หัวข้อ: ไปเบิ่งนานำกันค่ะ ดนเติบบ่เห็นบรรยากาศแบบนี่

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ไทบ้านพระเสาร์
    แนวนี้ ต้องขอบคุณ ท่านเกษตรจังหวัดบุรีรัมย์ ท่านเกษตรสมบูรณ์ ซารัมย์

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย
    อ้างถึงข้อความอ้ายp

ลำขอข้าวย้านได้สากตำพริกเดอ้าย 5555

เว้าอีหลีเดครูกอบัว
    ถามราคาให้แหน่เดอจร้า เี่ดี่ยวสิขอเป็นโตแทนขายอีกต่อหนึ่งถ้าเผิ่นอนุญาต
    พอดีมีญาติเป็นครูยุ อ.กระสัง สิฝากให้เผิ่นไปรับไว้ให้
    ตอนปี 55 ซื้อมาจากศูนย์อุบล เผิ่นคิดสอบละ 650 บาท
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ทิดจ่อย; 31-10-2013 at 13:41.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนของหัวใจ
    ได้ค่ะอ้ายทิด ยินดีค่ะ ขายยกตันกะมีค่ะราคาถืก ตันหนึ่ง 20สอบ ราคากะ ตั้งแต่ กิโลล่ะ 25 - 29 บาทค่ะ ถ้ามารับเองกะสิมีค่าน้ำมันให้ค่ะ ไปส่งกะแจ้งล่วงหน้าค่ะ สนใจกะฝากที่อยู่ในบ้านเด้อค่ะ ใกล้ถึงฤดูผลิตแล้ว ส่วนมากครูกะมารับไปหลาย เพราะตะเงินครูกะบ่ไหวค่ะ ได้งินขะเจ้าว่า ทำนาได้เงินล้าน เป็นข้าราชการได้เงินแสน กะอยากลองเป็นชาวนานำ ซ่านดอกค่ะ :*-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ชายอิสระ
    คนรวยท๋อได๋แฮงรวยเอาๆเนาะ ข้าราชการทำนา นาผมกะหว่านอยู่ครับ 35ไร่ ทางศรีเมืองใหม่ มันมักจะตายดอกข่าครับ จะไปเกี่ยวอาทิตย์ที่3พ.ย.นี่หล่ะ บ่ฮู้สิเหลือพอค่าปุ๋ยบ่
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ชายอิสระ; 31-10-2013 at 15:42.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวเขื่องใน
    บ่มีตังค์ซื้อเพิ่น จั่งได๋สิได้เอามาเป็นแนว ทางเมืองอุบลแหน่น้อ บอกพ่อให้แหน่คับ สิให้ไปจูงควายนำหน้าตอนหว่านกะยอม คับ พอได้แนวซั่นดอกหว๋า ฮ่าๆๆๆ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    น้องที่ทำงาน เพิ่นอยู่ลพบุรี เฮ็ดนาข้าวดอ 4 เดือนได้แสนกว่าบาท น่าสนใจครับ รับราชการจนสิเกษียณกะยังบ่มีเงินพอแสนอยู่ข่อยกะดาย ฮ่า ๆ

ปัจจุบันอาชีพชาวนาเป็นอาชีพที่น่าสนใจทีเดียว ขอให้บริหารจัดการน้ำให้ดีครับ อีสานบ้านเฮานี่ล่ะคืออู่ข้าวอู่น้ำในอนาคตครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเอส
    หนุ่มอุบล คนพิบูล
    อุดมสมบูรณ์ดีครับ ร่ำรวยๆ ชาวนาเฮา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย
    อ้างถึงกระทู้ครูกอบัว

ได้ค่ะอ้ายทิด ยินดีค่ะ ขายยกตันกะมีค่ะราคาถืก ตันหนึ่ง 20สอบ ราคากะ ตั้งแต่ กิโลล่ะ 25 - 29 บาทค่ะ ถ้ามารับเองกะสิมีค่าน้ำมันให้ค่ะ ไปส่งกะแจ้งล่วงหน้าค่ะ สนใจกะฝากที่อยู่ในบ้านเด้อค่ะ ใกล้ถึงฤดูผลิตแล้ว ส่วนมากครูกะมารับไปหลาย เพราะตะเงินครูกะบ่ไหวค่ะ ได้งินขะเจ้าว่า ทำนาได้เงินล้าน เป็นข้าราชการได้เงินแสน กะอยากลองเป็นชาวนานำ ซ่านดอกค่ะ

ถ้ากระสอบละ 25 กก. แสดงว่า 1 ตัน = 40 กระสอบ ถ้าขายยกตัน กก.ละ 25 บาท
    40 กระสอบ = 1,000 กก. x 25 = 25,000 หารด้วย 40 กระสอบ = กระสอบละ 625 บาท
    กะพอสู้ไหวอยู่เดล่ะ ถ้าได้ กก.ละ 25 บาท กะ OK

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนของหัวใจ
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ทิดจ่อย
    อ้างถึงกระทู้ครูกอบัว

ได้ค่ะอ้ายทิด ยินดีค่ะ ขายยกตันกะมีค่ะราคาถืก ตันหนึ่ง 20สอบ ราคากะ ตั้งแต่ กิโลล่ะ 25 - 29 บาทค่ะ ถ้ามารับเองกะสิมีค่าน้ำมันให้ค่ะ ไปส่งกะแจ้งล่วงหน้าค่ะ สนใจกะฝากที่อยู่ในบ้านเด้อค่ะ ใกล้ถึงฤดูผลิตแล้ว ส่วนมากครูกะมารับไปหลาย เพราะตะเงินครูกะบ่ไหวค่ะ ได้งินขะเจ้าว่า ทำนาได้เงินล้าน เป็นข้าราชการได้เงินแสน กะอยากลองเป็นชาวนานำ ซ่านดอกค่ะ

ถ้ากระสอบละ 25 กก. แสดงว่า 1 ตัน = 40 กระสอบ ถ้าขายยกตัน กก.ละ 25 บาท
    40 กระสอบ = 1,000 กก. x 25 = 25,000 หารด้วย 40 กระสอบ = กระสอบละ 625 บาท
    กะพอสู้ไหวอยู่เดล่ะ ถ้าได้ กก.ละ 25 บาท กะ OK
    ละเอียดคักค่ะอ้ายทิด นี่ล่ะอนาคตพ่อค้าข้าวตัวจริงค่ะ :*-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว
    เป็นตาออนซอนน้อครับ ข้าวกะงาม นากะหลาย เฮ็ดเองขายเองพร้อม สุดยอดแล้วครับ

Tags for this Thread