หัวข้อ: เข้าพรรษา เมือยามบ้านทางยโสธรครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนจนผู้ยิ่งใหญ่
    สารคามคือหม่องอยู่
    ทางบ้านอุดมสมบูรณ์ดีคัก ในที่สุดวีโก้ดำกะได้ออกงาน ดีใจนำครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว
    เอื้อยปุ้ย : เมือยอยู่ครับ สูบน้ำดำนา บ่คือดำนาน้ำฝน มดแดงกะหลาย ตะขาบกะหลาย ถ้าดำช้าดินกะแก่นเร็ว
    แต่ถ้าสิรอน้ำฝน บ่ฮู้ยามได๋สิได้ดำ นาข้างกัน 5 ไร่เพินสูบน้ำดำจนแล้ว ตอนนี้ข้าวเพินตั้งโตได้แล้วครับ

ลุงใหญ่ : แม่นครับ ปวดแอวคัก เทียวหาบแต่กล้าให้เพินเอา

เอื้อยหนูน้อย : มีโอกาศกลับบ้านอีก สิเอามาฝากเรื่อยๆครับ

อ้าย pcalibration : เว่าพื่นอยากกลับทุกๆสามเดือนพุ่นล่ะครับ แต่ความจริงมันขั่นเฮ็ดบ่ได้

อ้ายคนตระการ : เมือไล่ๆกันนั้นล่ะครับ เว่าพื่นเจ็บแอวหนิ มื่อเฮ็ดบ่ท่อได๋ แต่มื่อต่อมานอนตื่นขึ้นสั่นแล้ว มันทรมานคัก

เอื้อยไก่น้อย : คั่วกบใส่หน่อไม้ ลองเบิ่งเด้อครับ เครื่องปรุงกะคือกันกับอ่อมหนิล่ะ เว่าง่ายๆกะคืออ่อมกบใส่หน่อไม้สด
    ส่วนน้ำบาดาลถือว่าเข้าท่าดีเลยครับ ใช้ประโยชได้หลายอีหลี
    ลองหาเบิ่งเด้อครับ เจาะแบบชาวบ้าน ค่าใช้จ่ายบ่เกิน 5,000 / บ่อ
    http://www.kasetporpeang.com/forums/index.php?topic=14629.0
    http://www.youtube.com/watch?v=RvsTyEfSZK4

เอื้อยสาวเมืองยศ : ทางคำเขื่อนแก้วน้ำยังบ่ทันทั่วนาเลยครับ มีน้ำแต่หม่องติดห้วย

อ้ายคนจนผู้ยิ่งใหญ่ : แนวอยากแนวกินยังถือว่าอุดมสมบูรณ์อยู่ครับ อั่นวีโก้พาไปนากะหม่นป่าหม่นดงไป มาฮอดเฮือนลายเต็มเลย

ขอบคุณเอื้อยอ้ายซูคนเด้อครับ ที่เข้ามายามกระทู้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    บรรยากาศดีนอคึดฮอดบ้านอยากไปดำนาคือสิม่วน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    บรรยากาศเป็นตามีความสุขเนาะครับ กินข้าวโฮมกันพี่ๆน้อง ยามดำนาโอ้ยคิดฮอดบ้านละครับ ...... ส่วนว่าความฝันจะกลับไปอยู่บ้านเอาใจช่วยนำครับสู้ๆ อยู่ไสกะบ่มีความสุขคือบ้านเฮาครับ.....อดเอา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนภูหลวง
    นาบรรยากาศดีคักเป็นตานั่งกินเบียร์ดีแท้ อ้ายบ่ได้กลับไปเฮ็ดนาซ่อยทางบ้านจักเทื่อมีแต่เอาข้าวมากิน พี่อ้ายเลาว่าบ่ต้องมาเฮ็ดซ่อยดอกส่งพระเจ้าแผ่นดินมาให้จ้างคนเฮ็ดนาให้กะพอ