หัวข้อ: ไก่โต้งพาเที่ยวบุญบั้งไฟอยู่บ้าน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ไก่โต้ง

ไก่โต้งพาเที่ยวบุญบั้งไฟอยู่บ้าน

เที่ยวงานบุญบั้งไฟที่เทศบาลตำบลห้วยางครับ อ.กระนวน จ.ขอนแก่น
    วันที่ 4-5 มิถุนายน 54 ที่ผ่านมา ปีนี้จัดอย่างยิ่งใหญครับ มีฮอดประกวดขบวนรถผาแดงนางไอ่ครับ ปีนี้จัดเป็นปีแรกครับ ไก่โต้งก็เลยไปเบิ่งครับ ทั้งเมาทั้งม่วนครับ

ไก่โต้งพาเที่ยวบุญบั้งไฟอยู่บ้าน
    ความม่วนก็เริ่มจากตรงนี้ละครับ
    น้องนางหางเครื่องโอ๊ะ ผาแดงนางไอ่

ลำถวายศาลพ่อปู่ครับ

บัดนี้มาเบิ่งน้องนางถือป้ายครับ เทศบาลตำบลห้วยยางมี 8 หมู่บ้านครับ
    มาเริ่มจากหมู่ 3 กันก่อนครับเพราะว่าบ่ได้ถ่าย หมู่ 1-2 มาครับ

มาเบิ่ง ผาแดงนางไอ่ครับ คนถ่ายบ่ฮู้คือกันว่าบ้านไดเป็นบ้านไดเบิ่งเอาโลดครับ

คุ้นๆจักคนกันบ่พี่น้อง ผู้ถ่ายคือคุ้นๆไปหมดแท้
    ดีใจหมดว่าแม่นเพิ่นยิ้มให้ผู้ถ่าย
    บัดไดแท้เพิ่นยิ้มใส่กล้องพะนะ
    เบิ่งคักๆ แม่นเพิ่นยิ้มให้ผู้ถ่ายอยู่เด้เนาะ ฮ่าๆๆ

ท้าวเงาะกับนางรจนา ฮ่าๆๆ
    เพิ่นว่าหัวแต่ตามหานางรจนาเจอพะนะ ท้าวเงาะข่อย อมข้าวแห้งท่า

ครับก็จบด้วยภาพนี้ครับ มีคำถามมาถามพร้อม ว่าแม่ใหญ่เลาหาบหยัง ?
    คือชงหนักแท้ ฮอดสิเป็นลม แต่เลาว่า หนักอีหลีแต่ของมักกะทนเอา ฮ่าๆๆ
    เฉลย: อยู่คลิปเด้อพี่น้องไปเบิ่งเอา
    ก็ขอขอบคุณพื้นที่เว็บบ้านมหาด้วยนะครับ เบิ่งคลิปกันต่อครับ
    ลงคลิปจังได๋น้อบัดนี่ ลงได้แล้วครับพี่น้องขอบคุณหลายเด้อครับที่บอก
    เบิ่งความม่วนกันต่อครับ

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=chAcLT44aPs

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=2ePeeng7WnA
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ไก่โต้ง; 10-06-2011 at 10:02.

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ได้เบิ่งแล้วกะคิดฮอดบุญบั้งไฟอยู่บ้านครับไก่โต้ง
    ขอบคุณหลายๆเด้อครับที่นำมาให้เบิ่ง สะออนชื่อหมู่บ้านเนาะครับ มีตะบ้านโคกอิหลีครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่ม101
    ร้อยเอ็ด แต่ใน กทมพระราม2
    นี่แหละคือวัฒนธรรมชาวอีสานที่ เดียวในโลก คนอีสานทุกคนต้องอนุรักษ์น่ะคับ
    เราเป็นคนนึงที่ชื่นชอบ วัฒนธรรมนี้อยุ่แล้ว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ไก่โต้ง
    ตำบลห้วยยางบ้านผมมีหลายโคกตั๋วอ้าย และแต่ละโคกกะมีตำนานพร้อม
    มีสว่าง มีล่าม มีกลาง มีสูง มีใหญ่พร้อม ฮ่าๆๆๆ

หมูที่ 1 บ้านห้วยยาง
    หมู่ที่ 2 บ้านโคกสูง
    หมูที่ 3 บ้านโคกกลาง
    หมู่ที่ 4 บ้านโคกสว่าง
    มหูที่ 5 บ้านโคกล่าม
    หมูที่ 6 บ้านโนนสมบูรณ์
    หมูที่ 7 บ้านโคกใหญ่
    หมูที่ 8 บ้านโคกกลาง 2

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กะทิสด
    ....อาทิตย์ กะบ้านขน่อยเด้อ.....พนมไพร ....ร้อยเอ็ดพุ้นห่ละ.....

Tags for this Thread