หัวข้อ: กิ้งก่องแก้ว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเมืองกาญจน์

กิ้งก่องแก้ว

คำนี้ ทางบ้านเฮาสิคุ้นหูอยู่ เพราะเป็นการละเล่นที่ได้รับความนิยมอย่างมาก ในหมู่เด็กๆผู้หญิง และกระเทยน้อย คือการนำยางวงมาร้อยเป็นเส้น แล้วให้สองคนเป็นคนจับวัดขึ้นมาเป็นระยะความสูงตั้งแต่ ข้อเท้าขึ้นมา จนสูงกระทั่งสุดแขน ผู้ที่กระโดดข้ามโดยไม่ตายเลยคือ ผู้ที่ได้รับการยอมรับว่า เยี่ยมยอด สุดยอดแห่งวงการเลยทีเดียว
    รวมความว่า กิ้งก่องแก้ว ก็คือ เล่นกระโดดยาง นั่นเอง

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: กิ้งก่องแก้ว

เคยเห็นเขาเล่นอยู่ครับ แต่เป็นเด็กน้อยพู้น ถ้าอ้ายบ่อเอามาลงคือสิจื่อบ่อได้ดอกเด้อปานนี่ จั่งว่าอยากกลับไปเป็นเด็กน้อนอีกเด้::)

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5

Re: กิ้งก่องแก้ว กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ... Re: กิ้งก่องแก้ว
    เคยเห็นเขาเล่นอยู่ครับ แต่เป็นเด็กน้อยพู้น ถ้าอ้ายบ่อเอามาลงคือสิจื่อบ่อได้ดอกเด้อปานนี่ จั่งว่าอยากกลับไปเป็นเด็กน้อนอีกเด้::)

5555+ อ้ายตระการ อยากกลับไปเป็นเด็กน้อยพะนะ กะสิกลายเป็น เด็กน้อยโข่ง สะแล้วค๊า 555555+

อ่อยๆๆ เล่นนำหมู่เขาบ่ค่อยได้ค่ะ กิ๋งก่องแก้ว โดดบ่ขึ้นค๊า 555555+หนักๆๆๆ::)::)
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3

5555 อ้วนๆๆๆ กิ่งก่องแก้วโดดบ่ได้ กะไปเป็นเสาเหวี่ยงยาง ให้หมู่หั่นแล่ว ::)

คิดฮอดสมัยก่อนเนาะ เอา เกิบ(ต้องเป็นเกิบหูคีบตราดาวเทียมนำ) ไส่ในยาง แล้วกะโดดแหมะ Re: กิ้งก่องแก้วRe: กิ้งก่องแก้ว
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน

เคยเล่นอยู่จ้า เว่าแล้วก่ะคิดฮอดสมัยเด็กน้อยน้อจ้าเล่นเฮือนน้อย เล่นเต้นยาง
    แต่สมัยนี้หาเบิ่งได้ยากแล้ว เด็กน้อยมีแนวเล่นอันใหม่แล้ว อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

เคยเล่นยุครับกับเพื่อนผู้หญงครับ ตอนอยู่โรงเรียนนี่ว่าเล่นเก่งกว่าหมู่ละครับพวกผู้หญิงเขาเต้นบ่อค่วมกะใด่ไปเต้นแทนเขาคิดมาแล้วกะคิดฮอดหมู่ตั่งแต่กี่ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ รินเมืองร้อยเกิน
    เกษตรวิสัย - ร้อยเอ็ด

บ่อเคยเล่นดอกครับ แต่กะเห็นน้องสาวมันเล่นกับหมู่ สิมักไปล้อ ให้ตายแม๊ครับ

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

ฮ่วย คือหว่านิยมเล่นในหมู่ผุหญิง กับกระเทยน้อย น้อบาดนิ

แต่น้อยๆ เล่นสู่มื้อเด้ละผม Re: กิ้งก่องแก้ว
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน