะแม่นอดมสมบูรณ์ ขอบคุณภาพบรรยากาศงามๆครับ ทิดแหล่ :*-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    บรรยากาศดีอีหลีครับ
    นาดำก็นับมื้อสิบ่อมีคนเฮ็ดแล้วครับ หลายขั้นตอน ค่าแรง มื้อละ 350-400 บาท พร้อมรถรับ-ส่ง อาหารเที่ยง+ของว่าง ตอนเย็นเลิกงานกะต้องมีแนวแก้ แนวถอน ...
    นาทิดแหล่กะบ่อหลายดอกครับ แต่กะได้มาจากน้ำพัก น้ำแรง เป็นหนี้เป็นสินกะต้องยอม ย้อนว่ามักหลายเรื่องไฮ่ เรืองนา (มันอยู่ในสายเลือด)...
    บ่อได้เฮ็ดนาเองครับ ให้เพิ่นเฮ็ด แบ่ง คนทำนา : เจ้าของนา > 2 : 1 กะพอได้กิน...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    น้ำท่าอุดมสมบูณ์เนาะครับปีนี้ เสียแต่ราคาข้าวลดลงไปหน่อย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ cute
    เศรษฐกิจพอเพียง บนคันนามีผักสวนครัว ต้นกล้วย ตะไคร้ มีบ่อเลี้ยงปลาไว้กักเก็บน้ำ และปลูกพืชลอยน้ำ สมกับคำกล่าวที่ว่า ในน้ำมีปลา ในนามีข้าว อากาศดีจัง บ่องตง เห็นแล้วให้นึกถึงอดีตยามเป็นเด็กวิ่งเล่นจับปูจับปลาตามต่างจังหวัด สนุกมาก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    อ้ายทิดแหล่จ้างคนหลกกล้าบ่คับ หลกกล้ากำละเป็ก ดำนา งานละกั๊ก ไฮ่หล่ะกลม เหมาเหมิดท่งเลยคับ อิอิอิ....