หัวข้อ: บันทึกความทรงจำกับวันวานที่หวานอยู่

บักหล่าคู่อาริของเด็กน้อย...อิอิอิ

วันที่ 26 มกราคม 2551 เวลา 01.06 น. ไหน ๆ กะไหน ๆ แล่ว...บ่อยากนอนดีเน๊าะบันทึกไดอารี่ต่อโลด...ลุงมหามหาอุตส่าห์ตั้งไว้ให้บันทึกแล่วล่ะเน๊าะ...บันทึกให้มันสมกับดีใจโลด...55555 ::)

มันเป็นภาพเก่า ๆ สมัยบักหล่าเป็นเด็กน้อยซึ่งอ้ายเราได้ถ่ายจากภาพเก่า ๆ อีกทีหนึ่ง...เห็นแล่วมันทำให้รู้สึกมีความสุข...คิดถึงตอนบักหล่าน้อย ๆ เฮาสองคนแย่งขนมกินแล่วยายกะบอกว่ามา ๆ ยายสิแบ่งให้...พอใหญ่ขึ้นตอนนี้เฮากะมาแย่งเล่นคอมกันยายบ่ได้อยู่นำบักหล่ากะเลยอดเล่นคอม...

วันหยุดบักหล่าน้อยกว่าหมู่สิโดนเบียดบ่ได้จับคอมเลย...พอสิลงไปเล่นบักหล่าเลยเอ่ยขึ้นว่า...อย่าเล่นหลายเด้อคอมนะ...รู้จักกินข้าวกินน้ำแนะ...55555...เด็กน้อยกับอ้ายมักสิจ่มให้บักหล่าหลายจนบักหล่าเว้าว่า...เบิ่งเถอะถ้าหมู่เจ้าเฒ่าไปผมสิจูงเจ้าสองคนไปไว้กลางทางรถไฟ...ให้รถไฟตำตายโลด....สมน้ำหน้าตัวเองเน๊าะด่าหลายกะหลาย....
    บักหล่าคู่อาริของเด็กน้อย...อิอิอิบักหล่าคู่อาริของเด็กน้อย...อิอิอิบักหล่าคู่อาริของเด็กน้อย...อิอิอิ

อาบน้ำในอ่าง...ถืกใจคัก

บักหล่าคู่อาริของเด็กน้อย...อิอิอิ

บักหล่าถ่ายรูปกับลูกสาวของน้า

ถ่ายตอนไปทำบุญช่วงเดือน เมษายน
    จำปีบ่ได้...พากันไปสมาธิในพระธาตุที่วัดผาเกิ้ง...
    บักหล่าและอีหล่า (หลานสาว) พากันตั้งใจนั่งสมาธิกันแท้ ๆ ...อิอิอิ

หมาน้อยในกลุ่มนางฟ้าติหล่า

ปล. ง่วงแล่วล่ะนอนก่อนเด้อ...หลับฝันดีจ้า...ได้ตัวใดกะมาบอกกันนำแนะ...อิอิอิ บักหล่าคู่อาริของเด็กน้อย...อิอิอิบักหล่าคู่อาริของเด็กน้อย...อิอิอิบักหล่าคู่อาริของเด็กน้อย...อิอิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ต่อๆเด็กดื้อ นําเสนอ ต่อโลดให้มันจบ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

Gay_Sisaket
    Guest
    :g โห!!!! อยากมีภาพแบบตอนเด็กๆแบบนี้บ้างจัง

ผมนะ รูปเดียวก้ไม่มี มีแต่รูปตอนแก่แล้ว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ auddy228
    บล็อก
    1

อยากเห็นตอนโตจัง

อยากเห็นรูปปัจุบันจัง....ว่าจะเป็นอย่างไร

........บักหล่าของแม่ ณ วันนี้โตเป็นหนุ่มแล้วนะ...อีกหน่อยแม่กะได้ลูกใภ้ หรือ ลูกเขย นะ...55555 นี่ล่ะนะเพราะแม่สวย (ไปทำงานสวย) บักหล่ากะเลยหล่อแบบนี้ล่ะนะ...แต่ถ้าเวลาที่แม่ย่องบักหล่าว่าหล่อเพราะแม่สวย....55555 บักหล่าเถียงหัวซนฝาว่า บ่ ๆๆๆๆๆ แล้วกะบอกว่าผมหล่อเพราะว่าพ่อหล่อ พะนะ....หึยยยยยย คักดอกฮักกันแท้....

