หัวข้อ: การเลี้ยงต่อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม

พบปะพูดคุย

กว่าสิเห็นขี้ควายแห้งสิบ่แล่นจนลิ้นออกก่อนติ

ได้ขี้แล้วยังสิแล่นหาบ่อน้ำอีก

คิดได้จั่งได๋ผุเฒ่ากะดาย

55555555555555555
    ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    ข่อยว่าแล่นจนหัวบวมอยู่ดอกจั่งสิพ้อขี้ควายแห้ง หนองน้ำโดนลงไปคั่นบ่ท่วมหัวกัสิยากกว่าเก่าว่าจัก เอิ๊กๆๆๆ แต่ที่แน่ๆๆ ชายหล่าว่าอย่าไปใกล้มันดีกว่าอยากกินกะอดเอาเถอะ บ่แซบเกินกว่าลาบงัวขมแป๋ตายอ้ายเซียงน้อยดอก ฮ่าๆๆ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1
    เหอๆๆ พากันย่านหัวหงอกตี้หมู่เจ้า คะเจ้าว่าผุได๋ถืกต่อตอดหัวสิหงอกแม่นบ่ครับ
    ส่วนความแซ๊บนี้แล้วแต่คนมักเด้อครับ แซบไปคนละแบบ ถ้าต่อบ่แซบอิหลี คือสิบ่มีราคาถึงกิโลละ 300-400 บาทดอกครับ แสดงว่าต่อทั้งแซบและกะหายากจั่งได้แพงขนาดนี้

บ่าวเมฆินทร์
    Guest
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หนุ่มบ้านดอน
    กว่าสิเห็นขี้ควายแห้งสิบ่แล่นจนลิ้นออกก่อนติ

ได้ขี้แล้วยังสิแล่นหาบ่อน้ำอีก

คิดได้จั่งได๋ผุเฒ่ากะดาย

55555555555555555
    ::)
    บ่ยากดอกอ้ายก่อนสิออกไปหากะเตรียมหาขี้ควายแห้งใส่ถงพายไปนำแมะ บาดห่าเกิดฉุกเฉินจั่งสิได้เอาออกมาใช้ได้ทัน::)::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    มาซางพากินแนวยากแท้ ตะแตนฝ้ายกะบ่อยากใกล้ยุ คึดพ่อตะเป็นบ่าวแวง ไปเกี่ยวข้าวผาย มีต้นไส้เอี่ยนหลายๆ เกี่ยวไปบ่ทันเบิ่ง แตนฝ้ายฮังบักใหญ่แตกผึ่งๆ โอ้ยโยนเกี่ยวแล่นหนีจนวา พี่สาวข่อยด่าว่าเป้นบ้าติจั่งแล่น บ่ทันขาดคำ แตนตอดกะง่อนไห่หงืกๆ มาดาข่อยอีกวา มึงนั่งล่ะ เฮ้ดให้แตนตอดกู พะนะ

โอ๊ยกะจักไผสิฮุ้ใจแตนเนาะพีน่อง

จั่งซั่นล่ะกะบาทเอ้ย

เซียงสีผีเป้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1
    ยามนี้กะฮอดยามเลี้ยงต่อแล้ว ไผสนใจกะมาศึกษาเด้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    หวัดดีครับ ฅนภูไท ผมย่าน จริง ๆ ครับ ตัวต่อ ผมเคยถูกต่อต่อย บนหัวครับ
    ผม ของ ผม นี่ หงอกขาวจริง ๆ ครับ แถมเด็กแถวบ้านถูกต่อต่อยเหมือนกัน
    อายุแค่ 15 เอง ผมขาวเต็มหัวเลย แม่ต้องคอยย้อมผมให้ตลอด ส่วยผมปล่อย
    ครับ ตอนนี้ผมขาวเต็มหัวเหมือนกัน

บาวศักดิ์
    Guest
    ถ้าอยู่ในจานแล้วเป็นตาน่ากินอยู่ครับพี่น้อง แต่ถ้าอยู่ในฮังกะบ่เป็นตาอยู่ใกล้เด้อครับ::)::):g

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    บ่เคยรับประทานจักเทื่อ อยากลองอยู่คือกันครับ...เป็นตาแซบเน๊าะ..
    ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    เป็นตาย่านแท้น้อ...