หัวข้อ: ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา

ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse

ก่อนอื่นกะขออณุญาตพื้นที่เด้อค่ะ ที่นำภาพแหล่งท่องเที่ยวต่างแดนมาสู่พี่น้องเบิ่ง

มื้อนี่พามาเบิ่งวิวที่Tour montparnasse เป็นตึกที่สูงที่สุดของปารีสกะว่าได้ค่ะ สร้างเมื่อปี ค.ศ.1969 สร้างแล้วเมื่อปี ค.ศ.1972
    ด้วยความสูง 210 เมตร 59 ชั้น (กะถือว่าสูงหลายแล้วค่ะแต่ยังบ่สูงทอหอไอเฟล อิอิ )
    คันอยากกินลมชมวิวเมืองปารีสแต่บ่อยากไปเสียเวลารอคิวที่ยาวแสนยาวอยู่หอไอเฟลกะมาขึ้นตึกนี่ได้เด้อค่ะ คนบ่หลายราคากะถืกกอกันค่ะ

ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse

ซื้อตั๋วแล้วกะจะมีคนพาไปขึ้นลิฟค่ะ ความเร็วนั้น 59ชั้น ขึ้นภายใน 38 วินาที (หายใจยังบ่ทันฮอดท้องฮอดแล้ว พะนะ ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse )

ขึ้นมาแล้วกะจะมีร้านขายของที่ระลึก ร้านอาหาร และที่ถ่ายรูป(แบบเขาถ่ายรูปให้แล้วต้องรับรูปและต้องจ่ายเงินให้เขาแต่บ่ได้รวมกับค่าตั๋วขึ้นมาเด้ ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse )

ขึ้นไปแล้วกะมาเบิ่งวิวตามมุมต่างๆได้เลยค่ะ

หนิวิวข่างล่างค่ะ

ไผจะสูงจะใหญ่ส่ำใด๋กะต้องมาอยู่หม่องนี่ ไปชมวิวเมืองปารีสที่Tour montparnasse

ขอพอแค่นี่ก่อนเด้อค่ะเดี๋ยวเอามาสู่เบิ่งอีกค่ะ:l-

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จำปา; 07-09-2011 at 14:49. เหตุผล: แก้คำผิดค้า อิอิ

Banned

บล็อก
    4
    งามแท้แท้ภาพต่างเมืองตระการตา
    เป็นบุญตาพี่น้องบ้านมหา
    พี่น้องอยู่ต่างแดนได้นำพา
    ความโสภาต่างเมืองมาให้ชม....

ขอขอบคุณสาวจำปามาโพสภาพ ให้พอทราบวิวทิวทัศน์เมืองปารีสสสจ้า

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ปานขึ้นฮอล์เบิ่งเลยเนาะจ้า งามหลาย เจียววนำอ่า ฮาๆๆๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    ขอบคุณสำหรับภาพเมืองงาม ๆ ที่นำมาให้เบิ่งเด้อจ้า

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    งามแท้จ้า เบิ่งในทีวี ตอนเขาแข่งจักรยาน ทูเดอะฟอง แมะจ้า คือเลยปานนั่งฮอเบิ่งอีหลีจ้า :l-:l-:l-
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    ป้าดดดดด..มะสูงคักแท้น้องทองแพง ขึ้นไปแค่38วินาทีกะฮอดว่าสั่น..ยึ๊ยยย..เฉียว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ความสูงยังแพ้บ้านเฮาอยู่เนาะน้องจำปา แต่ว่าความเร็วลิฟนิบ่แน่ใจเด้อ คงไวกว่าบ้านเฮาอยู่ดอก..ผังเมืองบ้านเพิ่นดูเป็นระเบียบดีเนาะ ถ่ายยามกลางคืนไฟคือสิงามคัก..แต้งกิ้วสำหรับวิวงามๆจ้าน้องหล้า..
    มองต่าง..อย่างปลง

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ขอบคุณที่พาเที่ยว เอาภาพงามๆมาฝากจ้าน้องจำปา
    แล้วรูปคนพาเที่ยวบ่มีติ้จ้า อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    ถ้าบ้านเราทำผังเมืองดีๆเราจะสวยกว่าเค้ามากเลย เพราะเรามีแม่น้าเจ้าพระยา มีวัดพระแก้วและอีหลายโบราณสถาน ขอบคุณจ้าเอาภาพมาฝากกันอีกเด้อจ้าจำปา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    สิมีวาสนาไปยามนำเพินยุบอน้อออออออ..... บาดหนิ....:l-