หัวข้อ: ตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

ดวงดาว The Star ตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่

เรื่องนี้เกิดขึ้นตอนบ่าวได้เมือยามบ้านตอนปีใหม่ที่ผ่านมานี้ครับ
    มีเวลาหยุดงานหลายมื้อเลยถือโอกาศนี้ไปตามหาสิ่งที่ใจอยากสิทำ
    ตามประสาคนเกิดมาจากท้องทุ่งเนาะครับ ยังบ่ลืมวิถีชีวิตที่เคยทำเคยหากินแบบบ้านๆ
    เว่าหลาย หยายห่างมาเบิ่งภาพกันดีกว่าเนาะครับ

ตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่
    นี้เป็นพาหนะในการเดินทางกลับบ้าน อาจสิมีบางลีลากวนโอ้ยแนเนาะครับ
    จั่งได๋กะขอโทษขออภัยเด้อครับถ้าไผเคยเห็นรึว่าเคยทำให้ท่านบ่พอใจอิอิอิ

ตัดมาฮอดหม่องลงนอนน้ำเลยเนาะครับ เอ ลงนอนน้ำมันสิแม่นคนบ่น้ออิอิอิ
    เอาเป็นว่าหม่องหาปลาละกันเนาะครับตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่

เตรียมโตลงน้ำผมกะเตรียมโตสินั่งเบิ่งคือกัน5555บ่ได้เอาผ้ามาเปลี่ยน ย้านเบาะรถเปียก บ่ลงนำเขาดอก
    น้ำเป็นตะผิวแตกเขิบเนาะพี่น้อง ขุ่นปานน้ำขี้เป็ดเอาโลดตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่ตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่ตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่
    มาฮอดกะบ่มีหยังหลาย พ่อผมกะทำการ หว่านแหลงไปให้น้องเขยพร้อมทั้งลูกเขยเพิ่นลงงม
    ลูกชายเพิ่นกะตามเก็บปลา พร้อมทั้งเก็บภาพมาให้พี่น้องเบิ่งเนาะ

เพิ่นว่าปลามันบ่อนเข้าตอนี้ละ หว่านแล้วกะบอกน้องเขยลงไปงม น้ำเย็นคักเพิ่นว่า
    เชื่อยุดอกเห็นแต่ละคนปากสั่นว่าแม่นตะแกลงโรงสีตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่ตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่ตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่

หว่านแหแตกดีขนาดเลยพ่อไผวะอิอิอิ แต่ว่าบ่ลงไปงมหัวดีคัก มันหนาวพะน่ะ
    ส่วน ผบ.ทบ.ผมกอดอกสั่งการยุในห่มไม้พุ้นครับ เอาโตใหญ่ๆเด้อพี่พะน่ะ
    ส่วนอาวสิทธิ์คนต้นเรื่อง เพิ่นงมแหยุในน้ำ เห็นว่าพ้อปลาแล้วกำลังหักเงี่ยงมันยุครับ
    พอหักเงี่ยงมันแล้วกะมุดน้ำลงไปปลดเอา บ่แม่นปลาบ้อนเดอ้ครับ
    คนอ้วนมุดน้ำบ่ลงเลยเป็นแนวนี้ละครับ ขาตีน้ำยุต้ามๆยุตึกแห เมือยามบ้านปีใหม่

เดียวมีต่อครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ได้ขึ้นมาแล้วครับปลาดุกใหญ่ เอ้ยุใสละดุกใหญ่คือเหลียวบ่เห็น555

หยับมาฝั่งทางนี้ อาวกรน้องเขยผมเอง หว่านแหใส่ตอไม้ งมยุผุเดียว
    พ้อปลาแล้วคือกัน สงสัยสิเป็นปลาดุกอีกคือกันพะน่ะ

ได้ขึ้นมาแล้วครับ เป็นปลาดุกตามคาดอิหลีโตบ่ใหญ่ดอกครับ โตใหญ่เจ้าของที่เขาเอาไปกินเบิ่ดแล้ว
    แนวเจ้าของคาตะยากนำสวนยางบ่ได้มานาจักเทื่อเขาเลยมาเอาไปกินเนาะครับ

ใส่ไว้ๆเก็บเล็กผสมหน่อยสิได้หลายเองดอกเนาะครับพี่น้อง

พอดีว่าข้างๆที่ผมนั่งยุมีปลาค่อมันมาบ้อนยุใกล้ๆเลยบอกอาวมาหว่านเบิ่ง

ตามคาดครับ ปลาค่อกับปลาดุกได้มาสองโตเลยรอบนี้อิอิอิคนบอกหมานเนาะครับ

เก็บไปเรือยๆเดียวได้หลายเอง โตน้อยๆบ่เว้น

หางมนำฝั่งห้วยกะพอได้ยุครับ ปลามันตื่นเสียงแหแล่นเข้าหาฝั่งมุดอยู่นำฮูข้างห้วย
    ได้มาหลายโตเลยครับ แหบ่ต้องแล้วพะน่ะอาวสิทธิ์เพิ่นว่า

