หัวข้อ: น้ำตกห้วยทรายใหญ่ อ.บุณฑริก จ.อุบลฯ ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หลอดปอดป่อง

น้ำตกห้วยทรายใหญ่ อ.บุณฑริก จ.อุบลฯ ครับ

สวัสดีตอนบ่ายๆครับ เนื่องจากช่วงนี้อากาศทางภาคอีสานเฮากะเริ่มฮ้อนแล้วครับ

ฮ้อนๆแนวนี้ สถานที่ท่องเที่ยว คือสิเป็นหยังไปบ่ได้น้อครับ นอกจากน้ำตกครับ

มื้อนี้หลอดปอดป่อง สิพา เพื่อนๆ พี่ๆ ทุกท่านครับ ไปชมบรรยากาศ

ของน้ำตกห้วยทรายใหญ่ หรือชาวบ้านเอิ้น อีกชื่อหนึ่งว่า "แก่งอีเขียว" ครับ

น้ำตกห้วยทรายใหญ่ตั้งอยู่ในเขตรักษาพันธุ์สัตว์ป่าบุณฑริก-เขายอดมน

ห่างจากอำเภอบุณฑริกไปทางทิศเหนือตามเส้นทางหมายเลข 2369

ไปบ้านห้วยทราย เป็นระยะทาง 26 กิโลเมตร ถึงกม.ที่ 29

มีทางแยกขวาไปอีก 6 กิโลเมตร ลักษณะเป็นน้ำตกที่ไหลมาตามลานหินลดหลั่น

ลงไปด้านล่าง บริเวณร่มรื่นมีน้ำมากในช่วงปลายฤดูฝน แต่ผมหนิไปช่วงเบิดฝน

น้ำเริ่มบ่มีล่ะครับ แต่กะพอมีให้เล่น เอาเป็นว่าไปชมภาพกันเลยครับ

> ช่วงต้นน้ำครับ ข้างล่างบ่ได้ลงไปเก็บภาพเลย <

เป็นตาเย็นบ่ครับ

หลานๆครับ ไปไสกะไปนำ เต็มรถคือเก่า

น้ำกำลังสิไหลลงแล้วครับ

ล่ะกะตกลงมา

ผีเสื้อสวยๆ ริมน้ำตกครับ

หม่องนี้ล่ะ เป็นตาสุดๆแล้ว

นั่งสมาธิซะ

นั่งได้คราวเดียว เด็กน้อยไล่หนีซ้ำ "มานั่งสมาธิคือบ่ไปนั่งในวัด 55"

บ่ให้อ้ายนั่ง อ้ายนอนกะได้ ^_^

ตอนทันได้ลงเล่นน้ำคือจั่งฮ้อนๆ ลงไปแล้วหนาวซ้ำครับ อิๆ

2 สาวหนิ มาเสียเถี่ยวอีหลีครับ มาล่ะบ่เล่นน้ำ

ภาพนี้มีชื่อว่า "บ่จม" อิๆ

หวังว่าคือสิถืกใจกันน้อครับ ถ้ามาอุบลฯ กะลองมาเที่ยวเบิ่งครับ

ถ่าไปบ่ถืกกะมาหาหลอดปอดป่องกะได้ครับ ผมสิอาสาเป็นไกด์ให้เองคับ

สุดท้ายนี้หวังว่าชาวบ้านมหาสิมีความสุขกับกระทู้นี้น้อครับ ขอบคุณครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    งามเนาะครับ ..
    บ่อจักว่ามีน้ำตก ผมกะไปหลายเทื่อแล้ว บ้านห้วยทราย ต.คอแลน
    แม่นม่องเดียวกันบ่อน่อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หลอดปอดป่อง
    อ้างถึง กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    งามเนาะครับ ..
    บ่อจักว่ามีน้ำตก ผมกะไปหลายเทื่อแล้ว บ้านห้วยทราย ต.คอแลน
    แม่นม่องเดียวกันบ่อน่อ
    หม่องเดียวกันครับ ลองไปเบิ่งเด้อครับ บ่ผิดหวังแน่นอนครับ