หัวข้อ: ผักใหม ใช่หือบ่?

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา

ผักใหม ใช่หือบ่?

แม่นผักใหมแม่นบ่ครับ ผมว่าผมเคยเห็นผักใหมกะคือจั่งซี่หละ
    ผมเคยไปสุรินทร์ ผมเห็นอยู่แถวคันฮั้วเลาะๆถ่งนา กะเคยเห็นผุเฒ่าแถวนั่นเลาเก็บมากินกับป่น ลวกกะได้ กินดิบกะได้
    ตะว่าผมกะบ่ได้ลองกินนำเผิ่นดอกครับ กะเลยบ่ฮู้ว่ารสชาดมันเป็นจั่งใด๋ ผุใด๋ฮู้ซ่อยบอกผมแหน่ครับ
    บัดเถื่อนี่ผมมาเห็นยุปักษ์ใต้ ผมกะเลยบ่แน่ใจว่าแม่นแนวเดียวกันบ่ครับ
    ขั่นกินได้ผมกะสิลองเก็บมากินลองเบิ่งครับ

หน้าตาเป็นจั่งซี่หละครับ ผมลองเก็บใส่ปากเคี้ยวเบิ่ง บรึ๋ย...ขมเป็นตาหน่าย

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ทางบ้านเอิ้นผักไหมคือกันครับ แต่ว่าบ่อเห็นนานแล้ว มาเห็นภาพนี้จั่งคิดพ้อ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ phee
    แม่นยุ (มั้ง) บ่เคยเห็นโดนแล้ว เห็นตะอิแม่ เพิ่มหยุมๆ มาลวกกับป่น

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ขอนแก่น ประเทศไทย khonkaen thailand
    ถูกต้องแล้วครับ เบิ่งแล้วฟันธงจนขาด แม่นผักไหมคักแท้แน่นอน ส่วนหลายสิเอาไปลวก รสชาติบอกได่คำเดียวว่าแซบคัก กินกับป่นกบน้อย ดึงหูกะบ่ถอยครับ .... 555

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ขึ้นหลายคัก หม่องป่าบอน ทางโคราชคนเฒ่าเพิ่นว่ากินได้ แต่ยังบ่เคยกินจ้า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    มันมีสองอย่างเดะครับ
    ผักไหมน้อยจั่งกินได้
    ผักไหมใหญ่ เส้นใหญ่ๆ กินบ่ได้มันเบื่อครับ

แต่เบิ่งในรูปน่าสิแม่นผักไหมน้อย กินได้ครับ รสขื่นๆ กินกับป่น

สมัยตะกี้ เพิ่นมักเอามาปลูกใส่ต้นบักเขีย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ sugar-51
    ว่าแม่น เผิ่น ตาก แห ........... 55 บ่คิดว่าสิเป็นผัก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ขอนแก่น ประเทศไทย khonkaen thailand
    ถูกต้องครับ เอิ้นว่าผักไหม ลวกกินกับตำหมากหุ่ง ทางบ้านพ่อใหญ่เซียงเบ้า แถวจังหวัดขอนแก่น ผักไหมเกิดเป็นเครือ เลื้อยไปกับต้นบักเขือเปาะ กะเลยได้เก็บบักเขือไปนำกันพร้อม นอกจากนั้นลวกกินกับป่นกับแจ่วกะแวบคือกันครับ