หัวข้อ: เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

ได้กลับเมืองไทยช่วงพัก กะหวังว่าสิไปเอาปลาอยู่สระคัก ๆ มาเฮ็ดกินแซบ ๆ ก่ะน๊า มา ๆ ครับ พี่น้อง เซียงฯ สิพาไปเอาปลา....

เริ่มจากกะว่าสิลากอวนเอาปลาข่อโตใหญ่ ๆ มาต้มจักหลาย ๆ โตจักหน่อย...

เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

อวนกะอย่างใหญ่กะว่าซุมใหญ่ ๆ กะสิต้อมเข้าอวนให้หมด...

ปรากฎว่า อาจจะเนื่องด้วยอวนขาด หรือว่าขี้ตมหลายโพด เลยบ่ได้ปลาจ้อย ทั้ง ๆ ที่ปลากะหลายอยู่ครับ ตอนลากบ่ทันฮอดฝั่งปลาโดดในอวนเต็มเลย แต่ว่าพอตอนจะเอาขึ้นสงสัยออกป่องขาดเหมิด ฮ่า ๆ กะได้มาจอบบ้อนเอาแบบนี้ล่ะครับ...

ผู่นี่กะบ่แม่นไผ๋ครับ เซียงเหมี่ยงฯ เองครับ ฮ่า ๆ
    บ่ได้หว่านแหโดน แตกแหน่บ่แตกแหน่ บางเถื่อแตกใหญ่กว่ากระด้งหน่อยเดียวฮ่า ๆ อาศัยใจมักครับ

สุดท้ายปลาสระนี้มากินยากคักครับพี่น้อง เซียงจอบบ้อนตังโดนได้ส่ำนี่ล่ะครับ ปลาข่อโตหนึ่ง กับ ปลาเข็งสองโต ครับ ฮ่า ๆ ...

กินยากหลาย เดี๋ยวมื่อหลังสิลากสายไฟมาลงช๊อตสาดอก ฮ่า ๆ ::)::)
    บ่คุ้มกับตากแดดผิวดำเลยครับพี่น้อง ::)::)
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์; 20-12-2009 at 19:36.

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197

Re: เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

โอ้ยน้อ ตั้งท่าอย่างดี ได้สองตัวเอง

อ้าว เอาใหม่ อีกครั้งน้อจ้า

ถ้าไม่ได้อีหลีไปหาตกแถวตลาดนะคะ คือสิได้หลายกว่านี้ อิอิ

อิสระ เสรี เสมอภาค

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

Re: เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

หึยยยยยอ้ายเซี่ยงกระดายเนาะอยากเล่นนำกะว่าโลดอ้ายลงตั้งว่าหลายใด่ปลาสองตัว เอาจั่งซี่เยาะอ้ายจั่งซิอิ่มกนป่นใส่น้ำใสๆๆเนาะอ้ายจ้ำน้ำเอาเนาะอิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี

คราวต่อไปกะทาครีมกันแดดจั๊กครึ่งกระปุกพุ้นเด้อ
    แดดสิบ่ได้เลีย ให้ผิวเสียเน๊าะบ่าวเน๊าะ
    ::) ::) ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ Re: เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

อ้างฮอด....

คนฟังเพลง Re: เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

โอ้ยน้อ ตั้งท่าอย่างดี ได้สองตัวเอง

อ้าว เอาใหม่ อีกครั้งน้อจ้า

ถ้าไม่ได้อีหลีไปหาตกแถวตลาดนะคะ คือสิได้หลายกว่านี้ อิอิ

กับ ,,,,

หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน Re: เซียงเหมี่ยงฯ พาไปจอบบ้อนเด้อครับ...

หึยยยยยอ้ายเซี่ยงกระดายเนาะอยากเล่นนำกะว่าโลดอ้ายล งตั้งว่าหลายใด่ปลาสองตัว เอาจั่งซี่เยาะอ้ายจั่งซิอิ่มกนป่นใส่น้ำใสๆๆเนาะอ้า ยจ้ำน้ำเอาเนาะอิอิ

สามตัวครับ สามตัว บ่แม่นสองเด้อครับ เบิ่งดี ๆ เนาะครับ ปลาเข็งน้อย ลอยอยุ่ทางหางปลาข่อ เนาะครับ เซียงฯ หามายาก ๆ กะเห้นให้ครบแหน่ครับ ฮ่า ๆ ::)::)

กับอ้างฮอด...

หลานพระรถ

คราวต่อไปกะทาครีมกันแดดจั๊กครึ่งกระปุกพุ้นเด้อ
    แดดสิบ่ได้เลีย ให้ผิวเสียเน๊าะบ่าวเน๊าะ

แม่นอยู่ดอกครับ คุณ หลานพระรถ เซียงฯ คาแต่อยากได้ปลา ลืมครีมกันแดดไปเลยครับ เฒ่าแม่เห็นลูกซายผิวคล้ำตกใจ ว่าลูกขาว ๆ ไปเฮ็ดหยังมาจั่งดำแท้ ฮ่า ๆ ๆ::)::)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

ยามผมเมือบ้านกะไปจั่งซี่คือกันครับ แต่ผมสิบ่อได้หวังกับจำนวนปลาท่อได๋ อยากได้บรรยากาศมากกว่าครับ.... ได้น้อยกะมาป่นกินเนาะท่านเซียง ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ อ้ายทิดเพิ่ม
    สุวรรณภูมิฤดูทำนา สมุทรสาครฤดูแล้ง

เซียงเหมี่ยง มื้อลุนเอิ้นทิดเพิ่มไปนำเด้อ หมานกั่วนี้คัก ๆ ทิดเพิ่มมีแม่หมานเด้อ เซียงเหมี่ยง บ่มีแม่หมานดอกครับเหลียวเบิ่งซงดอกว๋า ฮ่า ๆๆ+

สาวขี้ฮ้าง
    Guest

ฮ่า...ได้ตั้งสามโต ...ขอกินโตใหญ่เด้อ...แบบว่ากินหลายไส้ยาวนะ..พะนะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

พอป่นบ๊อน้อ จักโตแนเปี๋ยง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อ้ายเซียง

คือบ่สูบเอาโลดอ้าย จังแมนใด้เบิดตั้วใด้ฮอดบักหอยจูบต้มกินกับตำส้มพุ่นแหล่ว::)::)