หัวข้อ: ข้อถามแด่จักหน่อยครับ

ไทหล่ม
    Guest

กระพริบตา ข้อถามแด่จักหน่อยครับ

ไผฮู้ครับว่า ผู้ทำพิณขาย เพิ่นทำขายอยู่จังหวัดใดครับ บ้านเพิ่นอยู่ใดครับ
    ผมอยากได้พิณมาหัดเล่น ผมมักเสียงพิณหลายมันม่วนคัก หรือมีผู้ใดขายพิณบ่ครับ
    อยากได้ราคาถูกแด่ครับ ราคา 800 กว่าบาทครับ ไผฮู้กะบอกผมแด่เด้อครับ
    ขอบคุณครับ

teadech
    Guest

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์

กะมีขายหลายหม่องอยู่คับ ว่าแต่ว่าอ้ายอยุ่จังหวัดไดล่ะสิได้บอกถูก กะมีอยู่อ.หนอกพอก จ.ร้อยเอ็ด ขอนแก่น นครพนม หนองคาย ศรีสะเกษ ถ้ากรุงเทพฯ กะอยู่แถวสถานีรถไฟรังสิต หลังกระทรวงตรงสนามหลวง หรือ Big C สะพานควาย ราคากะมีตั้งแต่ 800-4000 คับ หรือบ่ก็ถ้าอ้ายๆในเว็บเฮ้ามาขายก็ใด้คับ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวชัยภูมิ
    แล้วอยู่ใสละ อยู่ในเมืองกรุงหรือต่างจังหวัดละ
    แต่ข่อยชื้อพิณมา 1200 บาท

Amnach
    Guest
    ไทหล่ม กะคือ ไทอำเภอหล่มสัก หล่มเก่า เพชรบูรณ์ บ้านเดียวกันกับข่อยเด้อ

ไทหล่ม
    Guest

กระพริบตา

ขอโทษครับที่ตอบช้าเพราะว่าบ่ได้เข้าตลอด
    ผมกะอยู่จังหวัดเพชรบูรณ์ อำเภอหล่มสัก ที่ละครับ บ่อู้ว่าสิซื้อพิณที่ใดดี ผมสิเอามาหัดเล่นครับ ผมอยากเล่นเป็น เล่นบ่เป็นจักเดื่อ มีบ่เน้อพิณนะครับ

ขอบคุณครับ

บ่าวสารคาม
    Guest
    หรือสิเอาของข่อยบ่ สิขายต่อให้จักโต เพราะว่าตอนนี้มีทั้งพิณไฟฟ้าแล้วก่า พิณโปร่ง อยากได้ อันได๋ บอกเลยสิขายต่อให้จักโต

ไทหล่ม
    Guest

กระพริบตา

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวสารคาม
    หรือสิเอาของข่อยบ่ สิขายต่อให้จักโต เพราะว่าตอนนี้มีทั้งพิณไฟฟ้าแล้วก่า พิณโปร่ง อยากได้ อันได๋ บอกเลยสิขายต่อให้จักโต
    สิขายให้ข้อยจักบาทละ อ้ายบ่าวสารคาม พิณโปร่งจักบาทละ พิณไฟฟ้าจักบาทละ