หัวข้อ: อิสาน

สมาชิกที่ยังไม่ยืนยันอีเมล์

อิสาน

คันว่าเมืองอิสานแล้งกะแห้งแต่ดินผง
    แต่ว่าใจของคนชุ่มธรรมคำพระเจ้า
    เทิงเด็กเทิงผุเฒ่าบ่าวสาวตามฮีต
    บ่มีผิดแบบเบ้าคองเฒ่าผุเพิ่นสอน
    คันว่าอิสานแล้งกะแห้งแต่น้ำไหล
    แต่ว่าน้ำใจคนหลั่งไหลบ่มีแล้ง

:em01)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร

อีสานเฮาบ่เคยถิ่มกัน

ถึงสิแล้งแต่...:heart:คนอสานเฮาบ่เคยถิ่มกันแม่นบ่ครับ สำหรับ วัฒรนี้ฮักพี่น้องทุกคนเด้อครับ

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ หญ้านาง
    เอ...นางจำได้ว่า ผญาอันนี้นางเขียนวันที่ 07/16/2009 ยุในหัวข้อ ผญาอิสาน หน้า 5 มาโผล่นี้ได้จั่งได๋ ( งง )

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    แม่นไผเป็นจะของผลงาน เป็นคนเขียนก่อนน้อครับ....งง คือกัน........

กะทู้นี่บ่อครับ หญ้านาง..

http://www.baanmaha.com/community/คำผญาอีสาน-21855/
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนตระการ...; 31-01-2010 at 22:03.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เพิ่นอาจสิบ่ตั้งใจเอามาดอกครับ เห็นว่ามันม่วนเลยเอามาลงไว้
    อาจสิพลาดที่บ่ได้อ้างถึงต้นตอหม่องเก่าที่เอามา ที่หลังกะให้เคดิตเจ้าของเก่าเพิ่นแนเด้อครับ
    มันจั่งสิบ่น่าเกลียดเดินไปครับ ผิดตกขออภัย ผิดใจกะขอโดทษเด้อครับ
    บ่าวจัยกะบ่ฮู้คือกันว่าไผ๋เป็นคนแรก มันหลายฮ่าๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า