หัวข้อ: ห่อส้มหน่อไม้

บ่าวสายฟ้า
    Guest

ห่อส้มหน่อไม้

ห่อส้มหน่อไม้

หลังจากที่ทุกคนรู้จักการแปรรูปหน่อไม้ เป็นอาหารหลายๆ อย่างไปแล้ว
    วันนี้สายฟ้ามีอีกวิธีหนึ่ง ซึ่งเป็นวิธีสายฟ้าคิดว่น้อยคนนักจะรู้จัก
    เพราะชื่อ เนี่ยบางคนอาจคิดว่าเป็นการดองหน่อไม้แต่ไม่ใช่ ครับ
    เรามาดูกันเลย ดีก่า

วิธีทำ
    1. หน่อไม้สดนำมาเผ่าไฟทั้งเปลือก เมื่อสุกนำมาปลอกเปลือก นำมาแปลงเป็นเส้นยาวๆ
    2. ใบตอง
    3. เกลือ กระเทียม ข้าวเหนียว

นำทุกอย่างมาคลุกคล้าเข้ากัน ได้ที่นำมาห่อไปตอง รูปร่างเหมือน แหนมเนื้อครับ เก็บไว้ 2-3 วันรอมีรสเปรี้ยวเล็กน้อยเกิดขึ้น เป็นอันใช้ได้
    (อาจมีการนำวัตถุดิบอื่นก็ได้วิธีเดียวกัน เช่น เห็ดนางรม เป็นต้น)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ COLLETTE
    หว้าย คือมาอัศจรรย์แท้นอบาดนิ ต้องลองซะแล้วของแปลก เอาไปเลยเต็มๆ ห้าแต้ม อิ อิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ริมฝั่งหนองคู
    ต้องลองครับ ขอบคุณหลายๆ แนวคิดไหม่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    ้เห็ดนางรมกะดีคือกัน แซบคือกันครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลาวสวิส
    บะ เมนูนี้แปลกดีแท้ เกิดมาบ่ทันเคยได้ยินยุ ได้ยินแต่หน่อไม้ส้ม..แบบนี้มันต้องถอนโอ๊ะต้องลอง ฮ่าๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    แปลกน้อจ้าบ่เคยกินจักเถือ เป็นรสชาติแนวได่จ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    เป็นกะคือยุตั้วละครับกะซิส้มๆๆคือจั่งส้มเนื้อนี้เนาะครับแปลกดีครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ จ่าเพลิง
    มันสิบ่เป็นพยาธิโตตืดคือส้มวัวติ กินสุกกๆแหน่เด้อ หนุ่มไกลบ้าน

อยากลองทานค่ะ แต่เมื่อใหร่น้อ กลับบ้านเมืองไทยพู้นล่ะ จะมีหน่อไม่บอล่ะ ฮอดยามกลับ ขอบคุณนะคะ ท่านเจ้าของโพส..

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    กะสิเป็นตาแซบเด้เนาะจ้า แต่หน่อยบ่เคยได้ยินจักเทื่อแนวนี้จ้ากินกะบ่เคยกิน ขอชิมนำจักห่อแน่เด้อจ้าอ้ายบ่าวสายฟ้า ห่อดีๆดึกมาทางเชี่ยงไฮ้แน่เด้อจ้า...