หัวข้อ: ...ตำบักม่วงใส่บักแข้ง...

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ดวงดาว The Star ...ตำบักม่วงใส่บักแข้ง...

..หน้าร้อน หน้าแล้ง..อากาศฮ้อนๆ นอกจากของกินแบบ เย็นๆ หวานๆแล้วกะมีพวกตำ+ยำ ต่างๆ นานา...มื่อนี่เอาเมนูง่ายๆมาฝากพี่น้อง..แต่กะมีความแปลกเล็กๆ..เพราะผมเองกะเพิ่งเคยกินเทื่อแรก.เครื่องปรุงกะแบบตำบักม่วงเฮานี่หละขาดบ่ได้คือปลาแดกต่อนน้อยๆ..บักแข้งบ่ต้องตำให้แหลกและใส่หลังหมู่..

...ตำบักม่วงใส่บักแข้ง...สูตรพี่น้องทาง อ.เชียงของ จ.เชียงราย..

...ตำบักม่วงใส่บักแข้ง...

..ตำแบบประยุกต์..ใส่ปลาย่างป่นลงไปนำ..กินกับปลาขี่โก๋ย่าง..แซบคือกันครับ..

..ลูกค้า..มาพิสูจน์ความแซบ...

...ถามเจ้าของสูตรเพิ่นว่า..บักแข้ง(มะเขือพวง)..สิลดความเปรี้ยวของมะม่วงลงได้เล็กน้อย..ช่วยให้รสชาติกลมกล่อม..มะม่วงที่จะเอามาตำต้องเป็นมะม่วงเปรี้ยวเท่านั้น..พันธ์น้ำดอกไม้ยิ่งดี...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย กำพร้าผีน้อย; 19-10-2012 at 07:18.

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    เป็นตาแซบอยู่จ้าอ้ายแต่ว่ามันคือแปลกแท้ล่ะจ้า เกิดมาหัวกะเคยได้ยิน ได้เห็น
    ผิดแม่ลูกอ่อนบ่จ้าอ้าย :l-

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    ผมกะหัวะเคยได้ยินเคยเห็นนี่หละ น่าแซบยุครับผมมักทั้งสองอย่างเลยครับ
    บักแข้งขับพิษเหล้า บักม่วงกินแก้ส้มแข่ว เอามายำใส่กัน สุดยอด

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กะทิสด
    ...ตาแซ่บยุ แต่ ย่าน... ใข่หลี....แมะ บ่าวดุลย์

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

ดวงดาว The Star

..บ่น่าสิผิด..เพราะแม่ลูกอ่อนอยู่หม่องทำงานอ้าย 2 คนเขากะกินได้..บ่เป็นหยัง..จ่มแต่ว่าบ่พอกินนี่หละ..55555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    ย่ำถืกบักแข้งมันสิบ่ขมป้าดโท บ่จ้าอ้ายดุลย์..บ่เคยกินดอกสูตรนี้น่ะ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    โห รสชาติตามที่อ่านไปนำคิดไปนำก็เป็นตาแซบคักอยู่ครับ
    แต่ว่า..ตอนนี้ผมหาห้องน้ำยากคักอิหลีครับ

เอาไว้มื้อหน้าผมสิลองหย่าวเบิ่งครับอ้าย

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    ปร๊าดดดดดดดดดเป็นตาส้มแข่วแท้ละอ้าย

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    เห็นแล้วนำลายไหล นำจ้า:l-:l-
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    เป็นตาแซบครับอ้าย เคยตะเก็บหมากแข้งมาหย่ำกินเหล่น หน่วยอ่อนๆหวานดี
    เดี๋ยวเมียบ้านสิให้อิแม่ลองตำแบบนี่เบิ่ง ครับ
    แต่ว่าตอนนี้ น้ำลายแตกจ้าวๆครับอ้าย

Tags for this Thread