หัวข้อ: ขอเชิญเที่ยวงานไหลเรือไฟจังหวัดนครพนมเด้อครับ

บ่าววี
    Guest

สว่างใจ ขอเชิญเที่ยวงานไหลเรือไฟจังหวัดนครพนมเด้อครับ

ใกล้สิฮอดแล้วละครับงานเทศกาลไหลเรือไฟ ของจังหวัดนครพนม ซึ่งจะจัดขึ้นในช่วงออกพรรษาของทุก ๆ ปี ซึ่งปีนี้กะตรงกับวันที่ 26 ตุลาคม 2550 งานนี้ใครที่บ่ได้ไปใสหรือบ่ติดธุระและอยากไปเที่ยวกะขอเชิญเด้อครับ

ขอเชิญเที่ยวงานไหลเรือไฟจังหวัดนครพนมเด้อครับ

ขอเชิญเที่ยวงานไหลเรือไฟจังหวัดนครพนมเด้อครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ป้าดมางามแท้บ่าววี..ติดต่อผู้สาวทางนครพนมให้จักคนแหน่เด้อครับ...อิอิๆๆ(เถื่อได้ไป)
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    คืองามแท้ครับ เคยเห็นแต่ทางอุบลเผิ่นจัด แต่ทางนครพนมต้นตำรับงามกั่วครับ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    อยากพาอิพ่อ -อิแม่ไปยุ หาข้อมูลเพิ่มเติมอีกกะน๊า ...หม่องพักหม่องเส่ามีบ่น่อ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ไก่น้อย
    อยากพาอิพ่อ -อิแม่ไปยุ หาข้อมูลเพิ่มเติมอีกกะน๊า ...หม่องพักหม่องเส่ามีบ่น่อ
    ดีแล้วนาง ไปกับพ่อกับแม่ อย่าไปคนเดียว เดี๋ยวผู้บ่าวสิเอาใส่เฮือไหลไปนำน้ำโขง ซอดทะเลสาบเขรกั๊กพุ้นเด้ อิ อิ อิ บ่อมีหม่องเซากะไปหาหลวงพ่ออยู่วัดกะได้ตั้ว ขอนอนฮ้านหมอลำกะได้ มาสิยากเนาะ อิ อิ อิ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ดีเจปอ บ้านมหา
    สาวไก่น้อยถ้าบ่มีที่พัก มาหาบ่าวปอเด้อ สิให้หม่องอยุ่ หม่องเซาให้

ขอเชิญชวนพี่น้องบ้านมหามาเที่ยวงานประเพณี ออกพรรษา ไหลเรือไฟ

ประจำปี 2550 เด้อครับ ม่วนๆๆครับ บุญบ้านเฮาครับ 55555+

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ถ้าทำงานเสร็จทัน...เจอกันปีนีงานไหลเรือไฟไปแน่ ๆ จ้า
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

บ่าววี
    Guest
    ไผสิไปเจอกันเด้อครับ ยอดเสาไฟพุ้นละ ;d

บ่าววีก็ไม่พลาดแน่นอนครับปีนี้ลุย ๆ 8)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    สุดแต่พรหมลิขิต...แล้วแต่คนบนฟ้า...ไผ๋อยู่บนยอดเสาไฟก็อย่าฟ่าวตกลงมาเด้อจ๊ะรอให้โดน ๆ ก่อน ค่อยตกมาตั้งแต่เอว....เหมือนในข่าว หุ หุ ได้อ่านบ่จ๊ะอยู่จนเปื่อย...แล้วค่อยตก 555+
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ธีรวัฒน์ ผู้เจริญ
    Guest
    คืองามคักแท้นอครับ อยากไปเที่ยวเด้8)