หัวข้อ: สงสัยเรื่องสายพิณครับ

หำน้อย
    Guest

สงสัยเรื่องสายพิณครับ

เวลานับสายเขานับจั่งได๋คับ สายล่างเอิ้นสาย 1 หรือว่าสายเทิงสุดเอิ้นสาย 1 คับ
    ผมสงสัย..ล้าย...หลาย..

บ่าวสารคาม
    Guest
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หำน้อย
    เวลานับสายเขานับจั่งได๋คับ สายล่างเอิ้นสาย 1 หรือว่าสายเทิงสุดเอิ้นสาย 1 คับ
    ผมสงสัย..ล้าย...หลาย..

สายล่างสายที่1 มี สายกลางสายที่2ลา สายบนสายที่3มีต่ำ

หำน้อย
    Guest

ขอบคุณหลายเด้อ

ขอบคุณหลายเด้อ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวสารคาม ขอบคุณหลายเด้อ
    สายล่างสายที่1 มี สายกลางสายที่2ลา สายบนสายที่3มีต่ำ
    ขอบคุณหลายๆ เด้ออ้ายบ่าวสารคาม สงสัยมาดนแล้ว...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม
    จื่อเอาเด้อท่านที่ยังบ่ฮู่กะดายครับ