หัวข้อ: มหาสงกรานต์ การกุศล ของชุมชนคนไกลบ้านค่ะ

สงัด903
    Guest

Re: มหาสงกรานต์ การกุศล ของชุมชนคนไกลบ้านค่ะ

ครับเห็นแล้วกะกะเป๋นตาปลื้มอก ปลื้มใจ๋เนอะครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ตะวันนา

Re: มหาสงกรานต์ การกุศล ของชุมชนคนไกลบ้านค่ะ

...ตาม่วนเนาะ...สืบสานประเพณีเฮาไว้เนาะ....
    .......แต่ว่าเมืองไทยเดียวนี้...มีแต่กินเหล้ากะเต้นอย่างเดียว...ประเพณีดีๆ แต่เก่าหลังกะค่อยๆ ลบเลือนไปแล้ว....ทางลาว/กัมพูชา/เวียดนาม ยังรักษาประเพณีดั้งเดิมไว้อยู่เด้อ
    :heart:~?*??*?~*... คื อ วั น ห นึ่ ง ที่ หั ว ใ จ....
    ................จ ะ ห อ บ รั ก ไ ป ซ บ อุ่ น ไ อ ดิ น... .....
    * ~?*??*?~:heart:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boy_ubon

อยากไปหดน้ำเผิ่นเด้เนาะ.....อิอิอิ..... Re: มหาสงกรานต์ การกุศล ของชุมชนคนไกลบ้านค่ะ Re: มหาสงกรานต์ การกุศล ของชุมชนคนไกลบ้านค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หมอนกิ๋ว
    น่าปลื้มแทนเนาะ อยู่ใสกะบ่ลืมถิ่น คนไทย จะอยู่แห่งไหนก็ไทยด้วยกัน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

เรื่องฮิตน่าอ่าน

เห็นแล้วกะดีใจนำประเพณีไทยอยู่ไส่กะบ่เคยลืม มันฝังแน่นในจิตใจของคนไทยเฮา เบิ่งแล้วกะอดคิดฮอดบ้านบ่ได้

พี่น้องชาวไทยเฮาไปอยู่ไสกะแมนอบอุ่นจังเลยค่ะ...เห็นแล้วกะปลื้มใจ...ภูมิใจในความเป็นไทยจ้า...ถ้าเป็นในประเทศกะภูมิใจที่เป็นคนอีสาน...ถ้าอยู่ต่างประเทศกะภูมิใจในความเป็นไทย...อิอิอิ....เห็นบรรยากาศแล้วม่วนจังเลยจ้า

Tags for this Thread