หัวข้อ: แกงหน่อไม้ สูตรไก่น้อย

กุลวรินทร์
    Guest

Re: แกงหน่อไม้ สูตรไก่น้อย

หิวข้าวหลายเด้อน้อ เฮ็ดจังได่สิได้กินน้อแกงหน่อไม้ของเอื้อยไก่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

Re: แกงหน่อไม้ สูตรไก่น้อย กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ Blackie cat
    เอาอีกแล้ว เป็นเหตุให้ไปร้านขายกับข้าวไทย โชคดีหลายเอื้อยไก่น้อยได้หน่อไม้สดมาหน่อหนึ่ง ใบยานางสองถุง บ่มีผักขาบ่เป็นหยัง
    ถ่าเบิงแกงหน่อไม้เมืองนอกโลด(คั่นลงรูปเป็น อิอิ) เอาไปหนึ่งแต้มจ้า
    อยุ่เมืองนอกกะมีฮอดยานาง ขายติ คะเจ้าเอาไปจากใสล่ะครับ มาเป็นตาไปอยุ่นำแท้

บ้านผมต้มหน่อไม้เพิ่นบ่ถอกน้ำถิ่มเด้อครับ ต้มไปโดนๆมันสิเซาขมเอง บ่ต้องถอกน้ำถิ่มเด้อครับ คันบ่เซียกะลองเบิ่ง ต้มจนบกน้ำแรกแล้วเติมน้ำใหม่ต้มจนพอใจบ่ต้องถอกน้ำถิ่มรับรองบ่ขมครับ บ่ถอกน้ำถิ่มน้ำกะสินัวดีพร้อมครับ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5

Re: แกงหน่อไม้ สูตรไก่น้อย กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ♪บ่าวเซียงน้อย♪
    มาม่าอีกติ๊ละเจ้าไทกสิน อิอิๆๆๆๆ///หมายเหตุ น้องติ๋ม...มีขายฮอดย่านางติ๊ครับ..อย่าลืมใส่ปลาแดกนําเด้อ
    จั่งว่าผมหยองเหมิดล่ะครับ เออ คิดออกแล้ว คราวหลังเอาแบบเส้นหมี่น้ำใส ผมจั่งบ่หยองปานได่ ตรงนำ อิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3

เห็นแล้วว น้ำลายไหล เดี๋ยว ไปลักบักฮุ่ง ข้างบ้านก่อนเด้อ สิเอามาตำกิน กับ แกงหน่อไม่ ของไก่น้อย
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

บ่าวเซียงน้อย♪-------- หมายเหตุ น้องติ๋ม...มีขายฮอดย่านางติ๊ครับ..อย่าลืมใส่ปลาแดกนําเด้อ

เซียงสีผีเป้า-------อยุ่เมืองนอกกะมีฮอดยานาง ขายติ คะเจ้าเอาไปจากใสล่ะครับ มาเป็นตาไปอยุ่นำแท้

มีขายจ้าใบยานางสด+หน่อไม้สดมาจากไทยจ้า มีมาขายตลอดหน่าฝน ส่วนหน่าแล้งอยากได้กะสั่งเอาจ้า
    มาอยู่โลดคั่นทนคึดฮอดบ้านได้ อิอิ ใส่แน่นอนจ้าปลาแดกขาดบ่ได้จ้า
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี

เอื้อยไก่เฮ็ดแล้วบ่านนี้ เกิดอาการหิวขึ้นมาทันทีตอนตีสาม มาม่าคืออาหารที่ดีที่สุดตอนนี้ ไปก่อนหิวแฮงตาลายแล้ว

บ่าวสายฟ้า
    Guest

ไก่เอ้ย ... เฮ้ดบาปกันหลายนาง ก่องข้าวน้อย จักสิฆ่าไผเด้อ พ้อแนวแซบปานนิ สามกระติบจักสิพอ บ่บุ

กุลวรินทร์
    Guest

พอกินยุดอก อ้ายบ่าวกะอย่าใส่ข้าวหลายแหมะ กินข้าวน้อยๆกินกับหลายๆซั้นตั้ว

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

Re: แกงหน่อไม้ สูตรไก่น้อย กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ +♪Dj สายฟ้า+
    ไก่เอ้ย ... เฮ้ดบาปกันหลายนาง ก่องข้าวน้อย จักสิฆ่าไผเด้อ พ้อแนวแซบปานนิ สามกระติบจักสิพอ บ่บุ
    เป็นยุเด่ เฮดแนวกิน เห็นว่ากะดาย...555+
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

สงัด903
    Guest

เท่าที่จำได่แม่ซิแกงใส่กระดูกหมู(กระดูกจริงๆ)ไม่ใช่กระดูกอ่อนเหมือนปัจจุบัน แม่นบ่ฮึ