หัวข้อ: ก้อยกะปอม ฤดูการ 2557 ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว

พบปะพูดคุย ก้อยกะปอม ฤดูการ 2557 ครับ

หวัดดีครับ พี่น้องบ้านมหา หว่างสงกรานต์หว่างหั่นบ่ได้ลงเมือบ้านนำเพิน อีแม่เพินฝากแนวกินบ้านเฮาขึ้นมานำพี่ชาย
    มื่อนี้สินำเสนอเมนูก้อยกะปอมให้พี่น้องบ้านมหาเฮาได้เบิ่งกันครับ เป็นเทือแรกในฤดูการปีนี้น้อ

วัตถุดิบ - เครื่องปุรง
    - กะปอม หอมแดง ผักใบมน(สะระแหน่) บักม่วงน้อย พริกสดสำหรับเฮ็ดลูกโดด
    - พริกผง ผงนัว น้ำปลา น้ำปลาแดก

ตัดภาพมาตอนปิ้งสุกแล้วน้อครับ ผมบ่ลอกหนัง สิใช้วิธีลนไฟแล้วเอามือลูบเกล็ดออกเอา มันโตน้อยเดี๋ยวสิบ่พอกันกิน
    จากนั้นกะผ่าท้องเอาพุงออก ล้างให้สะอาดแล้วปิ้งให้สุก

ก้อยกะปอม ฤดูการ 2557 ครับ

จากนั้นสับเป็นชิ้นน้อยๆครับ เอาใส่ครก พร้อมกับบักม่วงน้อยซอย ตำให้เข้ากันแล้วตักใส่กาละมังน้อย (ถ้าคนใส่ครกย้านมันบ่เบิด)

พ่อครัวครับ ลงมือเองคือเก่า ตอนนี้ทีมงานเพินยกให้เป็นพ่อครัวประจำวง(เหล้า)แล้ว

ซอยผักหอมไว้ใส่ก้อย

ปรุงรสครับ พริกผง ผงนัว น้ำปลา ผักหอมซอย ลูกโดดพร้อม

หยอดน้ำปลาแดกต้มขวดนี้ลงนำ สิได้นัวลึก อีแม่เพินต้มลงมาให้จากยโสธรพุ่นล่ะ เอาแช่ตู้เย็นไว้

ฮ่วยบัดได๋แท้ผิดขวดตั๊วหนิ ก้อยกะปอม ฤดูการ 2557 ครับ ... ต้องขวดนี้ครับ มันจั่งแมนน้ำปลาแดกต้ม ก้อยกะปอม ฤดูการ 2557 ครับ

แล้วกะคนให้เข้ากันครับ ซิมเบิ่งแซบแล้วกะเสิร์ฟได้เลย เทิงเผ็ด เทิงส้ม เทิงแซบ (เมนูแสบดาก ก้อยกะปอม ฤดูการ 2557 ครับ )

แนวกินตื่มครับ ปิ้งไก่ ตำบักหุ่ง แกงหน่อไม้

มาครับ กินข้าวสวยนำกัน มีทีมงานมากินนำกันหลายคน ย้อนว่ากินผุเดียวมันบ่แซบ
    ว่าสิเอิ้นใส่อ้ายอี๊ด(คนภูหลวง)กะบ่ได้หยุดตรงกัน เอาไว้โอกาศหน้าน้อครับ

ขอฝากอีกนิดนึงน้อ มีโอกาศได้ขยับขยายออกมาอยู่บ้านแล้ว มีพื้นที่สะดวกในการเฮ็ดกับเข้ากับน้ำสมใจอยาก :,1-
    ทางสิรารมย์ บางปะกง บางนาตราด กม. 43 พุ้นล่ะ แต่ก่อนนี้เฮ็ดอยู่ห้องเช่า กลิ่นกับข้าวเต็มห้องยุ
    แต่ปานนั้นกะยังคุมเฮ็ดย้อนเบื่อกับข้าวถุงเนาะครับ

ต่อเติมยังบ่ทันแล้วดอกครับ พื้นที่ครัวกะบ่ทันได้แล้ว อาศัยเดิ่นหน้าบ้านเป็นหม่องเฮ็ดแนวกินซะก่อน ก้อยกะปอม ฤดูการ 2557 ครับ

พึ่งย้ายเข้าอยู่ได้บ่ถึงเดือน ฝากโตเป็นน้องใหม่ในทีมงานทางบางปะกงแนเด้อครับ :b-b

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ขอบคุณเมนูนี้ โอ้เป็นตาแซบคักเนาะบ่าวหยก
    ภูมิทัศน์เดิ่นบ้านกะเป็นตานั่งกระชับวงล้อมดีแท้
    หยับมาใกล้กันกับอ้ายอิ๊ดคนภูหลวง มันจั่งเรียกรวมพลกันง่าย:b-b:b-b:b-b

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีสานพเนจร
    อยากแวะไปยามบ่าวหยกเด้เฮ้ดเมนูแต่ละอย่างสุดยอดแบบว่าหากินแถวนี้บ่อได้ ชลบุรีอำเภอเมืองกับบางประกงก่าใกล้ๆกันหนึ่ง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนภูหลวง
    บรรยากาศดีคักเนาะบ่าวหยกที่สิรารมย์มื้อหน้าอ้ายไปยามเด้อน้อง

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    โอ้ยยย เป็นตาแซบคัก
    เมือบ้านกะได้กินอยู่ แต่บ่อได้ก้อยเอง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    อีกเมนูอาหารระดับสูง..บ่อมีบุญวาสนา บ่อได้กิน ..555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวหัวเขียง
    เหลียวเบิ่งมีแต่เสาไฟฟ้า ...ไปหาทางใด๋น้อครับ กะปอม คือมะหลายแท้ เป็นตาออนซอนเนาะ บ่อึดบ่อยาก...แซบๆเด้อครับ

จัดไป :b-b :b-b :b-b

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    ปิ้ง ผัดเผ็ด กะเคยกินยุ บ่เคยกินตะก้อยนี่ล่ะ คือสิแซบยุเนาะมีน้ำล่องคอพ้อม

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    อาหารเป็นตาแซบ บ้านงามเป็นตาอยู่ กินกับเพื่อนซุมแซว แค่นี้กะมีความสุขหลายแล้วเนาะคับ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    เก่งๆ ตัวแค่นี้ซื้อบ้าน มีบ้านเป็นของตัวเองแล้ว ยอดมากเลยน้อง
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

Tags for this Thread