งมไปอีกกะได้อีกแล้ว แม่นอิหลีเนาะแหบ่ต้อง งมนำฝั่งห้วยกะได้แหมะ งึด

บาดนี้หม่องนี้ผมกะเป็นคนบอกคือกัน เห็นดีนำกันกับพ่อว่า หม่องนี้ละปลาค่อใหญ่มันมักสิอยู่
    หม่องที่มีหญ้าขึ้นนำข้างๆฝั่งบ่หนาปานได๋เบิ่งแล้วเป็๋นตาได้ตื่นเต้นยุ เลยบอกอาวเอาแหมหว่านเบิ่ง
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

พอหว่านแหลงไป แม่นอิหลีคครับไพบึ้มเลยบ่ทันได้จิกตีนแหเลยพี่น้อง
    ปลาโตใหญ่มันตื่นแหเร็วอิหลีเนาะครับ อาวกรยุอีกฝั่งห้วยต้องฟ้าวแล่นมาซ่อยกัยลัด

พอมาฮอดกะบ่ทันได้เฮ็ดหยัง ปลาแล่นตำขาเบิ่งจากหน้าตาเนาะครับ ตื่นเต้นคัก
    มันแล่นไปทางขาวแล้วใหญ่สิทธิ์ อาวกรฮ้องขึ้น

เห็นบ้อ มันแล่นไปทางเจ้านั่นละ
    5555 บ่เห็นแหมะ บ่แม่นออกตีนแหล่ะตี้กร อาวสิทธิ์เพิ่นเว่า

แยกกันงมคนละฝั่งของแห พ้อแล้วใหญ่สิทธิ์ มันอยู่ทางพี้มาซ่อยแนเร็ว ส่วนผมได้แต่ลุ้น

ได้แล้วพี่น้อง ลุ้นยุโดนเติบว่าแม่นสิบ่ได้เลียแล้วในที่สุดกะเสร็จโจร

จัดการเอาแหห่อขึ้นมาเลยครับ ย้านมันดิ้นหลุดมือ

ประมาณโลกว่าๆครับโตนี้โตเดียว

เป็นปลารวมครับ ได้โตนี้โตเดียวผมบอกให้พอเลย เดียวสิค่ำก่อนฟ้าวเอาไปจัดทำเป็นเมนู
    สำหรับแลงนี้แปะซะครับ สำหรับปลามื้อนี้

อีกภาพปลารวม คนผุดีเขาบ่ออกกล้องดอกครับเห็นตะขากับมือ55555

น้องสาวจัดการคัว สิเฮ็ดกินแลงครับแปะซะปลาค่อ แต่ว่าผมมัวแต่ไปหาเลากลับมา
    เหลือตะผักกับเส้นจักว่าปลาไปใสแล้ว

สุดท้ายนี้ขอขอบคุณบ้านมหาดอทคอม ขอบคุณทีมงาน ขอบคุณพี่น้องที่เข้ามาให้กำลังแรงใจ ขอบคูณครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ เขยผู้ไท
    กาฬสินธุ์ , อยุธยา
    ป้าดดดดด!ปลาข่อคือมาโตใหญ่เป็นตาเฮ็ดแป๊ะซะกินแซบแท้น้อ...อิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ esannot
    ตาแซบแท้ ปลาข่อนั่น บัก 2 ซาวจัก 2 ขวดครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ isdy
    อยากไปว่านแหนำเด้คือซิม่วนนะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    สุดยอดเลยบ่าวจัย อิจฉาคนได้กลับบ้านเนาะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ cute
    น่าไปทอดแหจัง บรรยากาศบ้านไร่ชายทุ่งโรแมนติคดีจังเลยหน๊อ ตัวใหญ่น่าเผาเกลือ ตำแจ่วนึ่งผักน่ะ คงแซบหลาย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองกันท์
    เซียนเบ็ดน้อครับ บ่อแม่นเซียนแห่

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    โฮๆๆ ปลาข่อใหญ่อีหลี ปลาข่อบ้านบ่าวจัยใหญ่กั่วปลาข่อบ้านน้องนวลยุจ้า แปะซะ แซบๆ:b-b
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

Tags for this Thread