มาเที่ยวทาง นายูง บ้าน หนุ่มอุดร เบิ่งแหน่เด้อครับ

มาเที่ยวทาง นายูง บ้าน หนุ่มอุดร เบิ่งแหน่เด้อครับ

อันนี่กะน้ำตกยูงทอง เด้อพี่น้อง อยู่ใกล้บ้านหนุ่มอุดรแฮง ไปเที่ยวดู๋ ๆ

แต่เดี่ยวนี้บ่อค่อยได้ไปแล้ว เพราะบ่อค่อยได้อยู่บ้าน

[IMG]www.moohin.com/054/s/2924.jpg[/IMG]

นี่กะผาแดงครับ หย่างจนขาลาพุ้นเด้หนิจั่งฮอด

อันนี่กะ ถ้ำอยู่ใต้หม่องยืนเบิ่งวิวหว่างหั่นล่ะครับ ต้องลอดโตลงไปในป่องน้อย ๆ เดี๋ยวนี้

ผมจักสิเข้าไปได้บ่อบุ อ้วยแฮงหลาย

ส่วนอันนี่หนิโต น้ำตกยูงทอง เลยครับ งามแฮง แต่เดี่ยวนี้น้ำขุ่น แล้วกะน้ำหลายพร้อม

นอกจากน้ำตกยูงทองหม่องนี้แล้ว บ้านหนุ่มอุดร กะมีหม่งเที่ยวอีกเติบหนึ่งอยู่ครับ

อาทิเช่น

น้ำตกเขาเต่า

น้ำตกคำชโนด

น้ำตกสามเทพ

วัดป่าภูก้อน

วัดป่านาคำน้อย ที่มีเนื้อที่ ป่า 1,225 ไร่ มีกำแพงล้อมรอบ ในวัดมีลำน้ำ มีเขื่อน มีป่าไม้

นานาพรรณ มีสัตว์ป่ามากมาย แต่กี้หนุ่มอุดรเรียนอยู่ โรงเรียนยูงทองพิทยาคม เป็น

โรงเรียนประจำอำเภอนายูง เพิ่นสิเข้าไปถางหญ้า แล้วกะเฮ็ดงานให้วัดทุกปีครับ

ในวัดหนิหมูป่าหลายแฮงครับ ชะนีกะมี ลิงกะหลาย กะลอก กะแตหนิ หลายคัก

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

มาเด้อพี่น้องมาเที่ยวบ้านหนุ่มอุดร คันแม่นสาว ๆ หนิมาโลดครับหนุ่มอุดรสิพาเที่ยวฟรี แต่คันพาผู้บ่าวมานำ หรือว่า มาแต่ผู้ชายหนี่เอาเงินมาพร้อมเด้ออ้าย ผมสิพาเที่ยวล้านยาดองครับ เอิ้ก ๆ

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++