หัวข้อ: พาบ่าวธนาไปกินจี่ปลา ตึกแห

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

พาบ่าวธนาไปกินจี่ปลา ตึกแห

บ่ายวันที่31 หลังจากพาคณะผ้าป่าเข้าไปในโรงเรียนแล้ว ต่างคนกะมาบ้านพากันหาพักผ่อน....

พอดีบ่าวธนาโทรหาว่าสิมายามบ้าน เลยชวนกันกับน้องว่าไปหาแนวกินถ้าเลาเถาะ (เอาบรรยากาศ)
    กะได้หนองสาไกล้บ้านนี่ละครับ น้ำกะเหลือน้อยจนว่าสิเบิดแล้ว ...
    ว่าแล้วกะแบกแหลงไปเลย ซามถ้าบ่าวธนามาฮอด

นี่คือภาพถ่ายตอนยังบ่อเกี่ยวข้าวครับ ...เคยลงในกะทู้ เลาะเบิ่งนา หายามลี่

ฮอดสาแล้ว จัดการเลยครับ จักสิหมานบ่อดอก

เปลี่ยนกันหว่านแห บัดเทื่อหมานต่างกัน อิอิ..

มีคนแซวว่า บ่อได้ปลากะซ่างว่าแต่ได้ภาพว่าซั่น 555

ห่างหายมาโดน แต่กะยังพอได้ครับ

ดังไฟไว้เตรียมพร้อม

นี่ครัลผลงาน ไส่เกลือไว้แล้วพร้อมสิย่าง ..(คนผู้ฮ้ายแต่กะหากินหมานเด้อ )555

บ่าวธนากะมาฮอดพอดี มาฮอดกะได้กินโลด ...
    มีอุปกรณ์ประกอบการสทนาแน่นิดหน่อยครับ พอบ่อคาวปลาหลาย อิอิ

ย่างกินกันแบบสดๆเลยครับ หอมคัก ปลาดุก มีปลาข่อน้อยนำแต่บ่อหลาย

งานนี่เหลือกินครับ ได้เอาขึ้นเมือกินอยู่บ้านนำ

.ไฟเริ่มสิมอดแล้ว ไกล้สิค่ำ

ค่ำแล้ว บ่าวธนากะได้ขอโตกลับ เพิ่นว่าสิไปรับบ่าวเซียงน้อยไปต่องานบ้านจ่าเหลือง เสียดายครับมื่อนั่น กลางคืนผมกะติดงานโรงเรียนคือกัน ว่าซั่นไปนำกันคักๆ....

จั่งได๋กะขอขอบคุณเด้อครับบ่าวธนา ที่แวะมาเยี่ยมยาม ถึงสิมาบ่อโดนแต่กะดีใจหลายครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    จัดไปครับบ่าวเอ๋ ก้อยปลาสาใส่มดแดงที่ทุ่งนา กับสามใบเถา อิอิ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ปิ้งปลาดุกสดๆข้างสระเลยเนาะคับ เป็นตาแซบหลาย ข้าวเหนียวจักปั้นแหน่เด้อคับ แซบๆๆๆๆ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ฮ่วยเอ๋ เบิ่งซ่งหว่านแหกะบ่ออกคือได่ปลาอยู่ บ่แม่นปลาตลาดซื้อมาย่างบ่ อิอิ
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เบิ่งหน้าตาบ่าวธนาหน้าตาบ่คือคนบ้านเฮาเนาะ บ่น่าเชื่อว่าฟ้อนกะงาม ลำกะม่วน มารยาทงาม มนุษย์สัมพันธ์สุดยอดอีหลีครับ ผมเคยเห็นเทือแรกผมประทับใจอีหลีครับ

เอ๋ ๆ หว่านแหกะเป็นตี๊ อ้ายหว่านบ่เป็นดอก ส่วนหลายสิเอาข้าวเหนียวติดดังงุมเอาปลากะดาย

ขอบคุณพี่น้องที่บ่ลืมความเป็นคนอีสานบ้านเฮาครับ ถึงแม้ว่าเฮาสิห่างบ้านห่างเมืองมาเฮ็ดการเฮ็ดงานกะตาม เห็นภาพแล้วมีแฮงครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    ป๊าดดดดดดดดด...อ้ายเอ๋..คือหากินหมานแท้หน้อจ้า....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    หากินหมานน้อครับอ้ายเอ๋ ได้บรรยากาศกันดีคักครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ใกล้ไกลไปเถิ่งกันเบิ่ดเนาะครับดีหลายพี่น้องบ้านมหาเฮานี้ ปิ้งปลาดุกมันกะแซบแหล่วอ้ายเอ๋ แม่นแท้ได้ของแก้คาวนำอิอิอิิ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ไปตะหดน่อครับ หนาวๆไปงมปลา 5555555
    ได้หลายตั่วละครับ บ่อปลาดุก

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    ขาดตำส้มบักหุ่งเด้อครับปิ้งปลาดุกนา มันต้องตำหุ่งนำแมะครับ...แซบๆๆๆๆๆ

Tags for this Thread