หัวข้อ: ย้อนรอย อีสานบ้านของเฮา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มห้วยสีทน
    เล่ามาเห็นภาพเลยเนาะอ้ายพล แต่ว่าผมบ่มีนาคือบ้านคือเมืองเพิ่นดอกหว่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กะทิสด
    เขาว่าถ้าไผเริ่มเฒ่าแล้วกะให้สังเกตุเบิ่งว่าถืกตามคำโบราณบ่ อาทิเช่น มักของขม ชมเด็กสาว เล่าความหลัง พะนะ...เข้าข่ายเด้นิอ้ายพลพระยาแหล่..เนี่ย อิอิ /// ...มักของขม..ชมสาวๆๆ..เล่าความหลัง....หนังตาเหี่ยว......เยี่ยว..รด...ตรีน......555555...ขอแจมนำแน่..เด้อผุมั่วหน่าฮ้าน...

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฮ่วย บ่เคยเหยี่ยวรดตรีนตะของจักเทือเด้อ มีแต่บอกหมู่ว่า หลบ ๆ ตรูสิเหยี่ยวพุ่นตั๊วะ ฉวัดเฉวียนขนาด คือจั่งปลายสายยางนี่ตั๊วะ ฮ่า ๆ ๆ...หืย

ของขมกะบ่มักปานใด๋ มักของคาวเด้อ ประเภท หอย ปู ปลา ประมาณนี้น่ะ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    อ้ายพลเว่า แม่นอีหลีครับ ทางบ้านกระผมก้อคือกันครับ บ่ได้เห็นแล้ว
    ภาพคนมาดำนา พอถึงหน้าเก็บเกี่ยว ก้อมาลงแขกเกี่ยวข้าวกัน สมัย
    นี้ เห็นก้อมีแต่ รถ ไถนา แล้วก้อมาหว่านกันและพอถึงเวลาเก็บเกี่ยว
    ก้อ เห็นมีแต่รถมาตัดข้าวออกมาเป็นเมล็ด นำส่งขายให้โรงสีเลยฮาาา:1-
    มันเป็นไปตามยุคสมัยครับผมว่า แต่ถ้ามีแบบสมัยก่อนมันเป็นประเพณี
    ของเราอย่างหนึ่งครับและทำให้มีความสามัคคีในหมู่ คณะดีครับผม

ว่าไปแล้วพวกเราจะเฒ่า ไปหรือเปล่าน้อ ฮิฮิฮิ เหมือนที่โบราณเขาว่า
    ไว้ คือ กินขม ชมสาว เล่าเรืองเก่าคร๊าฟฟฟฟฟฟฟ เออ ถ้าจริงน้อ
    ฮาาาาาาาาาาาาา ฮิ้วววววววววววววว กริ้ววววววววววว:1-:l-

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    แม่นอิหยังละอ้ายพล ฉวัดเฉวียนขนาด ของเจ้านั่น ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆ ปานปลายสายยาง พะน๊า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย
    หน่อยกะอยากย้อนอีสานคืออ้ายพล อยู่ ติอย่างเดียว ฮ่าๆๆ หน่อยมักจะพิมตกหลาย

บางคำเขียนบ่ถูกนำ ฮ่าๆๆ อยากบอกอยากเล่าให้ฟังคือกัน ความเป็น อีสานของสาวผู้ฮ้าย

ชีวิตบ้านนอกอีหลี ค่ะ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

อยากฟังรายการนิทานเก้าสิบเก้าการละคร กับรายการพบกันวันละหน. ทิดโส นั่นแหม ไผมีเอามาปันผมแหน่. พ่อชัยกมลยังมีชีวิตอยุ่. ลาวยังมีรายการขำขันทางเอเอ็ม ขอนแก่น กะยังพอได้ฟังแหน่ ได้ยินว่าทิดโส สุดสะแนน กะคือครูเพลง ชื่อจริงอีหยังนะ. จำบ่ได้. ยังมีชีวิตอยุ่ สุขภาพแข็งแรง. อยากฟังๆๆๆๆๆ

Tags for this Thread