หัวข้อ: ครั้งหนึ่งที่เมืองอุบลราชธานี

ศิลปิน นักแสดง
    นางไหขวัญใจบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ chutimol
    กริ๊ดดดดดดดดดด เป็นครั้งแรกที่ติ๊กได้ไปเหยียบถิ่นอุบล รู้สึกอบอุ่นและประทับใจสุดๆค๊า
    จะเก็บความทรงจำครั้งนี้ไม่มีวันลืมเลยจ๊ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    ขอโทษ ขออภัยพี่น้อง ไทบ้านมหา กับคนฮักบ้านหลายๆเด้อครับ ที่บ่ได่มาต้อนรับ และขอโทษมายังเจ้าภาพอ้ายหมวดเหลืองนำ แต่ขอแสดงความดีใจมา ณ ที่นี่นำเด้อครับ

เบิ่งภาพประทับใจต่อจ้า

ยามเช้ากะได้ใส่บาตรร่วมพี่น้องชาวบ้านนาจานจ้า

ไปสวนกับอีแม่หมวดเหลืองจ้า

อีพ่อสานแหอยู่

กินข้าวเช้าจ้า

แกงเห็ดที่แซบที่สุดในโลก เพราะว่ากว่าสิได้แกง
    อีแม่ต้องเก็บสะสมทีละน้อยจนได้พอแกงจ้า

นึ่งเห็ดหนึ่งผัก

จี่ข้าวจี่ทาไข่

ปิ้งปลาขาวแซบๆจ้า

แม่ครัวจ้า

พ่อครัวฺ....อิอิอิ

ผักงามๆจ้า

น้ำเย็นในแอ่งบ่ต้องใส่น้ำแข็งจ้า

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ขอโทษที่คิดถึง...เด็กดื้อ; 08-08-2012 at 05:45.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    ยินดีนำคับอ้ายผู้หมวด เดี่ยวสิไปตูนำยุ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    กับทริปนี้ ครับ พี่ๆน้องๆ ประเมินผ่าน บ่ ผ่าน แห่เทียนปีหน้า ว่ากันใหม่ ครับ :*-

เบิ่งภาพต่อจ้า ภาพความอบอุ่น

ผู้หมวดเหลืองเพิ่นดูแลพี่น้องย่านกินบ่อิ่มจ้า

อ้ายหนุ่มน้อย

น้องติ๊กต๊อก, น้องมุก, เอื้อยแจง พร้อมผู้ติดตาม อิอิอิ

อ้ายคนบ้านๆ

ปรึกษาปัญหาหัวใจ อิอิอิ

ป้ากับน้องสะใภ้เพิ่นพากันล้างถ้วยจ้า

น้องทิดรส ขี่จักยานไปหากินก๋วยพะนะ บ่ได้กินจ้อย ฮ่าๆๆๆ

ไปลายายเฒ่าจ้า ยายเฒ่ากำลังกินข้าวต้มอยู่เพิ่นตาบ่ค่อยดีแล้ว
    แต่บอกว่าเห็นรูปหมวดเหลืองในภาพได้ เพราะภาพใหญ่ อิอิ
    ยายอารมณ์ดีเว้าไปหัวเราะไปจ้า ลูกหลานอยู่ใกล้กะมีความสุข

ป้าเพิ่นตำหูกอยู่เลยไปขอถ่ายรูปเพิ่น ป้าเพิ่นกะขำ อิอิอิ

กำนันตระการ พาแม่และครอบครัวมาให้รู้จักจ้า

ถ่ายรูปก่อนเดินทางกลับ กทม.จ้า อีแม่นั้นเพิ่นจ่มแต่เช้าๆ
    เลยว่าพากันกลับเบิดแล้วเฮ็ดคิดฮอดแท้น้อ

ภาพนี้ประทับใจจ้า น้องทิดรสกอดอีแม่ของหมวดเหลือง
    อยากกอดนำเพิ่นแต่ว่า เขิลจ้า อิอิอิ

ภาพหมูก่อนขึ้นรถจ้า ...อบอุ่นเด้จ้า

ข้าวต้มฝีมืออีแม่มาฝากทุกเด้อจ้า แซบๆๆๆ
    ว่าห่อกินนำทางอยู่ อีแม่ห่อเห็ดที่ได้จากบ้านกำนันคนตระการ
    กับกล่องข้าวใหญ่ เลยลืมข้าวต้มอีแม่จ้อย ฮ่าๆๆๆ

เจ้าถิ่น อิอิอิ

ขอบอกว่าการเดินทางไปเที่ยวเมืองอุบลราชธานีครั้งนี้ ประทับใจสุดๆเลย
    ขอบคุณน้องชายหมวดเหลืองที่รัก และพี่น้องทุกคนจ้าอย่างสุดซึ้งจ้า
    เบิ่งภาพซำนี้ก่อนน้อจ้าเอาไว้ทริปหน้าค่อยว่ากันใหม่จ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ จ่าเพลิง
    ปีหน้านำแหน่เด้อ เป็นตาม่วนคักเนาะ ดีใจกับ หมวดเหลือง ครับผม

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ได้มีโอกาสมาเมืองอุบลหลายครั้งครับ แต่ไม่มีโอกาสดูเทียนพรรษาที่อุบลซักที

ขอบคุณมิตรภาพที่ดี ขอบคุณน้องหมวดเหลือง

และเพื่อนพ้องน้องพี่อีกครั้งเพื่อความมั่นใจครับ

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ยินดีกับอ้ายหมวดเหลืองครับผม ผมกว่าสิปั้นเป็นดิน คือสิอีกดน อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ขอแสดงควมยินดีกับอ้ายหมวดเหลืองนำเด้อจ้า...ได้เบิ่งรูปกะเอาดอกข้าน้อย

Tags for this Thread