หัวข้อ: เฮ็ดผ้าป่าเมือบ้าน งานนมัสการพระธาตุกู่จาน 56

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    อนุโมทนาบุญนำเด้อบ่าวหยกเห็นต้นผ้าป่ากะเป็นตะสะออนเนาะพากันเฮ็ดบุญทำทานกันคักหลายน้อ สาธุ สาธุ สาธุครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว
    ขอบคุณอ้ายๆ หลายเด้อครับ ที่มาร่วมโมทนาบุญนำกัน

อ้ายหนุ่มลาวสาวขะแมร์ :
    แนวงัน 3 มื่อ กลางคืนเบิ่งแนวงัน กลางเว็นเลาะบ้านไปคุ้มนั้นแน คุ้มนี้แน เทือสิแล้วบุญจนว่าไข้ขึ้น ย่อนมันนอนบ่พอ .... อั่นธาตุนาดูนบ่ได้ไปนำเพินดอกครับ ย่าน
    แต่ยุบ้านผมกะปานสงครามคือกัน ดีแต่บ่มีอาวุธหนัก เลยบ่ได้ออกข่าวคือเพิน

อ้ายคนภูหลวง : เสียงกะพอซำนั่นล่ะครับ ฮ้องม่วนแต่ยามเมาดอกเพลงกะดาย อันได้แชมป์กะแมนกรรมการเพินหลูโตนซือๆดอก มื่อชิงแชมป์ใหญ่ยุเวทีไบเทคจักสิพอซำได๋ดอก หาแนวไปคล้องคอน้องนุงแนเด้อ เอาแบ้งแหล่ๆตราในหลวงใส่แว่นเย็บต่อกันกะได้

อ้ายไทเซกา :
    ไปลงหมู่ 3 เฮือนผุได๋น้อ เทือผมฮู้จัก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มโบ้
    แคได่เห็นภาพกะฮู้สึกอิ่มบุญนำครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    ขออนุโมทนาสาธุ นำอ้ายเด้อ รูปกะงาม ยังใจบุญอีกเนอะจร้าๆ

ศึกษาหาความรู้
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หยก ยโสธร
    ขอบคุณอ้ายๆ หลายเด้อครับ ที่มาร่วมโมทนาบุญนำกัน

อ้ายหนุ่มลาวสาวขะแมร์ :
    แนวงัน 3 มื่อ กลางคืนเบิ่งแนวงัน กลางเว็นเลาะบ้านไปคุ้มนั้นแน คุ้มนี้แน เทือสิแล้วบุญจนว่าไข้ขึ้น ย่อนมันนอนบ่พอ .... อั่นธาตุนาดูนบ่ได้ไปนำเพินดอกครับ ย่าน
    แต่ยุบ้านผมกะปานสงครามคือกัน ดีแต่บ่มีอาวุธหนัก เลยบ่ได้ออกข่าวคือเพิน

อ้ายคนภูหลวง : เสียงกะพอซำนั่นล่ะครับ ฮ้องม่วนแต่ยามเมาดอกเพลงกะดาย อันได้แชมป์กะแมนกรรมการเพินหลูโตนซือๆดอก มื่อชิงแชมป์ใหญ่ยุเวทีไบเทคจักสิพอซำได๋ดอก หาแนวไปคล้องคอน้องนุงแนเด้อ เอาแบ้งแหล่ๆตราในหลวงใส่แว่นเย็บต่อกันกะได้

อ้ายไทเซกา :
    ไปลงหมู่ 3 เฮือนผุได๋น้อ เทือผมฮู้จัก
    เฮือนพ่อคำภา พอกพูน ครับบ่าวหยกผมเป็นหมู่กับสาวต้อยน่ะครับ คึสิฮู้จักยุดอกเนาะ
    เพิ่นซวนไปไหว้พระธาตุนำ กะเลยถือโอกาสไปเที่ยวเล่น ม่วนครับเถิ่งการเบิ่งมรสพก่ะเป็นระเบียบเรียบร้อยดีครับ ผมเบิ่งหมอลำเกือบซ้อดแจ้งซุมื้อเลยครับ