หัวข้อ: แนะนำตัวเด้อญาอ้าย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ทองคำ

แนะนำตัวเด้อญาอ้าย

สิบนิ้วคารวะไหว้วันทาเอาไว้ก่อน
    ผมน้องไหม่มาวอนขอแนะนำตัวไว้
    ห่าว่าได้รับใช้น้องพี่ทั้งหลาย
    ฟังสิบรรยายประวัติไว้ก่อน
    ผมนี่เปรียบไม้อ่อน ชื่อว่าทองคำ
    บ้านอยู่บุรีรัมย์จังหวัดเมืองเกิด
    เชิญเจ้าไปเบิ่งเถิดหากไผสนใจ
    บ่อได้น้อยหน้าไผอำเภอบ้านกรวด
    เดียวนี่ทางเขาลวดลาดยางไปเถิง
    ฮอดทางไต้ทางเทิงอุดมซมซื่น
    ผมทองคำนี่บ่อได้เว้าลื่นเป็นแท้อีหลี
    ว่าไว้แต่เพียงนี่ขอลงไว้ก่อน
    เทือหน้าสิเอาต่อนผญามาฝาก
    เทื่อนี่น้อมจิตฝากพวกพี่ทุกคน
    ซาผมนี่คนจนมาเห็นกันไหม่
    คันบ่ดีอย่าฟ่าวไล่อดสาเบิ่งเอา
    แม่นจั่งได๋กะแม่นน้องพี่เฮาคนชาวอีสาน ............. เนาะอ้ายเนาะ .............เทื่อหน้าสิมาไหม่.......ขอฝากเนื้อฝากตัวเด้อครับ

ทองคำน้อย เสียงทอง

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

Re: แนะนำตัวเด้อญาอ้าย

ฟังผญาวาจาเว้า บ่าวทองคำแนะนำโต
    บ่าวคนโก้..บุรีรัมย์..อำเภอบ้านกรวด

...ไปบ่ถึกแล้วไก่น้อย ..ยินดีต้อนรับเด้อคะ..มาเว่าผญาให้ฟังอีกแน๋คะ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

assawin
    Guest

ยินดีต้อนฮับเด้อครับ********
    มาๆๆๆๆๆๆๆๆๆมาหม่วนนำกันครับบบบบ

konbannhong
    Guest

...ยินดีต้อนรับครับ..บุ๊ยยย มาแนะนำดต ได้คักแท้อ้าย...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ดอกหญ้า

มื้อนี่ยินดีร่ำมาพ้อบุรีรัมย์บ้านกรวด

อิอิอิ