ภาพความหลังจ้า

พอดีวันหยุดเครื่องบ่ว่างกะเลยมีเวลาหารูปเก่าที่ประทับใจมาถ่ายใหม่...ตอนนั้นยังบ่มีกล้องดิจิตอนจ้า...เด็กน้อยมักถ่ายรูปมาแต่เกิดแล้วจ้า เห็นกล้องบ่ได้เด็กน้อยต้องเคี่ยวถ่ายรูปโลดอีแม่ว่าแมะ... ::)

ตอนช่วงท้องบักหล่าอยู่จักเดือนบ่ล่ะจำบ่ได้...อ้ายพลพาไปเที่ยวงานกาชาดที่สวนอัมพรจ้า...ฮ้อนหลายกะเลยนั่งพักจ้า

ตอนนั้นเด็กน้อยยังเป็นลูกจ้างอยู่สอบบ่ทันได้จ้า...กะเลยต้องอุ้มท้องไปหาสอบจ้า...คนปึกเน๊าะกว่าสิสอบได้กะต้องใช้เวลาพอสมควรจ้า...เด็กน้อยจบป.6 จาก ร.ร. บ้านนาคานหักประชานุสรณ์ จบ ม.3 จาก ร.ร. หนองบัวแดงวิทยาคม จบม. 6 จาก ร.ร. สตรีชัยภูมิจ้า... พอจบ ม. 6 กะสอบอีหยังบ่ผ่าน อีแม่กะเลยให้ไปเรียนต่อ ปวช. ที่ขอนแก่นจ้า พอจบ ปวช. กะสอบ กพ.ได้รับลำดับที่ 187 บ่เห็นเอิ่นตัวเลย กะเรียนต่อ ปวส. และจบเมือปี 2533 แล้วกะแต่งงานเลยจ้า...เฒ่าแล้วเน๊าะหลวงแจกมากะรีบแต่งเลยจ้า...แล่วกะเข้ามากรุงเทพฯ เมื่อ 11 ธ.ค. 2533 แต่เด็กน้อยสอบมาตลอดจ้า

จนเมื่อปี 2543... กะสอบได้สำเร็จได้ลำดับที่ 252 ขึ้นบัญชีไว้สองปีพะนะพี่น้อง.... ::) ...ความหวังไม่เลยจ้า...กะเลยไปสอบ อบต. สองครั้ง ครั้งสอบผ่านข้อเขียนติดเรียน ปริญญาตรี บ่ได้ไปสอบสัมภาษณ์ ครั้งที่สองไปสอบอีกหลังจากที่สอบ กพ.ได้แล่ว กะสอบติดได้ลำดับ 75 หรือ 73 มั้ง กะบ่มีหวังอีกล่ะจักสิเอิ่นหรือบ่....พอปลายปี 2544 โทรไปถาม กพ.บอกว่าบัญชีที่ขั้นไว้ เรียกอีก 50 คนจะถึงเด็กน้อย แต่ความหวังมันกะยังไม่มีวี่แววจ้า เพราะครบสองปี 31 มีนาคม 2545 แมะจ้า เด็กน้อยกะคิดว่าหมดหวังแน่แล่วล่ะ...และแล้วงานรอบสุดท้ายของเด็กน้อยกะมาถึง มีจดหมายเรียกตัวให้ไปรายงานตัว ที่ กพ. 7 ม.ค.2545 และกะเริ่มทำงานใหม่ เมื่อ 21 ม.ค. 2545 ....บ่อยากบอกเลยจ้าว่าเด็กน้อยจะดีใจขนาดใด๋...คนที่ดีใจที่สุดกะคงจะเป็นอีพ่อกะอีแม่จ้า...นี่ล่ะเป็นเรื่องที่สองที่เด็กน้อยทำให้อีพ่อและอีแม่ดีใจ เรื่องแรกกะเรียนจบปริญญาตรีจ้า

โอ๊ะจ่มอีหยังน้อ...เหอ ๆๆๆๆๆ นึกถึงความหลังเมื่อวันวานที่วานอยู่จ้า...ความทรงที่มีความสุขทุกครั้งที่นึกจ้า

ตอนนี้กะถึงเวลาดูรูปเก่า ๆๆๆ ที่ไปค้นมาเป็นบางส่วนจ้า...พอดีเครื่องว่างกะเลยพอได้ถ่ายรูปเก่า ๆๆๆ ต่อจ้า กะเล่นคอมสั่นแล่ววันหยุดแมะถ้าไม่ได้ไปไส อ้ายพลเพิ่นอิ่มเด็กน้อยหลายเรื่องนี้ เล่นเด็กกะเล่นนิดหน่อยเองแค่เปิดเครื่องแต่ตื่นขึ้นแล้วกะเปิดเครื่องตอนนอนแมะจ้า...เหอ ๆๆๆๆๆ

ไปดูสถานที่สอบจ้า

คลอดใหม่ ๆ บักหล่าตัวเหลืองหมอบอกว่าจะต้องพาบักหล่าไปอาบแดดตอนเช้าจ้า...อาบแดดป่านเป็นฝรั่งเน๊าะ...อิอิอิ

