หมาน้อย...ครับ
เลือกเอาเด้อ...โตได๋เป็นตาฮักโตนั่นหละแซบ.... น่านคิดฮอดโตอยุ่ใต้ตะล่างหละเด้นิมาเด้อมากิน "ลาบหมาน้อย" นำกัน
หมาน้อยอีหลีแล้วเป็นพืชชนิดหนึ่งครับ เป็นไม้เครือหรือไม้เถา ขึ้นอยู่นำป่า ใบคือกันกับใบตำลึงหรือผักบักขัก แต่ว่าใบสิมีขน เวลาเอามาเฮ็ดกะเอาใบมาย่องให้ละเอียดแล้วคั่นเอาน้ำคือจั่งยานางนั่นหละ จากหั่นพอแต่ได้น้ำแล้วกะเอาป่นปลามาใส่ ตะไคร้ซอย แล้วกะปรุงรสด้วยซูรส น้ำปลา ปลาแดกแล้วแต่ใจมัก เรียบร้อยกะตักใส่ถ้วยมาใส่พาเข่านั่งซดกินกับเขาเหนียวแซบขนาด ข้อควรระวังครับ อย่าปล่อยไว้โดนครับมันสิเต้นหนีจากถ้วยก่อน

::)::)