หัวข้อ: สู่ขวัญนา

ศิลปิน นักเขียน สัญลักษณ์ของ maanoy

Re: สู่ขวัญนา

อิอิ...........โต้อยู่รัตนบุรี...บ้อบ้านได๋ละ...นี่กะอยู่รัตนบุรี.............ตำบลโนนบ้านขี้เหล็ก..........
    เอาบ้านเลขที่บ่อ...อิอิ
    .......................................................รัตนบุรีคงสิเป็นจังหวัดอีกบ่อดลเนาะ...อยู่ทางโนนสั้นบ้อเจ้า ย้ายครัวมาอยู่กรุงเทพตี้หล่า..
    เห๋อ..............พ้อคนไทยบ้านเดี๋ยวกัน...............ดีใจหล๊ายหลาย..มามะเอามาเป๊ก....อิอิ
    หมอกำลังสูตรขวัญข้าว..เฮากะเป็กไปนำซั้นตั้ว

manit_2520
    Guest

Re: สู่ขวัญนา กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หมาน้อย
    อิอิ...........โต้อยู่รัตนบุรี...บ้อบ้านได๋ละ...นี่กะอยู่รัตนบุรี.............ตำบลโนนบ้านขี้เหล็ก..........
    เอาบ้านเลขที่บ่อ...อิอิ
    .......................................................รัตนบุรีคงสิเป็นจังหวัดอีกบ่อดลเนาะ...อยู่ทางโนนสั้นบ้อเจ้า ย้ายครัวมาอยู่กรุงเทพตี้หล่า..
    เห๋อ..............พ้อคนไทยบ้านเดี๋ยวกัน...............ดีใจหล๊ายหลาย..มามะเอามาเป๊ก....อิอิ
    หมอกำลังสูตรขวัญข้าว..เฮากะเป็กไปนำซั้นตั้ว
    ผมอยู่ บ้านผักไหม เด้อกะยินดีได๋พ้อคนบ้านเดียวกันคนตำบลเดียวกันบ้านขี้เหล็กผมกะฮู้จักอยู่ใกล้ๆบ้านโนนจานแม้นบ่ครับนาผมกะอยู่แถวโนนตาเห็นเด้ออ้ายเจ่าทำงานอยู่แถวได๋น้อจักมื่อสิไปหากินเหล้านำแต่ว่าเหล้าขาวผมบ่กินเด้อมันคันคออยากกินเหล้าโทรบ้านเฮานั้นมีบ่ใส่ไว้จักไห่เด้อเดียวสิไป

ศิลปิน นักเขียน สัญลักษณ์ของ maanoy

ฮ้วยมาพ้อคนบ้านเดียวกัน...บ้าผักไหม...โอ้ย..น้อ...หมูสมัยเรียนนำกัน...กะมีหลายคนอยู่..(สมัยเรียนบ้านคำผง..................โนนตาเห็นหม่องตีไก่...ไกล้บ้านโนนก่อ...
    บ้านโนจานส่วยแปนแลน..โอ้ยน้อ....
    อ้ายกะมาเฮ็ดงานก่อสร้างหล่า.....เฮ็ดนาบ่อเป็นนำเผิ่น...อิอิ