หัวข้อ: ย้อนรอย โบม

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ เขยผู้ไท
    กาฬสินธุ์ , อยุธยา
    เฮือนผมกะยังใช้อยู่คือกันคับ...แบบเดียวกันเลย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ยุบ้านกะหยังใช้ยุค่ะ ความกว้าง เมตรหนึ่งมนทน อิอิ(หนักขนาด) อายุกะบ่ฮู้ค่ะว่าเผิ่นเฮ็ดตอนได๋ เกิดมากะเห็นเผิ่นใช้แล้วค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ victer
    แถวบ้านเอิ้นกะเบียนส่ายข้าว
    มีไว้ดีครับของเก่าหายาก
    ปลอดสารพิษเด้ บ่คือใช้พวกพลาสติก

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เขมราฐ
    ย้อนรอย ส่ายข้าว ใส่กระโบม

ขอบคุณ อ้ายธนิต เจ้าของโบม และห้องครัวสุดหรูค่ะ

สุดยอดเลยน้องหลิน เป็นลูกสาวเมืองสาน ที่สืบสานคักอิหลี ท่านั่งส่ายข้าวกะงาม สมเป็นธิดาบ้านมหา ส่ายข้าวกะใส่ยิ้มเข้าไปนำ กะหยอนมื้อนั่นข้าวจ้ำแจ่วกะแซบอุบาด อุพาโล กะโบมของดีของบ้านเฮา ส่ายข้าวแล้วบ่อเปียกแฉะย้อนว่าเนื้อของไม้ซ่อยดูดซับความชื้นไว้อีกส่วนหนึ่ง ขอบคุณดีเจพลที่เปิดกระทู้:l-:l-
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

ศึกษาหาความรู้
    อ้ายพลย่านคนสมัยใหม่จำบ่อได้น้อขอบคุณเด้อจ้าสาวกระโปงเฮื่ยนกะเกือบสิลืมแล้วแต่เห็นรูปกะจำใด้ผู้สาวซ่ายเข่างามน้อ
    ระวังหัวเข่าด้านเด้อ.

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    คึดฮอดโบมอยู่ครับอ้ายพล อีพ่ออีแม่ออกเฮียนมาบ่ได้โบมมานำ สิได้ไปหาตัดต้นไม้เฮ็ดเอาใหม่อยู่ดอก

ขนาดไปพ้อหม่องเพิ่นมีหลายๆ เทียวขอเทียวซื้อตั้งหลายเทือเพิ่นกะบ่ขายให้ เจ้าของโบมเพิ่นบอกว่าราคาที่เคยซื้อขายกันมันหายไปแล้ว ขายให้บ่ได้ดอก ว่าซั่น

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ขอนแก่น ประเทศไทย khonkaen thailand
    ผู่ได๋หน้าใหญ่ ผู่เฒ่าเก่าสมัยก่อนสิเอิ้นว่า หน้าถ่อโบม หมายความว่า หน้าเท่าโบม เป็นคำชมก็ได้ หรือ จะเป็นคำหยอกเอิน หยอกล้อ หรือ บางทีก็เป็นคำแขวะ ประภทหมั่นไส้ ทำนองนั้นครับ

Tags for this Thread