หัวข้อ: ..ย่องเบาเข้าบ้าน วมต. .....

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..ย่องเบาเข้าบ้าน วมต. .....

ต้องออกโตก่อนเด้อค่ะ
    เขมราฐบ่แม่นช่างภาพ แล้วกะใช้กล้องราคาถูก ภาพอาจบ่งาม อิอิ …
    สัปดาห์ที่ผ่านมาเขมราฐ ย่องเบาเข้าเขตเมืองเก่ามาค่ะ

มาเมืองเก่าทั้งทีต้องได้ไหว้พระค่ะ ครั้งที่สองแล้ว
    ที่ได้มาวัด พนัญเชิง เทื่อนี่ได้ถวายผ้าคลุมเพิ่นนำค่ะ
    มาสู่เทื่อเข้าบ่ฮอด

ไปเมืองเก่าเพื่อการนี่ล่ะค่ะ งานแสดงแสง สี เสียง และงานกาชาด เมืองอยุธยา

ภายในงานมีตลาดย้อนยุค ต้องแลกเบี้ยไปซื้อของ คลาสสิคดีค่ะ

มื่อเขมราฐไปเป็นวันพฤหัส พี่น้องเลยบางตา

การแสดงเริ่มแล้วค่ะ เบิ่งไปตบยุงไป
    ประมาณ ชั่วโมงครึ่ง ม่วนดีอยู่ค่ะ
    แต่ฉากใหญ่ ๆ เพิ่นบ่ค่อยหลาย

แต่ถ้าไปเมืองเก่าแล้ว บ่ได้ไปตลาดน้ำอโยธยา
    กะคือจั่งจะบ่ฮอดไปจักหน่อยจั่งจะอินเทรนด์:l-:l-

เพิ่นว่าตำหมากหุ่งร้านนี่แซ่บกะไปชิมแหน่จักหน่อย

จบไปอีก 1 ทริป อาทิตย์หน้าพ้อกันที่ บุรีรัมย์ ค่ะ

ขอบคุณพื้นที่แบ่งปัน บ้านมหาดอทคอม
    ขอบคุณเพื่อนร่วมทริป พี่เมย์ พี่ผึ้ง
    ขอบคุณพี่น้องผู้ให้กำลังใจ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 26-07-2013 at 16:19.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บาดมางามกะมางามหม่องสุ๊ดท้ายนี่หละฮ่าๆๆๆๆเพราะหม่องอื่นจำได้เบิ๊ดแล้วแหมน้องเขม
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย lungyai1123; 15-12-2012 at 15:52. เหตุผล: เพิ่มข้อความ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวบ้านดง
    ใบสุดท้ายนี่ละงามหลาย ... ตอนแรกนึกว่าไปถ่ายแถวเขมราฐว่าซิได้เบิ่งบ้านเจ้าของในมุมมอง
    ผู้อื่นแน่บ่ได้กลับบ้านเหิงแล้ว

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    ป้าดๆๆๆๆๆเห็นภาพแรกกะขนคิงลุกแล้ว....สาธุ...สาธุ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จ๊ะเอ๋
    สวยจ้า..มักๆๆๆตรงต้องแลกเบี้ยไปใช้ในงาน อยากไปบ้างจัง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ได้ใช่เงินเบี้ยแบบสมัยโบราณเลยเนาะน้องหลิน อิอิ

เป็นตาไปเที่ยวเนาะ เคยไปอยุธยาเทือหนึ่งแต่บ่ได้ไปวัดพนัญเชิง

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    เอื้อยไก่ไป2 เทื่อเข้าบ่ฮอดตลาดน้ำจักเทื่อจ้าน้องหลิน คนหลายคัก ย้อนไปวันหยุด
    (รึแม่นบุญบ่ฮอดบุ 55) เห็นหัวข้อ ว่าแม่นไปผักไห่เหว่ย ว่าสิฝากหอมแก้ม วมต. 555

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฮ่วย ย่องเข้าบ้านเว็บมาสเตอร์วะติ...พอว่าล่ะแหม เลามาฟ้องว่าไหปลาแดกเลาเสียไป 1 ไห...555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    อาทิตย์หน่าย่องไปหากินปลากับ วมต.บ่ออ้ายพล เอาบ่าวจัยไปนำ คือว่าปลาหลายแท่ๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    เพิ่นหลิว งามหลายจ้า ซมเซย ซมเซย....