บักหล่าแข่วกำลังเกิดกะเลยหาให้บักสีดากัดเล่นจ้า

นาน ๆๆ หลับบ้านเทียบักหล่ามันกะบ่อยากให้อุ้มเน๊าะ...ไผน้อเนี้ย...เหอ ๆๆๆ ตอนนี้รู้สึกน้อยใจนิด ๆๆๆ นะ แต่สำหรับอ้ายพลนั่นกลับตรงข้ามกันเพิ่นจะถืกกันแต่นอนจ้าบ่มีปัญหาเลยนะ

บักหล่าบิดคิงขี้คร้านได้แนวแม่จ้า...แม่คร้าน...เหอ ๆๆๆๆ

เบิดเวลาถ่ายแต่ละรูปกะเลยถ่ายรวมกันเบิดโลดเน๊าะง่ายดีจ้า

ปล. ทรงผมนั่นอ้ายพลตัดให้เด็กน้อยเองจ้า.... พอปี 2548 อ้ายคร้านตัดเด็กน้อยกะเลยไว้ยาวไม่ตัดเลยจ้า คร้านไปหาช่าง เบื่อจ้า ... ::) ::) ::)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    การถ่ายภาพ จากภาพถ่ายด้วยกล้องดิจิตอล ไม่ควรใช้แฟลซ และมือต้องไม่สั่นครับ

เป็นภาพที่ประทับใจครับ อิจฉาครอบครัวของเด็กดื้อจริง ๆ ครับ

แฟนของเด็กดื้อ หน้าตาเหมือนเฒ่าจังไรมาก ๆ เลยครับ 5555

แม่นจ้าอ้ายเฒ่าจไรจ๋า...เด็กน้อยพึ่งสังเกตุนี่ล่ะ...เดี๋ยวจะผูกเสี่ยวให้นะจ๊ะ...เอาบ่ล่ะ...เหอ ๆๆๆ เพิ่นชื่ออ้ายพลจ๋า...เป็นอ้ายที่น่ารักมากเลยจ้าเมื่อก่อนนั่นแมะ...แต่ตอนนี้เพิ่นใจร้ายจ้า...จ่มกะเก่งจ้า...งานกะไม่บ่ช่วยเด็กน้อยเฮ็ดให้ตอนเช้า...จ้า...เมื่อเช้าเด็กน้อยต้องล้างถ้วยกองมักใหญ่เลยจ้า...โชคดีนะที่เมื่อเช้าเข้าบ้านลุงมหาไม่ได้ไม่งั้นกะคงจะล้นอ่างกระมั้งเจ้าค่ะ... ::) ::) ::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    แมนลูกซายหล่อได้ผัยหละอ้ายเด็กน้อย
    หน่าคือบ่อคืออ้ายพล.....5555 ลูกชายกะต้องได้แมเนาะ
    ถ้าคืออ้ายพลมันสิบอดีคนเฒ่าเพิ่นบอก....
    ลูกซายหล่อปานนี่จักหน่อยได้แท่ๆได้เป็นย่าแท่ๆ(ได้หลาน)
    ตอนผมอายุทอนี่หล่อกัวนี่หลาย(ผุ้นเด้) พาลูกสะไภ้ไปหว่ายแม่ย่าแต่ละอาทิตย์บอซ่ำหน่า
    แล่วลูกซายพาลูกสะไภ้ไปไห่เห็นหน่ายังอ้ายเด็กน้อยอ้ายพล...

มีเรื่องเว้าให้ฟังจ้า...แม่คับเพื่อนจะพาไปกินหมูกะทะกันคับ...เด็กน้อยกะเลยบอกว่าบ่ให้ไปดอกมันค่ำแล้ว...แต่เพื่อนมาอยู่หน้าห้องแล่วเด้อแม่คับ...ไปเอิ่นมันเข้าแม่จะบ่มันเอง....เพื่อนมันเข้ามาเด็กน้อยกะนึกว่าเป็นเพื่อนผูชายแมะ...เพื่อนผุหญิงอยู่ห้องเดียวกัน...เป็นตาฮักจ้ามานำกันสองคน.. เด็กน้อยกะมาดเข้มเลยแล้ว..ว่าไม่ให้ไปดอกมันมืดแล้ว...น้องคนนั่นเขาพูดว่าแม่ค่ะพร้อมกะยกมือไหว้นำ (ตาเหลือโตน ๆๆๆ ) อยู่ไม่ดึกหรอกค่ะหนูส่งเขาเองค่ะ... แล้วเด็กน้อยกะตอบอย่างเสียงดังเข้ม (เหมือนพี่บิลลี่) ฮืม! ไปกะไปแต่อย่าพากันอยู่ดึกนะ... เหอ ๆๆๆๆๆๆๆๆ

พอมันพากันไปแล่วเด็กน้อยกะขำอยู่คนเดียวว่า...เอ! ฉันมีลูกสาวหรือลูกชายกันแนะน้อเนี้ย

Tags for this Thread