หัวข้อ: ขอรำลึกด้วยคน ควมเก่าควมหลัง เก่าไปไหมครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลาวสวิส
    แม้นยุเนาะเว้าแล้วกะคิดฮอดตอนเป็นเด็กน้อยคัก มานี มานะ จะปะ กะทะ มะระ พออ่านแล้วครูกะให้เขียนได๋บาดนี้ ก-ฮ+สระอา ก-ฮ+สระอี ก-ฮ+สระำอำ พอครูบอกให้เขียนกะฟ้าวยกมือถามโลดตั่วว่า คุณครูค่ะ ห ต้องเขียนอยู่บ่ค่ะ เอ้ากะครูบอกให้เขียน ก-ฮ บ่แม้นเบาะมันกะต้องมี ห กะต้องเขียนตั่ว แม้นยุค่ะคุณครูแต่ว่า ห+สระอีกับ ห+สระอำ นี้กะต้องเขียนบ้อค่ะ หมู่พากันหัวแตกโคมๆเอาโลด อยากกลับไปเป็นเด็กน้อยอีกเด้เนาะ..5555..

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เพื่อนๆมีแต่คนได้ดิบได้ดีทั้งนั้นเลยเนาะ อ่านไปกะน้ำตาสิไหล ตื้นตันใจ คิดฮอดตอนเรียนตอนเป็นเด็กน้อย มานียังบ่แต่งงานอยู่ติ ถ่าไผน้อ อ่านแล้วซึ้งงงงคับคุณยายหนูฯ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บักอ้าย
    บ่กล้า บอกครู...

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    จำบ่ได้ดอกครับ เพราะว่าบ่ค่อยจมปรักกับอดีตปานใด๋แมะ แบบว่า ป.1 ใช้กระดานชนวนอยู่ครับ เรียน ป.5 มีหนังสือภาษาอังกฤษอยู่ 2 เล่ม คือ อ๊อกฟอร์ด กับแกรมม่า พะนะ จำได้พอลาง ๆ

ซูมื่อนี่คิดไปไปข้างหน้าไปเรื่อย ว่ามื่ออื่น สิได้หยังกินน้อ ๆ ๆ ๆ แมะครับ

อิ อิ ฮ่า ๆ ๆ ๆ ๆ ๆ

อย่าเว่าเรื่องควมหลังหลาย ข่อยสิไห่บาดเด้ เงินสิไปโรงเรียนเสาร์อาทิตย์กะรับจ้างลอกปอมัดละสลึง บ่ได้ไปเล่นคือหมู่เพิ่นดอก ย่อนจนหลาย

ฮือ ๆ ๆ ๆ อย่าเว่าหวัดเด้ ข่อยสิไห่ ฮือ ๆ ๆ ๆ ๆ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ kamatep
    อืม สโนน้อยเรือนงามตามประเทศ นางคุลา จำได้จื่อบ่น้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ครูโนช
    คิดฮอดความเก่า ความหลังเด้ครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ yodสกล
    รำลึกนำแนเด้อ พ่อหลีพี่หนูหล่อ ป.๑ นกกางเขน ป.๒ กระต่ายตื่นตูม หมากับเงา หนูกับราชสีห์ นกกาเหว่า ชมป่า ชั้นป. ๓
    ลูกน้อยหอยสังข์ หอกดมกศักดิ์ ป.๔ พระอภัยมณี ป.๕ พันท้ายนรสิงห์ ป.๖ ครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ Heendorn
    Yesterday once more..
    พะนะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    เด็กน้อยสมัยนี่เพิ่นเรียน แก้ว กล้า กันเหมิดแล้ว

ตอนผมอยู่ป. 6 ยังใช้มานีมานะอยู่ แต่ว่ากระทรวงเพิ่นหั่งส่งหนังสือ แก้ว กล้า มาให้ทางโรงเรียนแล้ว แต่ว่าครูยังบ่เอามาสอน ยังใช้มานีอยู่คือเก่า

เพราะเหตุนี่กะเลยได้อ่านแก้ว กล้า ดำ จำได้พอลางๆว่า " ลูกแมวขำ ดำตาโต" ลางๆอิหลีเอิ้กๆ

แล้วกะ

" ลูกแกะเดินไป ลูกไก่เดินมา
    ลูกแมวเดินหน้า ลูกหมาเดินตาม
    ลูกหมาลูกแมวเข้าแถวงามๆ มีหนึ่งสองสาม เดินตามเป็นแถว"

ชอบมานีมานะที่สุดจ้า

ศึกษาหาความรู้
    ขอถามข่าวพ่อใหญ่พล พระยาแลจักหน่อยครับซำบายดีบ่ บ้านผมอยู่ภูเขียวครับคันได้ไปทางนั้นแวะยามเดัอ

Tags for this Thread