หัวข้อ: สังคมบ้านมหาดอทคอม

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    อิอิ พ่อลุงใหญ่กะดาย...หม่องใด๋ที่บ่โสภาสถาพร บอกให้ฟังแนได้บ่ครับ ....อยากฟัง ๆ ....555

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    ครับ...สนับสนุนทุกความคิดเห็นครับ เว็ปบ้านมหา...ว่าเป็นหม่องที่ให้พี่น้องอีสานบ้านเฮามาเว้านัวหัวม่วนกันเนาะครับ ถ้าหากไผอยู่ใกล้กันกะมีโอกาสพบปะกันโตเป็นๆเนาะครับ พุอยู่ไกลกะได้ถามข่าวถามคราวแบ่งปันประสบการณ์กัน ผมกะเป็นสมาชิกมาดนเติบยุครับ แต่บ่ค่อยได้ตั้งกระทู้หยัง ได้แต่เบิ่งของพี่ๆน้องๆที่เพิ่นลงมา...ดีใจครับที่ได้เป็สมาชิกบ้านมหาดอทคอม....

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    อิพ่อใหญ่พล อันได๋มันบ่เข้าท่าเข้าทางเฮากะปล่อยในเมื่อเขายอมรับสิเอามาแจกกันมันคงบ่แมนอิหยังที่มองข้ามได้กะควรมองเด้ออิพ่อใหญ่อย่าไปฟื้นหอยหาตะเขปเอ้ยหาตะเข็ปเถาะเน๊าะพ่อใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    แม่นแล้วค่ะ ขอบอกตรงเลยว่า เวปบ้านมหาดอทคอมเป็นเวปแรกที่รู้จักที่เริ่มเล่นคอมเป็น เพิ่งหัดเล่นคอมบ่รู่สิพิมพ์หยัง กะเลยพิมพ์คำว่า เกี่ยวข้าวนอนนาเอาปลาข่อน จากนั้นมากะเริ้มเล่นไปเรื่อย ไปมากะเห็นห้องแชท แม่นหยังน้อแชทๆ บ่รู้จักดอกค่ะ ตอนสี่ปีคืนหลัง จากนั้นมาเรื่อยๆกะเข้าไปอ่านนั่นนี่ เริ่มเข้าใจ เริ่มรู้จักเพื่อนและมิตรภาพที่ดีในบ้านมหาหม่องนี่ ถึงสิบ่ได้ไปพบพ้อพี่น้องเพื่อนพ้องจักเทือ กะรับรู้ได้ในมิตรภาพที่ดีค่ะ

ศึกษาหาความรู้
    แม่นอยู่จ้า รู้จักตั่งแต่บ่ทันได้สมัครเป็นสมาชิกเพิ่น กะมีความรู้สึกอบอุ่นที่ได้เข้ามาอ่าน
    อ่านไปยิ้มไปคนเดียวคิดฮอดบ้าน ดีใจหลายอยู่จ้าที่ได้มาเป็นส่วนหนึ่ง ในบ้านมหาดอทคอม:*-

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    บางครั้งอาจห่างหายไปบ้าง แต่ก็พยายามเข้ามาเป็นกำลังใจสำหรับทุกผลงานตลอดนะคะ

ข้อเขียนของอ้ายพล น่าอ่านตลอดเวลาเลย ตัวหนังสือเหมือนมีชีวิต เหมือนกับผู้อ่านเข้าไปอยู่ในเหตุการจริง นับว่าฝีมือเยี่ยมมากค่ะ ก็ติดตามอ่านผลงานตลอดเวลานะคะ เป็นกำลังใจให้ ในการสร้างสรรค์ผลงาน ตลอดเวลานะคะ

อิสระ เสรี เสมอภาค

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    เป็นเฮือนหลังที่2ของขะ่น้อยคือกันครับพอได้พักผ่อนหย่อนอารมณ์(เฮือนอี่เหล่น)
    ได้คุยได้เว้ากับพี่น้องในแบบสไตล์อีสานบ้านเฮาเว้ากันแหน่แหย่กันไปนำ
    เผลอๆกะอำกันไปพร้อม..พอได้หัว(ขำอยู่คนเดียว)เวลาอ่านไปพ้อบางทีกะดาย..5555
    ผมมักสิเข้าไปจอบ แต่บ่แหม่นจอบหลอยเด้อ(ตั้งกระทู้-อ่านกระทู้-คอมเมนท์)แต่ละ จขกท. กะสิมีสไตล์การตอบการเว้าหลากหลายตามบุคลิกส่วนโต
    เป็นข้อมูลอย่างดีที่เดียว(เพราะการคุยกันแบบ่ทันเห็นโตต้องมีข้อมูลกันบ้าง)

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    คะน้อยกะผู้หนึ่งคือกันครับ ที่เวลาเข้าเว็บบ้านมหาแล้วมีความสุขใจ มีเรื่องราวให่ติดตามตลอด บ่อว่าสิเป็นเรื่องเล่า อาหารการกิน หรือว่าบทเพลง ทุกอย่างบ้านมหามีครบทุกรสชาดครับผม แต่กะคือว่าแหละบางครั้งกะได้เข้ามาเบิ่งบางเถื่อกะขาดหายไป มันขึ้นอยู่กับเวลาและโอกาส(ยากนำเวียก)เว็บบ้านมหาเป็นเว็บที่ผมประทับใจที่สุดและจะอยู่ในใจผมตลอดไปครับผม
    ขอขอบคุณเว็บมาสเตอร์ผู้สร้างสรรค์แล้วกะสมาชิกทุกๆท่านที่ร่วมนำเสนอเรื่องราวสาระความรู้ต่างๆที่เป็นประโยชน์ต่อสาธารณะ ครับผม ธุจ้าธุจ้าธุจ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    สังคม เวบบ้านมหา เอิ้กๆ อนิสงยุเด้ ได้พ้อพี่ พ้อน้อง มากหน้าหลายตาหลากหลายอาชีพ

ไผบางคนกะพอได้ต่อยอดธุรกิจ ยุเด้ละ เอิ้กๆ อย่างน้อยกะได้หมู่เที่ยวเพิ่มมา แมน บ ครับ

คุ้มสามเสน อ้ายพล พญานาค/ ดีเจ ต่วง คนหล่ออออ /คนตระกาม /กำพี้เมียยน้อย/สาวสวยผุก่อการรัก ล้วนแต่พบเจอกันใน บ้านมหาทั้งสิ้น

ขอบคุณบ้านมหา ที่พาเราให้เจอมวลมิตร ขอบคุณอีกครั้งเพื่อความมั่นใจ ขอบคุณ
    :*-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์

ความเยือกเย็น

เริ่มเล่นเนต ใหม่ๆ กะเห็นเวปบ้านมหานี่ละครับ ทีแรกเลยกะหาคำผญา ซึ่งกะมีหลายม่องอยุ่ แต่กะมักบ้านมหา

เบิ่งแล้วเป็นกันเอง มิตรภาพระหว่างสมาชิกกะเหนียวแน่น ได้เห็นกิจกรรมของสมาชิกแล้วกะดึใจนำครับ ต่อไปในวันข้างหน้าคงได้พบพ้อกันเด้อครับ:l-:*-

Tags for this Thread