หัวข้อ: พาพี่น้องไปเอาบุญผะเหวด บ้านโนนบก

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด
    สาธุอนุโมทามิ เห็นแล้วกะคิดฮอดบ้านคืออ.ศรีเพิ่นว่านันหล่ะค่ะ บุญบ่หลายสายบ่ยาวคือสิบ่ได้กลับมาโทมบุญนำเพิ่นดอก ดีเนาะเพิ่นได้มีภาพดีๆๆมาให้เบิ่ง ขอบคุณหลายๆๆเด้อ

สาธุอนุโทนาบุญนำจ้าเอ๋...เห็นบรรยากาศแล้วกะคึดฮอดบ้าน...ดอกไม้ที่อยู่ฮังต่อนั่น เอื้อยเคยได้ซ่อยเฒ่าแม่เลาเฮ็ดอยู่ใด๋....
    เหลาลำต้นมอญ ย้อมสีต่างๆ เอาไปประดับวัด....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    ขอบคุณสำหรับรูปภาพจ้าอ้ายเอ๋...น้องบ่ได้ร่วมบุญแบบนี้มาเป็นสิบปีแล่วจ้า...เห็นแล่วกะให้คิดฮอดบ้านเนาะ คิดฮอดตอนเป็นสาวซำน้อย.....

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    เอื้อยไก่กะบ่ได้เมื่อบ้านช่วงบุญเผวตหลายปีแล้วจ้า ขอบคุณหลายบ่าวเอ๋ ที่เอาภาพดีๆมาปันกันเบิ่ง ตามทีอ้ายศรีอธิบายนั่นเนาะจ้า เอื่อยกะเลคยได้ยินตะผุเฒ่าเพิ่นพาว่า บุญเผวตกะคือ บุญเกี่ยวกับเวสสันดรชาดก ที่คนโบราณเพิ่นพาเอดพาทำ วัฒนธรรมดีๆที่เฮาควรส่อยกันอนุลักษณ์ไว่ค๋คนอิสานบ้านเฮาค่ะ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    29 มี.ค. อยู่หนองผือ กะมีบุญแบบนี้คือกันเด้อค่ะ

เรียนเชิญมาม่วนนำกัน มีหมอลำ "น้องใหม่เมืองชุมแพ" มางัน ผ้าเวส พร้อมค่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    ถ่ายภาพกับบรรยายได้บรรยากาศดีคักขนาดเลยครับอ้ายเอ๋
    เห็นแล้วกะขนลุก ด้วยความตื้นตันใจ ในบุญในทานที่พวกเฮาเหล่าลูกหลาน
    ได้สืบสาน ประเพณีอันดีงามไว้ต่อไป...สาธุ สาธุ..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวผู้ดี
    เป็นตาม่วนแท้ เนาะอ้ายเอ๋ บุญใหญ่ครับพี่น้องมาเอาบุญซ่อยกันอย่างหลายเนาะครับ ประเพณีวัฒนธรรมอิสานบ้านเฮาสืบทอดกันมาหลายชั่วอายุคนหละครับ พี่น้อง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    ป้าดดดด ตาม่วนเนาะ คนมาหลายคัก ขออนุโมทนานำเด้อค่ะ สาธุ สาธุ สาธุ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เห็นแล้วคิดฮอดบ้านอย่างคักอย่างแฮงคับผม น้ำตาสิไหล โอ้ยจักเป็นหยังดอกผมกะดายเนาะ
    ขอบคุณที่นำภาพบุญผะเหวดมาให้ได้ชมคับผม บ่เห็นหลายปีแล้วคับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    บ่าวเอ๋ เห็นผมบ่ในผ้าผะเหวด ชาลี ขาดแต่น้อง กันหา จักไปอยู่ใสสูมื้อนี้

Tags for this Thread