หัวข้อ: ยำวุ้นเส้น หมูยอ ครัวเซียงเหมี่ยงฯ ...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ยำวุ้นเส้น หมูยอ ครัวเซียงเหมี่ยงฯ ...

สวัสดีครับ พี่น้อง ลุงป้า บ้านมหาทุกท่านครับ...
    มื่อนี่ ครัวเซียงเหมี่ยงฯ มีแนวกินมาฝาก พอดี ได้ฤกษ์ ล้างตู้เย็นประจำเดือน พอดี มีหอมหัวใหญ่ บักเขือเทศ เนื้อหมูอยู่ใต้ช่องฟรีซ กับ หมูยอ เลยอยากกินยำจักหน่อย แบบรู้สึกว่าท้องอืด ๆ อยู่...

กะเลยได้เมนู ยำหมูยอ วุ้นเส้น หมูสับครับ...

ยำวุ้นเส้น หมูยอ ครัวเซียงเหมี่ยงฯ ...

เตรียมเครื่องกันครับ...

หมูสับ...

เครื่องยำครับ ถั่วคั่ว คึ่นช่าย หอมใหญ่ หมูยอ...

เตรียมน้ำยำ ครับ พริกขี้หนูสดซอยละเอียด หลายหน่อย กะเอาครับ น้ำกระเทียมดอง น้ำตาลทราย น้ำปลา ซอสพริก น้ำบักนาว ชิมรสเบิ่งตามใจชอบเด้อครับ เซียงเหมี่ยงฯ บ่มีอัตราส่วนผสม กะ ๆ เอาครับ...

ลวกหมูยอ หมูสับ วุ้นเส้น ครับ ...

สำหรับวุ้นเส้น เซียงเหมี่ยงฯ ลวกให้เส้นใส แล้วน๊อคน้ำเย็น สิเฮ็ดบ่ให้เส้นอืดครับ...

ลวกแล้ว ๆ น้ำยำเทลงไปโลดครับ...

ใส่ผักเครื่องที่เตรียมไว้...

แค่นี้กะได้ยำวุ้นเส้น หมูยอ แซบ ๆ สำหรับเซียงเหมี่ยงฯ แล้วครับ (สำหรับผู้อื่นบ่ฮู้ว่าสิแซบหรือบ่ บ่ได้แคร์ ครับ ฮ่า ๆ ๆ ยำวุ้นเส้น หมูยอ ครัวเซียงเหมี่ยงฯ ... )...

อีกจานแบ่งให้ข้างบ้านครับ สิได้มีกับข้าวไว้กินตลอดปี ไก่ในบ้านสิได้บ่หาย เพื่อนบ้านที่ดี เหมือนมีรั้วงาช้างครับเคยฟังในนิทานตอนเด็ก ๆ ...

สำหรับยำมื่อนี่ เซียงเหมี่ยงฯ เป็นกับแกล้มเครื่องดื่มที่ผ่านการหมักครับ คันภาพเครื่องดื่มบ่เหมาะสม ผู้ดูแลพิจารณาได้ครับผม...

มาแซบนำกันเด้อครับ...

ขอได้รับความขอบคุณจากครัวเซียงเหมี่ยงฯ เช่นเคยครับผม..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หลอดปอดป่อง
    เป็นตาแซบน้อครับ เมนูหลักของผมเลยเด้หนิ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    น่ากินมากๆเลยน้อง ส่วนประกอบ วิธีทำ แจกเพื่อนบ้าน โอ้ว ครบหลักวงจร แฮ่ะๆ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

Moderators
    บล็อก
    2
    เป็นตาแซ่บน้อจ้า พ่อครัวหัวป่าก์เซียงเหมี่ยง ถ่าบ้านอยู่ใกล้กันเอื้อยสิขอผูกปิ่นโตสุมื้อเล้ยจ้า

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    น้ำลายแตกซวดๆๆ เลยจ้า อ้ายเซียง เป็นตาแซ่บคักจ้า คือสิจี๊ดจ๊าด คักจ้า อิอิ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เฮ็ดกับแกล้ม สุดยอดเด้อ ได้หมูยอจากอุบลแฮ่งคัก

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ขอบคุณที่แวะมาชิมครับ...

อ้ายหลอด เมนูง่าย ๆ กินสบาย ๆ ครับผม...

เอื้อยปุ้ย ครับเอื้อย พอดีกินคนเดียวครับ เฮ็ดเผื่อเพื่อนบ้านนำ เผิ่นเองกะส่งกับข้าวให้เฮาคือกัน อยู่ไกลบ้านกะหามิตร ล่ะครับ...

เอื้อยพวงพะยอม เซียงเหมี่ยงฯ เฮ็ดกับข้าวพอแต่กินเองได้ล่ะครับเอื้อย ผู้อื่น จักสิว่าจังได๋ ครับ ฮ่า ๆ ...

น้องหมูหวาน ถึงกับยั่วน้ำลายเลยบ่ครับ ฮ่า ๆ มากินนำกันครับ...

อ้ายเอ๋ ครับอ้าย แกล้มเหล้ากะได้ แกล้มเบียร์กะได้ครับอ้าย แต่เซียงเหมี่ยงฯ แกล้ม นม ครับ หันหลังให้ แอลกอฮอล์ หลังจากเข้าพรรษาสิบกว่าปีก่อน หมูยอเมืองอุบลฯ แซบคัก เดือนก่อน ไปฮอดเมืองอุบล พี่น้องเผิ่นซื้อมาต้อนครับ...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อ้ายพจน์
    โอ้ยน้อบ่าวเซียงเหมี่ยงยำกะคือสิแซ๊ปอยู่แต่อั่นน้ำแก้ยำติดคอนี่แหมบ่คือเด้อ้ายว่ามันต้อง:b-b:b-b:b-b

Tags for this Thread