หัวข้อ: คั่วเอี่ยน ส่งจากทางลาซาลครับผม

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนภูหลวง
    สุดยอดเลยบ่าวหยก มื้อหน้ายืมโตไปเป็นกุ๊กเฮ็ดกับแกล้มให้กินอยู่ศรีเทพไทยแด่เด้อน้อง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว
    อ้ายแคน ชัยภูมิ : มาเด้อครับ แซบๆนำกัน

เอื้อยคนของหัวใจ : โตใหญ่หลายกะเป็นตาย่านคือว่าล่ะครับ ได้จักส่ำสองโตโลกำลังดี

อ้ายคนจนผู้ยิ่งใหญ่ : หมานยุครับ กลับบ้านยามได๋หอบลงมาจนเต็มท้ายรถ อั่นปลาใหลมีเกล็ดหนิบ่ได้กินดนแล้วครับ

อ้ายทิดจ่อย : เมนูต้มเปรตเฮ็ดกินอยู่บ้านแล้วครับ ซดน้ำฮ้อนๆ คักคือกัน :b-b

อ้ายเซียงโหลศรีสะเกษ : บ่แพงดอกครับ ขอเมาเดียวท่อนั้นล่ะ เดี๋ยวถ้าหาบ้านเช่าแถวบางปะกงได้ คงสิมีโอกาศกระชับวงล้อมกันน้อ :b-b

พ่อลุงใหญ่ : หาเฮ็ดกินเปลี่ยนรสชาด เปลี่ยนบรรยากาศไปซั่นล่ะครับ มื่อบ่ได้หยุดงานกะได้กินแต่ก๊วยเตี๋ยวกับตามสั่งเนาะ

อ้ายอีหยังสิปานนั้น : เหล้าขาวเอาไว้จัดยามเมือบ้านครับ ยุนี้บ่ไหว ย้านลุกไปเฮ็ดงานบ่ได้

อ้าย pcalibration : แม่นยุครับ เห็นขายอยู่นำตลาดสำโรงหลายคัก มีแต่โตใหญ่ๆ แต่ขั่นบ่กล้าซื้อกิน ย้อนบ่ฮู้จักที่ไปที่มา

อ้ายคนภูหลวง (ซุปฯอิ๊ด) : คือว่าล่ะเด้อครับ หยุดกะบ่ตรงกันจักเทือ แต่ถ้าได้บ้านเช่าอยู่แถวๆบางปะกงคือสิได้กระชับวงล้อมกันดู๋ยุ
    สิเป็นพ่อครัวประจำให้พุ่นล่ะ ฝากเป็นธุระให้แนเด้อครับ :b-b

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อุ่นคำ
    จังแม่นเป็นตาแซบคัก..เอาบักสองซาวนำทางจักก๊งคือสิแซบหลายๆ..