หัวข้อ: ลาบปลานิล

Moderators
    บล็อก
    2

ลาบปลานิล

ลาบปลานิล( Tilapia)

ลาบปลานิล

ปลานิลเป็นปลาน้ำจืดที่มีคุณค่าทางอาหารและมีรสชาติอร่อยน้อจ้า นำมาปรุงอาหารได้หลายอย่างทั้งย่าง ต้ม นึ่ง ลาบ ป่นและทอด
    มื้อนี้เอื้อยเฮ็ดลาบปลานิลมาฝากเด้อจ้า

เครื่องปรุงและส่วนผสม
    ปลานิลสดนำมาย่างจนสุก 1 ตัว

ลาบปลานิล

น้ำซุปได้จากการต้มแครอท

ลาบปลานิล

ต้นหอมหั่นละเอียด ๓ ต้น
    ผักชีหั่นหยาบ 1 ถ้วย
    หอมแดง 1 หัว
    มะนาว 1 ชิ้น
    ข้าวคั่ว 3 ช้อนโต๊ะ
    พริกป่น 2 ช้อนโต๊ะ
    น้ำปลา 2 ช้อนโต๊ะ
    ผักกาดเขียวและขาว ถั่วฝักยาว แครอทลวก

ลาบปลานิล

วิธีทำ
    นำปลานิลเฉพาะเนื้อปลามาสับให้แหลก แยกก้างออกให้หมด เอาไปคั่วกับน้ำซุปผักต้ม

ลาบปลานิล

ใส่เครื่องปรุงทั้งหมดลงคนให้เข้ากัน ปรุงรสตามใจชอบ

ลาบปลานิล

จัดใส่จานพร้อมผัก มากินนำกันเด้อจ้า

ลาบปลานิล

ลาบปลานิล

ลาบปลานิล

ขอบคุณจ้าธุจ้าบ้านมหาที่ให้โอกาสนำเสนอ
    ขอบคุณผู้อ่านทุกท่านเด้อจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนของหัวใจ
    น่าทานจังเลยค่ะ วันนี้สงสัยจะทำลาบปลานิลเหมือนพี่สาวดีกว่า ค่ะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    เป็นตาแซบคักครับเอื้อย...

ปลานิลเฮ็ดหยังกะแซบเนาะครับ ต้ม ย่าง ทอด เมี่ยงปลาเผา...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว
    เป็นตาแซบครับ ลาบสดแบบแร่เอาแต่เนื้อไปลวนแล้วจั่งมาลาบกะแซบคือกันเด้อครับ :b-b

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ โป้ยก่าย
    ปลานิลติครับ อืม สุดยอดเลย
    จงเอาชนะในความยาก มิฉะนั้นความยากจะชนะท่าน

Moderators
    บล็อก
    2
    สวัสดีจ้า

น้องคนของหัวใจ :) ลาบปลานิล เฮ็ดแล้วติดใจกินกับข้าวเหนียวฮ้อนๆแซ่บหลายน้อจ้า

น้องเซียงเหมี่ยงฯ :) นอกจากทุกอย่างที่น้องว่ามาแล้ว ส้มปลานิล ปลานิลราดพริก ก็แซ่บจ้า

น้องบ่าวหยก :) แบบเอาไปรวนบ่ต้องย่าง เอื้อยสิลองเฮ็ดเบิ่งเด้อจ้า

น้องโป้ยก่าย :) ขอบคุณหลายๆที่แวะมาทักทายกันเด้อจ้า

ขอบคุณท่านผู้ชมทางfacebook และสมาชิกบ้านมหาทุกท่านที่แวะมาให้กำลังใจกันเด้อจ้า

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    มักครับเมนูนี่ ผมเคยทอดกรอบแล้วแกะเอาแต่เนื้อเป็นต่อนๆแล้วจังเอามาลาบ
    แซบไปอีกแบบครับผม

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ มาลัยศรี
    บล็อก
    1
    เมนูนี่สิขอลอกเด้อ เป็นตากินคั่ก สิเฮ็ดเมิ่งยุ ขอบคุณหลายๆที่นำมาแบ่งปันกัน

Moderators
    บล็อก
    2
    สวัสดีจ้า

น้องเซียนเมา :) ลาบปลานิลแบบทอดก็เป็นตาแซ่บน้อจ้า

คุณมาลัยศรี :) ขอบคุณที่แวะมายามเด้อจ้า ลองเฮ็ดเบิ่งอาจสิติดใจน้อจ้า

ขอบคุณทุกกำลังใจทั้งในfacebookและในบ้านมหาเด้อจ้า

Tags for this Thread