หัวข้อ: ผลไม้รวมหลังเกี่ยวข้าวอิสานบ้านเฮา

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

ผลไม้รวมหลังเกี่ยวข้าวอิสานบ้านเฮา

ผลไม้รวมหลังเกี่ยวข้าวอิสานบ้านเฮา
    หมากหวดข่า
    หมากเล็บแมว
    หมากค้อ
    หมากยม
    บ่อจักชื่อเอิ้นหยังบอกแหน่ไผ๋รู้
    นี้กะบ่อรู้จักเขาเอิ้นหมากหยังแบบว่ามาอยู่ไทยดน อิอิๆๆ
    ตบท้ายด้วยหมากถั่วยาวกําลังขึ้นค้าง หน้านี้ตามริมห้วยต่างๆตามบ้านนอกเฮาสิปลูกกันเยอะแยะ นี้ละครับอิสานบ้านเฮาหลังเกี่ยวข้าวบ่ออึดหมากไม้กิน อิอิๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม
    หมากเล็บแมวหายากแล้วครับ

แซบคักเด้หละ

บ่าวไทยบ้าน
    Guest

บ้านมหาโพสต์

โอ้บ่าวเอ้ยเหมื่อยคักเด้ ขอยแล่นหาถามอ้อมบ้านขเจ้าว่าบักเกือว่าสั้น อันไต้กันลงไปฮั้นขเจ้ากะบอกว่าบักเฟียงฝรั่งพะนะบ่าว

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    ฮ่วย บ่าวไทบ้านเอ้ย อั่นนี้หมากปิง บ่อแม่นบ่อ ภาษาไทยรู้สึกว่าเรียก ตะลิงปริง

วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

บ่าวไทยบ้าน
    Guest

บ้านมหาโพสต์

ไทยสกลเผินบอกมาว่าจั่งสั้นครับผมกาบ่รู้ครับ พอรู้แต่บักเกือครับเอามาตำกินดุอยู่ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ฮ่วยหมู่เจ้ากะมาซางบ่ฮู้จักแท่

บักที่เจ้าว่านั่น มันซือว่า "บักสะโลงโคง" บ้านผมเอิ้นจั่งซี่ ลักษณะสิคือกันกับ ต้นการะเวก ที่ดอกหอมๆเพิ่นปลูกประดับนั่นน๊า หน่วยเป็นปุ้ม ต้นมันสิมีหนามใหญ่ๆ แล้วอยุ่นำปุ้มมันบางเทียกะสิมีงายาวๆน่อย คือ มือผักตำนินออกมานำ หน่วยมันกินบ่ได้เด้อ
    บ้านผมบ่กิน มันมักเกิดนำข้างห้วยบ้านผม ต้นมันสิเป็นเครือครับ ยาวๆไปเรือย เพิ่นมักสิฟันมันลงเฮ็ดเยาะ หรือ อุ่ม นั่นแหมะครับไว้ถ่ากินปลานั่นน๊า บ่แม่นบักเกียเด้อ บักเกียหน่วยมนๆ บักอั่นนี่หน่วยมันสิยาวๆทรงคือขวดไวน์นี่แหมะคับ

แล้วบักทางลางกันลงมา กะบักตะลิงปริง คือ ใหญ่คำศรีวานั่นล่ะ ส่มๆคือกันกับบักเฟียงนั่นล่ะ

จะแม่นฮู้จักคักเนาะข่อยกะเดย

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ผลไม้อ้ายเซียง มีถั่วฝักยาวนำ ฮ่าาาา
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    อ้ายเซียงยังขาดหมากหนามคอมเด้อ กะลังสิสุก::)
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    ป้าดดดด เห็นแล้วส้มปากคักเด้ออ้ายเซียง อิอิ
    .....โลกหมุนไป ใจอยู่กับเสียงเพลง ชีวิตฉันคืออิสระ I am what I am.....